Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Картоплярство Півдня

Картоплярство Півдня

Назва:
Картоплярство Півдня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,45 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Картоплярство Півдня


Поради щодо вирощування картоплі на Півдні України
Щоб зібрати рентабельний урожай картоплі в 2008 році, навесні треба висадити бульби, завезені з північних областей України, а краще — з насіннєвих господарств цього регіону. Обгрунтуємо такий висновок, щоб ви, читачі, усвідомлено погодилися з ним. Він базується на біологічних особливостях розвитку рослин картоплі, немов на фундаменті.
Нам добре відомо, що картопля належить до родини пасльонових і є однорічною рослиною. На своїй рідній землі вона зростала у вологому кліматі, де за рік випадає близько 3000 мм опадів, а середня температура влітку рідко коли перевищує 15°С. Тож у її біологічній суті (генотипі) закріпилася потреба у грунтовій волозі та невисокій температурі. Умови її формування як біологічного виду й дотепер залежать від умов вирощування і визначають її ріст і розвиток. В умовах вирощування в культурі вона відчутно змінилася під впливом селекції, але не настільки кардинально, як того хотілося б нам. Порівняємо біологічні потреби картоплі з умовами вирощування її на Півдні України і проаналізуємо їх на відповідність.
Оптимальна температура для проростання вічок картоплі — 7…8°С. Якщо температура повітря перевищує 40°С, то ріст надземної маси припиняється, бо на дихання за такої температури рослини витрачають більше речовин, аніж їх створюється в процесі фотосинтезу. Ми пам’ятаємо спекотне літо 2007 року, коли температура повітря перевищувала 30°С майже щодня, а дощі чисто символічно зрідка зволожували грунт та збивали спеку на лічені години.
Тож хіба за таких умов могло відбуватися в процесі фотосинтезу нагромадження поживних речовин для формування врожаю. Звісно, ні. В цьому й причина низького врожаю картоплі торік. Бо для нормального розвитку бульб потрібна температура грунту в межах 11…17°С. Якщо вона знижується до 6°С або підвищується до 23°С, то їхній приріст різко сповільнюється, а за температури 26…29°С і зовсім припиняється. Порівняємо оптимальні значення з даними таблиці.
Оптимальні температурні умови спостерігалися лише в кінці березня, протягом квітня та на початку травня. Тобто саме тоді, коли ми висаджуємо картоплю в грунт та з’являються сходи. Протягом решти вегетаційного періоду бульби розвиваються за значно вищих (у 1,5–2 рази) температур. Порівняльні температурні показники погодних умов 2007 року, наведені в таблиці, подано з біологічним оптимумом розвитку рослин картоплі. Отже, висновок: торік формування бульб відбувалося за екстремальних температурних умов.
Найскладнішим аспектом технології вирощування картоплі в південному регіоні є отримання посадкового матеріалу. На Півдні України картопля швидко (за 1–2 роки) втрачає свої насіннєві якості і вироджується, а тому її слід використовувати тільки для споживання. Виродження набуває різних форм, найчастіше це ниткоподібність паростків, мозаїка, скручування листків. Для культури картоплі в наших умовах виродження — велика проблема, й досі неподолана перепона в успішному її вирощуванні на Півдні та основна причина низьких урожаїв.
Картопля, за своєю природою, — культура вологого помірно теплого клімату, тому в наших кліматичних умовах вона виживає тільки завдяки своїй пластичності. Старшому поколінню добре відомі такі сорти картоплі, як Модниця, Синьоглазка, Сорокаденна, Кримська роза, які з давніх-давен вирощували на наших городах протягом десятків років і які стали по-справжньому народними сортами. І це за умови, що, в кращому разі, добрі господарі, висаджуючи картоплю, вибраковували лише пошкоджені бульби. Та межі пристосувальної реакції виявилися замалими для одержання бажаних урожаїв, а селекцією на витривалість у наших кліматичних умовах ніхто, крім природи, не займався. Тому тема уникнення виродження картоплі ще й досі залишається найважливішою в технології вирощування цієї рослини в культурі як у практичному, так і в теоретичному аспекті. На сьогодні агрономічна наука має дві теорії щодо пояснення явища виродження картоплі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Картоплярство Півдня

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок