Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технологія заготівлі і збирання кормів

Технологія заготівлі і збирання кормів

Назва:
Технологія заготівлі і збирання кормів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,23 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ТЕХНОЛОГІЯ ЗАГОТІВЛІ І ЗБИРАННЯ КОРМІВ
Сучасні технології заготівлі сіна та раціональне використання сіножатей
Технології заготівлі сіна
Значення сіна в годівлі тварин.
Сіно – це вид об’ємистого корму, одержаний шляхом зневоднення скошеної зеленої маси природним сушінням та за допомогою активного вентилювання.
Сіно є важливим джерелом кормів лі для повноцінної годівлі тварин у зимово-стійловий період. Це джерело грубоволокнистої клітковини, потрібної для нормального функціонування шлунково-кишкового тракту тварин.
Виключно незамінна роль сіна пов’язана з тим, що це незамінне джерело протеїну, цукрів, вітамінів, мінеральних речовин.
За поживністю 1 кг сіна, середньої якості прирівнюється до 0,5-0,6 к.од., містить 40-60 г перетравного протеїну, 40-45 г цукрів, мінеральні речовини, мікроелементи, вітаміни.
Встановлено, що обов’язковою складовою частиною раціону молочних кормів повинно бут якісне сіно доброї якості, що дозволяє без використання концентрованих кормів отримувати 15-16 л молока за добу від корови.
Під час згодовування сіна високої якості модна задовольнити потребу тварин у кормових одиницях на 40-50%, в перетравному протеїні – на 35-40%, більше, ніж на 50% у мінеральних речовинах і практично повністю в каротині.
Отже, якісне сіно в раціоні – це, насамперед, здоров’я тварин, висока продуктивність, щорічне теля та довголіття.
Для забезпечення нормальних процесів у шлунково-кишковому тракті великої рогатої худоби в стійловий період, необхідно щоденно згодовувати не менше 1,5 кг сіна в розрахунку на 1 ц живої маси.
Необхідна кількість сіна в рік на 1 голову залежить від її продуктивності тварин так при надоях 3000 кг молока в рік це потреба становить 1 т сіна, 4000 кг – 1,2 т та 5000 кг.
Важливим показником хімічного складу є клітковина, вміст якої змінюється залежно від фази розвитку рослин. У молодих рослинах вона складається переважно із целюлози, в більш старих рослинах стінки клітин грубішають і кількість клітковини зростає, перетравність її і якість сіна зменшується. Саме тому при заготівлі сіна такі важливу роль відіграє дотримання оптимальних фаз збирання рослин та їх сумішок.
Клітковина рослин, зібраних у оптимальні фази, відіграє важливу фізіологічну роль не менше як джерело енергії, але і як фактор, що забезпечує нормалізацію продуктів травлення. Коровам у період лактації клітковина потрібна для утворення летких жирних кислот особливо оцтової, як основного попередника жиру молока. Оптимальний вміст клітковини в раціонах великої рогатої худоби становить 22-27%.
Вміст жиру незначний і знаходиться в межах 1-2,5% та є джерелом енергії в незамінних жирних кислотах. Вміст жиру в сіні залежить від фаз розвитку рослин.
Мінеральні речовини (зола0 представлені в сіні переважно такими елементами як кальцій, фосфор, калій, хлор, залізо, сірка. Більший вміст їх у сіні з бобових рослин. Слід зазначити, що основу поживності сіна визначає вміст листків в ньому, збереженості яких у процесі заготівлі сіна слід приділяти значну увагу.
Хімічний склад сіна не є постійним, а залежить від цілого ряду факторів:
Грунтово-кліматичних умов;
Виду рослин та ботанічного складу травостою;
Фази збирання;
Агротехнічних заходів під час вирощування та зберігання технології заготівлі сіна.
Якісне сіно має зеленуватий колір, приємний свіжий запах, без пилу, вологість не вищу за 17%, неїстівних домішок не більше 5-15%. Вміст поживних речовин в сіні становить: 5-20% «сирого» протеїну, 35-45% БЕР; 18-30% клітковини, 1-2,5% жиру та 5-12% мінеральних речовин.
Під час заготівлі сіна будь-яким способом першою технологічною операцією є скошування трав.
Скошування трав.
Для зменшення втрат поживних речовин сіно слід збирати в короткі терміни, що реалізується шляхом повної механізації процесів сінозбирання.
На сіно невеликі площі трав скошують косарками, більші – КДП-4, КТП-6. на великих площа використовують самохідні косарки-плющилки, які за один прохід виконують три технологічні операції – скошування, плющення та формування валка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Технологія заготівлі і збирання кормів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок