Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Здуття передбачено технологією

Здуття передбачено технологією

Назва:
Здуття передбачено технологією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,32 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Здуття передбачено технологією


Молочна галузь України нині переживає не найкращі часи: поголів’я молочного стада корів у країні скоротилося до найнижчих показників, і поки не видно, за рахунок чого воно збільшуватиметься. Виробництво сирого молока, за статистикою, начебто й стабілізувалося за останні роки на рівні 12–14 млн т, але перемістилося від великотоварних сільськогосподарських підприємств до приватно-індивідуальних господарств, які нібито й забезпечують стабільність виробництва. Та представники галузі вважають, що не треба довіряти статистичним звітам, слід реально дивитися на речі, що відбуваються в галузі, яка потребує суттєвих перетворень як на законодавчо-нормативному (тобто державному), так і на професійному (тобто бізнесовому) рівнях.
Найуспішнішим для української молочної галузі вважається 1990 рік, коли було вироблено найбільші обсяги молока та молокопродуктів, а споживання цього виду харчової продукції на душу населення становило (в перерахунку на молоко) — 373 кг! Сьогодні, якщо вірити офіційній статистиці, кожен українець споживає в середньому 220 кг названих продуктів. Але представники галузі досить скептично ставляться до цього показника. За словами голови ради директорів Спілки молокопереробних підприємств України Вадима Чагаровського, насправді споживання вдвічі менше: приблизно 110–112 кг на душу населення. Приміром, за даними статистики, в Україні виробили 13,7 млн т молока. З цієї кількості на промислову переробку надійшло всього 5,2 млн т, з нього виготовили: продукції з незбираного молока — 1,5 млн т, морозива — 150 тис. т, промислових товарів (сухе знежирене молоко, сухе молоко незбиране, молочні консерви, масло, казеїн) — понад 1 млн т і майже 2,5 млн т направили на виробництво твердих сирів. Тобто невикористаним залишилось 8,5 млн т молока. З цього приводу в експертів є запитання: невже 15 млн сільського населення з’їло молока та молочних продуктів більше, ніж усе населення країни в цілому. І висновок напрошується очевидний: цього молока просто не було. Фактично, за оцінками експертів ринку, Україна щорічно виробляє 8–9 млн т молока. Це реальна ситуація, від якої й потрібно відштовхуватися під час розробки різних державних програм із розвитку галузі, готуючи законопроекти та постанови уряду чи пропонуючи певні конкретні заходи для подолання кризових явищ.
Ті нормативні акти, які діють у молочній галузі, потребують кореляції або й скасування. Наприклад, у липні 2004 року було прийнято Закон України “Про молоко та молокопродукти”, який, на думку експертів, не вніс позитивних змін у регуляцію роботи молокопереробних підприємств і сільськогосподарських товаровиробників. До того ж, у документі, за словами В. Чагаровського, є деякі неузгодження: наприклад, визначено терміни використання певних молочних продуктів, хоча їх визначають за державним стандартом, а не за законом. Закон повинен створити правила гри на ринкових засадах для всіх учасників молочного ринку та підтримувати виробників молока й переробників. На думку представників Спілки молокопереробних підприємств, цей закон взагалі потрібно відмінити, тому що навіть підготовлені й узгоджені пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нього, які пропонують представники галузі, на жаль, кардинально не змінять сам закон і не вплинуть на ситуацію в цілому.
Крім того, вкрай необхідно переглянути постанову Кабінету Міністрів від 12 травня 1999 р. № 805 “Про порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих на виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м’ясо в живій вазі”. Коли приймався цей документ, він був своєчасним і потрібним кроком, який передбачав виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам і мав би стимулювати розвиток молочного скотарства в країні. На жаль, цього не сталося, до того ж, у молочній галузі відчутно скоротилася кількість підприємств, що займаються виробництвом молока, а тому, як вважають представники Спілки, потрібно насамперед змінити механізм виплат державних дотацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Здуття передбачено технологією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок