Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Захист промислових насаджень зерняткових культур у серпні

Захист промислових насаджень зерняткових культур у серпні

Назва:
Захист промислових насаджень зерняткових культур у серпні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Захист промислових насаджень зерняткових культур у серпні


Фітосанітарна ситуація в агробіоценозі багаторічних насаджень у цьому році є надзвичайно складною. Спостерігається масове ураження листкової поверхні дерев філостиктозом (бурою плямистістю) і борошнистою росою та листя і плодів — паршею. Цього року очікується до 10 генерацій конідіальної стадії збудників парші яблуні та груші. Водночас відбувається зараження листя і плодів сумкоспорами, які продовжують утворюватися на минулорічному опалому листі та поширюються по саду, особливо після дощів. Плями на плодах від ураження збудником цієї хвороби знижують їхню товарність і значно погіршують лежкість. На сьогодні спостерігається до 30% втрат листя в яблуневих садах від ураження збудником бурої плямистості, що викликає серйозну тривогу за майбутній урожай 2007 року і перезимівлю рослин. У цьому вегетаційному періоді очікується 8 поколінь гриба борошнистої роси у його конідіальній стадії. Також спостерігається на уражених пагонах, черешках і жилках листків наявність плодових тіл сумчастого спороношення гриба, хоч ця стадія не має істотного значення у збереженні інфекції. Уражене борошнистою росою листя грубшає, видовжується, передчасно опадає. Розвиткові хвороби в цьому році сприяли спекотна погода з підвищеною вологістю повітря в травні та липні. У серпні очікується ураження плодів моніліозом (плодова гниль). Спочатку з’являється невелика пляма, а через деякий час плід загниває повністю. За дотику ураженого плоду до здорового останній інфікується, навіть якщо на ньому немає ран. Часто збудник гриба потрапляє в тріщини плода, що викликані паршею.
Ураження плодів збудниками хвороб під час їх зберігання (плодова гниль, або моніліоз; чорна або чорноракова гниль; сиза пліснява гниль; сиза пліснява, або пеніцильоз; сіра головчаста пліснява, або ризопус; фузаріозна гниль, або фузаріоз, гниль плодів) здебільшого відбувається внаслідок пошкоджень паршею, шкідниками, градом, а також через травмування плодів під час їх зберігання, сортування, пакування. Цьогорічні підвищена вологість повітря і висока температура повітря впродовж вегетації сприяють масовому ураженню листкової поверхні в грушевих насадженнях буруватістю листків і септоріозом (біла плямистість листків). Згадані вище хвороби спричинили в цьому році 50% передчасного опадання листя, внаслідок чого дерева ослаблені, що викликає тривогу щодо можливого їх підмерзання взимку.
На початку серпня чисельність кліщів на листках плодових дерев відчутно збільшується. Це пояснюється різними причинами: загущеністю насаджень, тривалим внесенням азотних добрив, неправильним і невчасним використанням препаратів, що знищують корисних кліщів (насамперед, більшістю піретроїдів), тощо. Кліщі живуть на нижньому боці листка і живляться клітинним соком. У місцях проколів клітини відмирають і знебарвлюються, листок стає мармуровим. Сильно пошкоджені листки жовтіють й опадають. За значного заселення дерев кліщами плоди дрібнішають.
У серпні розпочинається відкладання яєць амфігонними самицями попелиць яблунево-подорожникової, яблуневої зеленої, листовійки грушевої. Ці яйця зимуватимуть. Упродовж серпня-вересня з’являються самиці горбатки-буйвол, цикадок зеленої і розанової, які за допомогою яйцеклада розрізають кору на гілках і відкладають у розріз яйця. У цей час перелітають з трав’янистої рослинності на дерева самиці яблуневої мідяниці, де відкладають яйця, що зимуватимуть. Протягом серпня-вересня проходить інтенсивне відкладання під щитки яєць самицями щитівки яблуневої комоподібної. На початку другої декади серпня розпочинається інтенсивне відродження личинок-мандрівниць каліфорнійської щитівки другого покоління, яке триває до глибокої осені.
У серпні продовжуються літ і відкладання яєць червиці в’їдливої, молі-крихітки яблуневої, молі-крихітки яблуневої білої, молі глодової кружкової, молі мінуючої верхньобокової плодової, молі мінуючої яблуневої нижньобокової, звійниці листкової, листовійок різнокольорової плодової, кривовусої вербової, сітчастої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Захист промислових насаджень зерняткових культур у серпні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок