Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Кормовиробництво на Півдні України

Кормовиробництво на Півдні України

Назва:
Кормовиробництво на Півдні України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,19 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Кормовиробництво на Півдні України


На Півдні України в причорноморському степу гострота проблеми кормовиробництва набула загрозливих масштабів. Ледве стримувані адміністративними методами, темпи зниження поголів’я тварин стали катастрофічними в неврожайному 2003 році. Проте ми не схильні вважати неврожай головною причиною стану, що склався. Не надто ефективно, на нашу думку, спрацювало дотування закупівельних цін і, тим більше, підтримка племінного тваринництва.
Нова генерація фахівців і керівників реформованих господарств не бажає розвивати доволі складне виробництво продуктів тваринництва. Крім проблем, пов’язаних з механізацією заготівлі кормів, вони зіштовхнулися з фактами практично повної непридатності рекомендованих раніше енергоємних технологій кормовиробництва.
Тому для початку непогано було б переорієнтувати державну дотаційну підтримку на закупівлю кормозбиральної техніки, насіння кормових культур, тобто спрямувати кошти не на кінцевий, а на початковий етап виробництва. Тоді вкладені кошти запрацюють на повну силу і будуть використані суто за призначенням. Важко собі уявити, що господарство, приватний власник якого придбав кормозбиральну техніку і заготував достатню кількість якісних кормів, серйозно не займатиметься тваринництвом.
Не закупівля племінних тварин, а годівля була і залишається головною статтею витрат у собівартості тваринницької продукції. Отже, ощадливий підхід саме до виробництва і заготівлі кормів створить об’єктивні економічні передумови для розвитку тваринницької галузі.
А тепер розглянемо деякі технологічні корективи до організації кормовиробництва на Півдні України, зумовлені змінами клімату. Спочатку зупинімося на окремих моніторингових спостереженнях, наукових фактах і доводах, зроблених нами в умовах Одеської області в 2001–2003 роках.
У межах великої території причорноморського степу забезпечення рослин вологою було і залишається головним лімітуючим, а, отже, і вирішальним фактором нормальної їх вегетації. З огляду на це ми проаналізували, як змінюється характер волого-теплового режиму даної зони в динаміці (рисунок 1). Отримані нами дані дають змогу твердити, що протягом останнього десятиріччя намітилася чітка тенденція до формування двох великих аномальних періодів у річному циклі випадання опадів у причорноморському степу і, зокрема, в Одеському регіоні.
Перший період — зимово-весняний. Він характеризується стабільним збільшенням кількості опадів у лютому-березні. Досить помітити, що протягом семи років з десяти зафіксоване перевищення рівня фактичного випадання опадів порівняно з середніми багаторічними даними.
Другий період — триваліший, “амплітудніший” і, водночас, менш прогнозований. Він охоплює період з червня по вересень. Цей аномальний проміжок часу характеризується однаковою мірою як підвищенням, так і зниженням загального рівня випадання опадів з безладними піками і повною відсутністю закономірностей між окремими періодами за роками спостережень. Крім того, докладний розгляд місячних сум опадів свідчить про тенденцію до зростання обсягів їхнього випадання в непродуктивній формі: часто, але порціями до 3–4 мм за добу.
Отже, умови для богарного землеробства в південній кліматичній зоні стають максимально жорсткими і непрогнозованими. Як протистояти цьому?
Відомі підходи до вирощування культур з елементами вологозахисного землеробства практично вичерпали себе або перетворилися на надто дороге і неокупне задоволення. Проте якщо тенденції до зміни клімату збережуться й надалі (що цілком імовірно), то навряд чи навіть найідеальніші прийоми вологозахисного землеробства на богарі зможуть внести стабільність у виробництво продуктів рослинництва. Тому вважаємо, що вже нині постала гостра потреба перегляду загального підходу до організації і коригування системи вирощування кормових культур з метою стабілізації їх виробництва.
Головними напрямами цієї стабілізації можуть стати:
Розширення обсягів посіву й асортименту осіннього кормового клину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Кормовиробництво на Півдні України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок