Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну здатність тварин і їх збереження

Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну здатність тварин і їх збереження

Назва:
Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну здатність тварин і їх збереження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,92 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну здатність тварин і їх збереження


І. Біостимулюючі препарати рослинного походження В умовах екологічного забруднення й неповноцінності раціонів годівлі тварин спостерігається зниження їх молочної продуктивності та порушення функції системи органів репродукції. Саме тому часто народжується неповноцінний приплід, який не здатний у майбутньому повністю реалізувати свій генетичний потенціал. Такий молодняк дуже чутливий до респіраторних і шлункових захворювань, що вказує на потребу впровадження у виробництво доступних методів корекції впливу негативних чинників навколишнього середовища, які б сприяли стабілізації обмінних процесів в організмі тварин.
Як показали дослідження, для цього слід використовувати біологічно активні препарати рослинного походження, особливо, ехінацеї пурпурової, які містять унікальний комплекс біологічно активних речовин, конче потрібний амінокислотний склад білків, а також повноцінний набір макро- і мікроелементів. Завдяки такому комплексу речовин ехінацея пурпурова має біостимулюючі властивості, які сприяють інтенсивнішому росту й розвитку молодняку ВРХ. У разі її використання компенсується брак біологічно активних речовин у раціоні годівлі тварин, підвищується резистентність організму до несприятливих умов навколишнього середовища, що дає змогу ефективніше реалізовувати генетичний потенціал сільськогосподарських тварин і значно підвищувати їх відтворювальну здатність.
Останнім часом в аптеках з’являються препарати, одержані на основі ехінацеї пурпурової, або, навпаки, вони входять до складу іншого препарату як бактерицидний і протизапальний засіб. Висока біологічна активність полісахаридів ехінацеї активізує імунітет і значно підвищує захисні сили організму, особливо у новонародженого молодняку. Не менш важлива властивість ехінацеї пурпурової проявляється в разі, коли препарати використовують для профілактики респіраторних і шлунково-кишкових захворювань.
За комплексного використання ехінацеї пурпурової з вітамінами значно ефективніше нормалізуються клініко-біохімічні та імунологічні показники крові. Дослідники зазначають, що ехінацея пурпурова ефективна для профілактики безпліддя у тварин, вона сприяє збільшенню приростів молодняку (до 10–12%) і підвищенню імунітету. Наявність полісахаридного комплексу в складі ехінацеї пурпурової сприяє підвищенню резистентності організму, стійкості до стресу, стабілізації гормональних функцій тощо. Основний механізм дії препаратів ехінацеї пурпурової полягає в тому, що в ній міститься унікальний набір антиоксидантів, які прямо або побічно стимулюють відповідний захист тканин організму тварини. Завдяки вмісту ненасичених жирних кислот, підвищеному вмісту селену, цинку та інших компонентів виявляється висока ефективність їх дії на організм. Добавка в раціон годівлі тварин препаратів ехінацеї пурпурової дає можливість поповнити нестачу біологічно активних сполук, необхідних для фізіологічних процесів в організмі тварин. Багато дослідників, які вивчали ехінацею пурпурову, відмічають високу біостимулюючу й антисептичну її властивість. Препарати з ехінацеї пурпурової підвищують тонус і сексуальну потенцію в разі фізичної й психічної втоми у людей, крім того, вони мають досить високу антивірусну активність, посилюють лейкопоез. Препарати з ехінацеї пурпурової підвищують резистентність організму, його стійкість до багатьох інфекцій, насамперед респіраторних захворювань. Як біостимулятор, вона позитивно впливає на лімфатичну систему, значно прискорює заживання ран. Ехінацея пурпорова добре пристосована до наших кліматичних умов, адаптована до умов перезимівлі як морозостійка культура. У неї є ще одна характерна риса, а саме: стійкість до шкідників та хвороб, що значно зменшує затрати під час її вирощування. Збирають ехінацею пурпурову у фазі першої половини масового цвітіння (червень). Урожайність сухої трави в середньому — 100 ц/га. Ехінацея пурпурова має досить ефективні кормові й лікувальні властивості, її із задоволенням їдять тварини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну здатність тварин і їх збереження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок