Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Машини для переробки м’яса: відновлення працездатності їх елементів

Машини для переробки м’яса: відновлення працездатності їх елементів

Назва:
Машини для переробки м’яса: відновлення працездатності їх елементів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,16 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Машини для переробки м’яса: відновлення працездатності їх елементів


Машини для подрібнення м’яса вибирають, керуючись ухваленою схемою виробництва відповідного продукту.
При цьому звертають увагу на те, щоб технологічне забезпечення здійснювала якнайменша кількість обладнання за максимального коефіцієнту його завантаження. Для тонкого подрібнення м’яса і приготування фаршу під час виготовлення варених ковбас, сосисок, сардельок, паштетів із м’яса, риби та птиці використовують кутери. Нині машинобудівні підприємства виробляють значну кількість типів таких машин для переробної та харчової промисловості. Їх класифікують за продуктивністю, особливістю приводу й керування, типами механізмів завантаження м’яса та його вивантаження. Якість подрібнення фаршу значною мірою залежить від швидкості обертання ножового вала, технічного стану ножа та гребінки. Більшість кутерів має потужність від 30 до 132 кВт, частоту обертання ножового вала — від 1500 до 5000 хв-1, швидкість різання ножів — від 15 до 130 м/с. Залежно від марки машини та вимог до якості подрібнення, кутери мають 2, 3, 4, 6 або 9 ножів.
Найцікавішим у виробництві м’ясних продуктів є вакуумний кутер ВК-125. Застосування вакууму в герметичних кутерах забезпечує високу якість продукції та збереження кольору сировини. При цьому краще відбувається взаємодія протеїну й вологи та зменшується вміст кисню.
Кутер ВК-125 має станину, електродвигуни з приводами для ножового вала та чаші, ножовий вал, кришки, механізми завантаження й вивантаження, дозатор води, вакуумну систему й керування. Для ножового вала використано електричний привід постійного струму з реверсом і можливістю безступінчастого регулювання швидкості обертання ножів. Система управління дає змогу працювати в ручному та автоматичному режимах. Передбачено можливість регулювання зазору між ножами та чашею, а також швидку заміну їх за умови настання граничного стану та під час технічного обслуговування.
Серед машин малої продуктивності слід згадати кутери моделей ФРЕ. Вони двошвидкісні, мають потужність від 12,5 до 20,75 кВт.
Для виробництва сосисок і ліверних ковбас, крім кутерів, застосовують колоїдні млини. Такі машини ефективно переробляють сировину (м’ясо), яке попередньо подрібнюється вовчками. Подрібнювальний механізм колоїдних млинів виготовлено у вигляді ротора і статора. Ротор являє собою набір дисків, які мають нарізку по зовнішньому діаметру. Диски кріпляться до вертикально встановленого вала. Статор зібрано з двох скріплених між собою кілець, які мають нарізку по зовнішньому діаметру. Ступінь подрібнення сировини залежить від зазору між ротором і статором, який змінюється за допомогою регулювальної головки.
За середнього й тонкого подрібнення м’яса із значною кількістю з’єднувальних тканин краще використати емульситатори. Для виробництва продуктів дієтичного й дитячого харчування випускають емульситатори трьох груп: для великоподрібненого фаршу з частинками від 2 до 3 мм; для пюреподібного з частинками від 0,8 до 1,5 мм; для гомогенізованого з частинками від 0,15 до 0,2 мм. Емульситатор складається із станини, робочої камери, різального механізму, завантажувального бункера. В окремих конструкціях емульситаторів сировина водночас подрібнюється та підігрівається водою і парою до температури 70...80°С. До складу конструкції таких машин входять насоси подачі та відкачування води. Гомогенізатор складається з корпуса, гомогенізуючої головки, привода, муфти та пульту керування. Перетирання продукту відбувається завдяки проходженню продукту між зубчастим корпусом і зубчастим диском, який обертається. Продуктивність гомогенізатора — близько 3500 кг/год.
У дезінтеграторах для забезпечення якості подрібнення сировина підлягає різальній та ударній дії, проходить через фільтрувальне сито, що дає змогу усунути розсіювання часток. Частота обертання ротора із встановленими ножами та билами перебуває в межах від 4000 до 5000 об./хв. В окремих конструкціях дезінтеграторів для тонкого подрібнення передбачено два ступені подрібнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Машини для переробки м’яса: відновлення працездатності їх елементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок