Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Племінні ресурси качок, гусей та індиків в Україні

Племінні ресурси качок, гусей та індиків в Україні

Назва:
Племінні ресурси качок, гусей та індиків в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Племінні ресурси качок, гусей та індиків в Україні


Поки що в Україні немає жодної великої птахофабрики з виробництва м’яса качок, гусей та індиків, проте існує низка племінних підприємств, що виводять та реалізують гібридний і чистопородний молодняк.
Розведенням качок, гусей, індиків на м’ясо займаються невеликі господарства та населення. Щоб забезпечити їх добовими каченятами, гусенятами й індичатами, в Україні створено мережу племінних господарств. Головним чином — це племптахорепродуктори другого порядку, які займаються виведенням і реалізацією гібридного молодняку (якщо вони розводять крос) або чистопородного (в разі розведення порід).
Качки
За даними атестації племінних господарств, проведеної в кінці 2005 року, в Україні налічується 44 племінних стада з розведення кросів та порід качок. Із них 1 племінний завод (ПЗ), 3 племптахорепродуктори першого порядку (ППР-1) і 40 племптахорепродукторів другого порядку (ППР-2).
Серед птиці, яку розводять у цих племінних птахогосподарствах, найпоширеніший крос Благоварський. Племінну роботу з ним проводить племзавод “Коробівський” Черкаської області. Для оновлення вихідних ліній цього кросу в 2005 році в господарство завезено новий генетичний матеріал. При племзаводі функціонує племптахорепродуктор 1-го порядку, з якого батьківські форми реалізують ППР-2. Є в господарстві й батьківське стадо.
Крім кросу Благоварський, в трьох ППР-2 утримують крос Темп білоруської селекції, в одному — крос Медео, ще в одному — угорський крос Компкт-94.
Усі ці кроси дволінійні, з великою живою масою каченят у забійному віці (сім тижнів), із високим вмістом жиру в тушці (34–37%), тому їх ще називають “жирною качкою”. За живою масою ці кроси мало різняться, бо всіх їх створено на базі спеціалізованих за певними ознаками ліній пекінської породи, але крос Благоварський має значно вищі показники виведення молодняку — 78% проти 65–70% в інших кросів.
Крім батьківських форм кросів, у деяких ППР-2 розводять різні породи качок: пекінська — в чотирьох репродукторах; українські білі, сірі, глинясті, чорні білогруді. З українськими білими і сірими качками є ППР-1 і ППР-2, з іншими — тільки ППР-2. У невеликих обсягах (по 450–500 голів на породу) зберігають ці чотири породи в генофондному стаді ДП “Дослідне господарство “Борки” Інституту птахівництва УААН. Там з ними проводять масову селекцію з типізації та підтримання біологічно-екстер’єрних особливостей кожної із порід.
У ТОВ “Колос” Конотопського району Сумської області розводять попу-ляцію мускусних качок, а в ЗАТ “Новоазовська птахофабрика” Донецької області — породу угорська К-99.
Гуси
Для одержання гусячого м’яса в Україні використовують різні породи гу-сей, які можна поділити на дві групи:
важкий тип — велика сіра, велика біла, тулузька, угорська біла й сіра, ле-гарт;
середній та легкий тип — італійська біла, горківська, ліндовська, кубанська, роменська, рейнська біла.
Найбільшого поширення в Україні набула велика сіра порода вітчизняної селекції. Створено її в Інституті птахівництва УААН унаслідок схрещування різних порід і послідовної спрямованої селекції одержаної гібридної популяції в напрямі підвищення живої маси як молодняку в забійному віці, так і дорослої птиці, виходу м’яса в тушці, поліпшення м’ясних форм будови тіла. Удоскона-лення цієї породи в напрямі підвищення несучості, виведення та живої маси молодняку здійснюють на племзаводі “Роздольне” Харківської області під ме-тодичним керівництвом співробітників відділу селекції і генетики Інституту птахівництва УААН.
У племптахогосподарстві “Роздольне” працює також племзавод, на якому вдосконалюють недавно створену породу гусей — велику білу. За основними го-сподарсько-корисними ознаками ця порода близька до великої сірої, але цінною особливістю великих білих гусей є їх аутосексність. Гусенят у добовому віці можна розділити на самочок і самців за кольором пуху: самочки — з темними плямами на голові й спині, а самці — світлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Племінні ресурси качок, гусей та індиків в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок