Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Карантинні шкідники лісу

Карантинні шкідники лісу

Назва:
Карантинні шкідники лісу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,98 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Карантинні шкідники лісу


Розширення торговельних відносин України з багатьма країнами світу, у тому числі з недостатньо вивченими щодо карантинного і фітосанітарного стану, істотно збільшує ризик завезення з деревиною та лісоматеріалами нових, невідомих в Україні шкідників лісу.
До “Переліку шкідливих організмів”, що мають карантинне значення для України, входить 30 видів небезпечних шкідників лісових насаджень, деревини та виробів з неї. Їх віднесено до 1 списку: Карантинні організми, відсутні на території України. Це шкідники ряду твердокрилих, або жуків — Сoleoptera та ряду лускокрилих, або метеликів — Lepidoptera.
Ряд Lepidoptera представлений шкідниками лісу, хвоє- та листогризучими: східна і західна чорноголові листовійки-брунькоїди — Acleris variana, A. gloverana; сибірський шовкопряд —Dendrolimus sibiricus; непарний шовкопряд, азіатська раса Lymantria dispar (asian rase).
Чорноголові листовійки заселяють переважно ялицеві та ялинові ліси, розповсюджені в США, Канаді. Внаслідок живлення личинок відбувається осипання хвої (дефоліація). Певна частина хвоїнок відмирає, як наслідок, до кінця липня ліс набуває червоно-коричневого забарвлення. Зміна забарвлення добре помітна на верхівках крон дерев. Спалахи розмноження цих шкідників відбуваються в лісах, що складаються переважно з ялини бальзамічної (Abies balsamea), оптимальної кормової рослини для чорноголових листовійок. Найінтенсивніша дефоліація виявлена у зрілих лісах, де вік дерев понад 50 років.
Acleris variana, A. gloverana віднесені ЄОЗР (Європейська і Середземноморська організація захисту рослин) до Списку А1 карантинних видів. Без сумніву, ці два види становлять загрозу для деяких цінних видів хвойних порід дерев у регіоні ЄОЗР, до якого входить і Україна.
Непарний шовкопряд, азіатська раса Lymantria dispar (asian rase), пошкоджує понад 300 видів рослин, це типовий поліфаг, кормові вподобання якого змінюються залежно від кліматичної зони. В умовах Далекого Сходу Росії шкідник надає перевагу дубу, ліщині, а на півночі Росії — модрині, осиці, березі. Він поширений на всій території Росії. Для України небезпеку становить азіатська раса шкідника, особливо на території Кримського півострова, де зосереджені цінні та рідкісні породи дерев.
Щороку Україна імпортує з Росії понад 100 тис. м3 деревини. Тому перед карантинною службою України постало питання щодо статусу лісового шкідника — непарного шовкопряда, його азіатської раси. На території Російської Федерації він занесений в списку А2 “Переліку карантинних організмів”, тобто обмежено поширений на території країни.
Сибірський шовкопряд — Dendrolimus sibiricus — поширений у Китаї та сусідніх із ним державах: Казахстані, Росії, Кореї, Монголії. Він найнебезпечніший з-поміж хвоє- та листогризучих шкідників. Найбільше пошкоджує модринові, смерекові та кедрові ліси. Осередки цього шкідника часто виникають на значних площах і призводять до всихання смерекових і кедрових, а за повторного об’їдання хвої — і модринових насаджень, на які при цьому нападають і стовбурові шкідники.
Основне значення під час розселення шовкопрядів мають яйцекладки. Шкідники відкладають яйця не лише на лісову продукцію, що збільшує небезпеку розповсюдження яйцекладок разом із тарою, контейнерами; на вагонах, автомобілях та розповсюджується іншими шляхами, ускладнюючи їх виявлення.
Ряд твердокрилих, або жуків — Сoleoptera — це стовбурові шкідники. Ряд представлений такими родинами: Довгоносики — Curculionidae, Златки —Buprestidae, Короїди — Ipidae, Вусачі — Cerambycidae, Каптурники —Bostrychidae.
Довгоносики: рід Смолівки — Pissodes: крапчаста, кедрова, ялицева, соснова, стовбурова смолівки та смолівка веймутової сосни. Уражують породи всіх видів сосни, ялини, ялиці, модрини, а також кедр. Смолівки заселяють ослаблені та звалені дерева, часто в жердняковому віці. Оселяються під тонкою корою. Нападаючи на дерева, заселяють їх верхівки, через що в таких лісах часто спостерігається суховерхівковість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Карантинні шкідники лісу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок