Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Використання автотракторної техніки взимку

Використання автотракторної техніки взимку

Назва:
Використання автотракторної техніки взимку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,92 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Використання автотракторної техніки взимку


Холодна пора року створює відповідні труднощі для тих, хто використовує техніку в цей період. Це й ускладнення та неможливість пуску двигунів за низьких температур навколишнього середовища, й підтримання потрібного теплового режиму роботи двигунів, і створення відповідного комфорту в кабіні трактора чи салоні автомобіля, й забезпечення надійної роботи систем живлення. Для цього промисловість випускає пускові рідини, низькозамерзаючі холодильні рідини, низькозамерзаючі рідини для очищення скла, протиобліднювачі та розморожувачі, добавки до палив для забезпечення надійної роботи систем живлення за мінусових температур.
Пускові рідини
Для пуску холодного бензинового двигуна за низьких температур навколишнього середовища потрібно, щоб у циліндри надходила паливно-повітряна суміш, здатна займатися від іскри запалювання за невеликої частоти обертання колінчастого вала. Для пуску дизельного двигуна в його циліндрах має утворюватися паливно-повітряна суміш, здатна самозайматися. За низьких температур пускові властивості бензину та дизельного палива можуть бути недостатні. Існуючі засоби полегшення пуску двигуна можна умовно поділити на дві групи. Перша — забезпечує зниження мінімальної пускової частоти обертання колінчастого вала, що досягається застосуванням спеціальних пускових рідин або ж різного роду підігрівачів (холодильної рідини та повітря). Друга група — забезпечує збільшення швидкості провертання колінчастого вала завдяки використанню менш в’язкої оливи або ж збільшення ємності акумуляторної батереї.
Спеціальні пускові рідини мають добру випарність за низьких температур, швидку займистість від іскри або самозаймистість від стиску, високі антикорозійні та протиспрацьовувальні властивості, низьку температуру застигання.
Різниця в принципах займання палива у бензинових і дизельних двигунах зумовлює різний підхід до складу пускових рідин і вмісту в них окремих компонентів.
Основним компонентом пускових рідин є етиловий ефір. Вiн має низьку температуру самозаймання, високий тиск насиченої пари та широкi межi займання (за концентрацiєю паливної сумiшi).
Пiд час пуску холодного дизельного двигуна, внаслiдок пiдвищення тепловiддачi в стiнки цилiндра, температура повiтря в кiнцi такту стиску недостатня для самозаймання дизельного палива, тому використання етилового ефiру дає змогу понизити температуру самозаймання паливної сумiшi до 190...220°С. Для цього найефективніше використовувати чистий етиловий ефiр, але при цьому рiзко пiдвищується тиск у цилiндрi двигуна, що призводить до швидкого спрацювання його цилiндро-поршневої групи. Щоб унеможливити цей процес, вмiст етилового ефiру в пускових рiдинах для дизельних двигунiв обмежують до 60–75%.
У карбюраторних двигунах пiд час їх пуску використовують властивостi етилового ефiру займатися в сумiшi з повiтрям у широких межах концентрацiї. Це дає змогу домогтися займання з допомогою iскри дуже бiдних паливних сумiшей, але вмiст етилового ефiру в пускових рiдинах для карбюраторних двигунiв може бути дещо меншим, нiж у рiдинах для дизелiв.
Задля забезпечення постiйного й послiдовного займання в склад пуско-вих рiдин вводять iзопропiлнiтрат i сумiш низькокиплячих вуглеводнiв (пет-ролейний ефiр, газовий бензин тощо).
Iзопропiлнiтрат займається дещо пiзнiше, ніж етиловий ефiр, але ранiше, ніж основне паливо. Сумiш низькокиплячих вуглеводнiв, повнiстю випарувавшись у цилiндрi, займається пiзнiше за iзопропiлнiтрат, але ранiше, ніж основне паливо. Наявнiсть такого послiдовного ланцюжка забезпечує пiдготовку основного палива до займання, що істотно знижує швидкiсть наростання тиску. Оптимальне спiввiдношення iзопропiлнiтрату та сумiшi низькокиплячих вуглеводнiв у пускових рiдинах для дизельних i карбюраторних двигунiв — рiзне. У рiдинах для дизельних двигунiв воно становить близько 15%, а в рiдинах для карбюраторних двигунiв, враховуючи потребу в пiдготовці паливної сумiшi, вмiст низькокиплячих вуглеводнiв значно вищий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Використання автотракторної техніки взимку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок