Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Садівничі турботи взимку

Садівничі турботи взимку

Назва:
Садівничі турботи взимку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Садівничі турботи взимку


Хоча за календарем надворі зима, та садівники не сидять склавши руки. Контрастність температури зовнішнього середовища погрожує підмерзанням кори та камбію молодих саджанців, бруньок плодових дерев кісточкових порід, невкритим насадженням суниці. За таких погодних умов активні зайці та миші — злісні вороги саду, вони інтенсивно живляться, масово пошкоджуючи кору плодових дерев.
У погожі дні цьогорічної зими можна приступати до обрізання плодових дерев. Нині краще обрізувати зерняткові плодові культури — яблуні та груші (з кісточковими не варто поспішати). Пластичні речовини перебувають тепер у стовбурі, скелетних гілках і в коренях. Тому вирізування гілок о цій порі не призведе до втрати поживних речовин. Якщо обрізування дерев проводити з урахуванням зимостійкості сортів яблуні, дерева не підмерзнуть. Розпочинати слід з обрізування найбільш зимостійких сортів — Папіровка, Боровинка, Данешта, Мелба, Пепін шафранний, Антонівка звичайна. Потім переходити на зимостійкі та середньозимостійкі — Слава переможцям, Уелсі, Кальвіль сніговий, Зимове Плесецького, Київське зимове. Наприкінці зими, коли мине загроза заморозків, обрізають найменш зимостійкі сорти — Ренет Симиренка, Айдоред, Муцу, Ренет Ландсбергський. В останні строки — решту слабоморозостійких сортів, а також молоді саджанці. Рани завтовшки понад 2 см, які утворилися після обрізування, замазують садовим варом або фарбою на масляній основі.
Варто наголосити, що обрізування плодових дерев є конче потрібним і важливим елементом технології вирощування рясних та стабільних урожаїв за умови проведення протягом вегетаційного періоду комплексу захисних заходів, які допоможуть зберегти високовітамінні плоди від шкідливих організмів. Одним із елементів системи захисту, як відомо, є обрізання, яке не тільки регулює процеси росту та плодоношення, формує крону, підвищує продуктивність і якість насаджень та одержаної продукції, а й поліпшує фітосанітарну ситуацію як дерева, так і садової ділянки в цілому. З вирізаними гілками знищуємо яйцекладки кільчастого шовкопряда, яблуневої горностаєвої молі, листовійок, попелиць, грибницю борошнистої роси яблуні, яка зимує у вегетативних і генеративних бруньках, паршу груші, уражені чорним раком гілки. Перелічені фітофаги та фітопатогени масово поширені та шкодочинні в багаторічних насадженнях різних форм власності. Тому обрізування крони дерев і спалювання цих гілок зменшить чисельність шкідників та інфекційне навантаження домінуючих хвороб.
Під час обрізування дерев одночасно замазують чорноракові ураження кори на штамбах чи розвилках гілок. Лікування ран проводять із зачищенням кори. Цю операцію слід закінчити до настання стабільної температури 15°С, бо вона сприятлива для розвитку гриба в ураженій корі. Великі рани зачищають до живої тканини і замазують садовим варом або глиною з коров’яком у співвідношенні 1:1 з додаванням фунгіциду Топсин-М (1–2%). На рану накладають тканинну пов’язку. Рани добре заживають, якщо їх обробити нігроловою замазкою (70% нігролу + 30% золи або суміші свинячого жиру, воску та каніфолі, по одній частині). У разі виявлення чорного раку дерево потрібно зразу ж лікувати. Вчасно розпочате лікування буде ефективнішим. Зчищену уражену кору треба винести за межі садової ділянки та знищити.
Взимку під дією негативних температур спостерігаються пошкодження кори, камбію, деревини штамбів і скелетних гілок, в окремі роки, буває підмерзає коренева система. У кісточкових, за критичних температур, часто вимерзають бруньки. У безсніжну пору від різкого зниження температури можливе підмерзання кореневої системи. За сильного підмерзання рослини гинуть, а за незначного — у них вкорочується приріст, тоншають пагони, листки стають світло-зеленими.
Значно пошкоджують дерева сонячно-морозні опіки, а також морозобійні тріщини на штамбах і скелетних гілках. Сонячно-морозні опіки з’являються внаслідок різких коливань температури впродовж доби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Садівничі турботи взимку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок