Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Держтехнагляд і проблеми формування загальнодержавного обліку

Держтехнагляд і проблеми формування загальнодержавного обліку

Назва:
Держтехнагляд і проблеми формування загальнодержавного обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Держтехнагляд і проблеми формування загальнодержавного обліку


Напевно, не викликає сумнівів те, що для здійснення нагляду (контролю) за будь-якими об’єктами їх передусім потрібно облікувати. У цій публікації йтиметься про проблеми державної реєстрації й обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних меліоративних, дорожньо-будівельних, сільськогосподарських машин і тракторних причепів, надалі — машин.
Питання державної реєстрації та обліку названих у преамбулі машин із видачею на них номерного знака та свідоцтва про реєстрацію, яке водночас є документом, що засвідчує право власності на машину, покладено на інспекції державного технічного нагляду обласних державних адміністрацій. Функціональне та методологічне управління інспекціями здійснює Міністерство аграрної політики України. Саме воно, відповідно до Закону України “Про дорожній рух”, встановлює на території країни єдині правила державної реєстрації та обліку цих машин.
Підставою для державної реєстрації та обліку машини, відповідно до чинних “Правил державної реєстрації та обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів”, надалі — Правил, є наявність відповідних документів, що підтверджують законність придбання машини. Всі зареєстровані в інспекціях державного технічного нагляду машини підлягають щорічному державному технічному огляду, під час якого інспектори, застосовуючи відповідні прилади та інструменти, контролюють на машинах параметри, які впливають на безпеку людини.
Однак машини, які з тих чи інших причин не зареєстровані в інспекціях, не підлягають державному технічному огляду, а відтак повністю позбавлені державного контролю за їхнім технічним станом. Найчастіше машини не реєструють тому, що в користувачів немає відповідних документів, які засвідчують законність придбання транспортного засобу. За результатами обстежень усіх категорій господарств, Іінспекція держтехнагляду Львівської області в 2003 році виявила не зареєстрованих через названі вище причини майже 2,5 тис. тракторів, що становить близько 18% їх наявності в агропромисловому комплексі. Отже, близько 18% тракторів не облікувала жодна державна установа, в тому числі й державні статистичні органи. Більше того, всі нещасні випадки, які виникають під час експлуатації цих тракторів фізичними особами, обліковують як побутові, тобто не пов’язані з виробництвом. Ось чому, на нашу думку, за даними статистичних органів, зафіксовано зменшення виробничого травматизму, пов’язаного з роботою на тракторах.
Під час вивчення причин, з яких не реєстрували придбану техніку, встановлено, що більшість із неї на період придбання новими власниками була розкомплектована або списана; її не використовували попередні колективні господарства, інші підприємства, а передавали (продавали) іншому господареві без належного оформлення відповідних документів, у такий спосіб сплачуючи різні борги, в тому числі заборгованість із заробітної плати. Довести факт незаконного (злочинного) заволодіння такою машиною й вилучити її у власника в дохід держави практично неможливо. А тому їх безперешкодно експлуатують, не випускаючи на шляхи загального користування, де власник незареєстрованої машини може мати проблеми з державними інспектуючими органами. Вартість послуг, що надаються селянам власниками цих машин, є дещо вищою, оскільки враховується ризик бути затриманими та оштрафованими за експлуатацію машини без номерного знака, проходження державного технічного огляду. Експлуатація великої кількості незареєстрованих машин спричиняє багато інших негативних явищ, зокрема, провокує інших власників машин не реєструвати й не представляти їх на щорічний державний технічний огляд, тим самим уникаючи щорічної сплати податку та відповідних зборів до бюджету.
Виходячи із ситуації, що склалася, пропонуємо внести відповідні зміни до названих вище Правил державної реєстрації. А саме: машини, на які у їхніх власників немає документів, що підтверджують законність придбання, реєструвати в інспекціях Держтехнагляду як об’єкти підвищеної небезпеки, видаючи на них реєстраційний талон і державний номерний знак на підставі лише заяви власника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Держтехнагляд і проблеми формування загальнодержавного обліку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок