Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Способи рентабельного ведення молочного скотарства

Способи рентабельного ведення молочного скотарства

Назва:
Способи рентабельного ведення молочного скотарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,08 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Способи рентабельного ведення молочного скотарства


Щоб тваринництво господарств будь-якої форми власності було економічно ефективною, високопродуктивною галуззю, утримувати треба лише високопродуктивних тварин, які б мали такий генетичний потенціал, який би забезпечив прогресивний розвиток стада високоякісною племінною продукцією в кількох поколіннях.
До таких господарств належать ПОСП “Радівське” і ПОСП “Родина” Калинівського району — вони кращі господарства з виробництва й продажу тваринницької продукції.
Головним напрямом роботи господарств є розведення та вдосконалення племінних і продуктивних якостей тварин української чорно-рябої молочної породи способом проведення поглибленої селекційної роботи та використання для відтворення стада найкращих племінних ресурсів вітчизняного й зарубіжного походження.
Тваринництво господарств належить до інтенсивної галузі. Поголів’я великої рогатої худоби в господарствах, порівняно з 2001 роком, зросло на 20% і налічує в ПОСП “Радівське” 1245 голів (у тому числі 380 корів), у ПОСП “Родина” — 987 голів (у тому числі 200 корів). Кількість поголів’я худоби в розрахунку на 100 га становить 65 голів (у тому числі 20 корів) у ПОСП “Родина” і 58 голів (у тому числі 18 корів) у ПОСП “Радівське”.
Надій молока на корову за 2004 рік у ПОСП “Радівське” — 5975 кг, жирність — 3,78%, а в ПОСП “Родина” — 5095 кг, жирність — 3,79%. За останні роки зооветспеціалісти господарств досягли високих показників у відтворенні стада. На 100 корів вихід телят у господарствах становить 104–92 голови. Жива маса корів в обох господарствах відповідає першому класу і становить 585–560 кг.
Багаторічним досвідом господарств встановлено залежність між інтенсивністю росту ремонтного молодняку і молочною продуктивністю корів. Так, якщо у 2000 році середньодобові прирости телиць в обох господарствах не перевищували 450 г, середній надій первісток сягав 3585–3412 кг, то за останні три роки середньодобовий приріст молодняку в ПОСП “Радівське” становить 656 г, надій від корів-первісток — 5132 кг молока, а в ПОСП “Родина” — 487 г і 4485 кг, відповідно. Тварини з різною інтенсивністю вирощування зберігають ту саму різницю в надоях і в повторній лактації.
Для ремонту стада залишають теличок від високопродуктивних корів. На сьогодні поголів’я телиць і нетелей у господарствах має високий генетичний потенціал, який сприяє надою первісток на рівні 5 тис. кг молока. Таким чином, організація інтенсивного вирощування ремонтних телиць є фундаментом племінної справи, стержнем інтенсифікації молочного скотарства.
Особливу увагу в господарствах приділено підготовці нетелей до розтелення. Практикою підтверджено, що форма молочної залози формується під час вирощування молодняку та підготовки нетелей до розтелення, а не передається спадково. Починаючи з 5–6 місяців тільності, нетелей відбирають в окремі групи, закріплюють за кращими доярками, годують, згідно з раціоном сухостійних корів, із добавкою 1,5–2 кормових одиниць на ріст. Крім того, в селекції використовують приріст живої маси, що сприяє створенню високопродуктивного стада, яке й забезпечить економічну ефективність галузі.
А тому, готуючи нетелей до розтелення, протягом трьох місяців намагаються організувати таку годівлю, щоб забезпечити збільшення живої маси кожної телички на 60–70 кг, а кожні додаткові 10 кг живої маси дають прибавку молока 76 кг.
Починаючи з шести місяців тільності, нетелям двічі на день по 5–6 хвилин масажують вим’я. В господарствах на власному досвіді пересвідчилися, що масаж вимені у нетелей за 3–4 місяці до отелення сприяє підвищенню надоїв у корів-первісток на 500–650 кг і поліпшує їх придатність до машинного доїння.
Під час вирощування нетелей селекційними ознаками є висота в холці й коса довжина тулуба, вони пов’язані з продуктивними властивостями. Тому, формуючи високопродуктивні стада, використовують лінійні проміри нетелей на дев’ятому місяці тільності, прогнозуючи продуктивність корів-первісток, з урахуванням живої маси й лінійних промірів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Способи рентабельного ведення молочного скотарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок