Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Збирання і зберігання картоплі та коренеплодів

Збирання і зберігання картоплі та коренеплодів

Назва:
Збирання і зберігання картоплі та коренеплодів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,50 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Збирання і зберігання картоплі та коренеплодів


Ураження картоплі та овочів захворюваннями є однією з основних причин втрат продукції під час зберігання. Для запобігання виникненню цих захворювань або пригнічення їх розвитку у сховищах слід провести низку заходів ще під час вегетації рослин та при їх збиранні. Важливо добирати сорти, стійкі до захворювань, а також найбільш придатні для даного регіону щодо довжини вегетаційного періоду, тобто такі, що забезпечать повне достигання запасаючих органів рослин (бульби, коренеплоди, цибулини, качани). Не менше значення має правильно і вчасно проведене збирання врожаю.
Картоплю середньо- та пізньостиглих сортів, призначену для тривалого зберігання, збирають після повного засихання картоплиння. На цей період бульби фізіологічно достигають, шкірка стає міцною, і, отже, підвищується їхня стійкість до механічних та мікробіологічних уражень. Однак часто через несприятливі погодні умови або значний розвиток фітофторозу виникає необхідність у більш ранньому збиранні врожаю. У цьому разі, аби прискорити достигання бульб і знизити рівень фітопатогенного навантаження, за 6–8 днів до збирання скошують здорове картоплиння і за 10–12 днів — картоплиння, уражене фітофторозом. Його вивозять з поля і знищують (спалюють або закопують). З тією самою метою посадки насінної картоплі можна обробити десикантами, наприклад, Реглоном супер, в.р. (2 л/г).
Якщо грунт дуже ущільнений або перезволожений, для полегшення збирання врожаю та зниження механічного травмування бульб проводять завчасне розпушення міжрядь. Збирають бульби комбайнами або картоплекопачками, підкопувальні органи яких налагоджують так, щоб вони йшли в грунті нижче від бульб і не підрізали їх. Аби максимально знизити можливість механічних ушкоджень клубнів, транспортери картоплезбиральних машин мають бути погумовані або покриті брезентом, так само як дно і стінки транспортних засобів. Допустима висота падіння бульб, скажімо, на прогумовану поверхню — 50–75 см, дерев’янну гратчасту — 15–25, на картоплю — 100–125 см.
Слід максимально обмежити потрапляння до сховища грунту — джерела багатьох інфекцій. Якщо грунт вологий, картоплю краще збирати копачками, укладаючи вибрані бульби в борозну. Підбирання їх розпочинають, коли земля на поверхні бульб обсохла і легко відокремлюється. Якщо картоплю збирають комбайнами, доцільно організувати тимчасове зберігання її під навісами, а грунт, що залишився в насипу, видаляють у процесі доробки бульб на сортувальних столах або пунктах.
На зберігання треба закладати добре достиглі, здорові, без механічних пошкоджень бульби. Часто свіжозібрану картоплю, уражену, наприклад, фітофторозом, важко відрізнити від здорової. Аби спровокувати прояв зовнішніх ознак захворювання, урожай, привезений з ділянок, уражених фітофторозом, розміщують у тимчасових буртах, які укривають невеликим (15–20 см) шаром соломи. Зазвичай симптоми захворювання проявляються через 1–1,5 тижня. На хворих бульбах утворюється овальної форми заглиблення з характерним свинцевим відтінком; на зрізі уражена тканина буруватого кольору. Перебирають тимчасові бурти на сортувальних столах вручну, останній спосіб краще, оскільки дає змогу ретельніше відбраковувати хворі бульби.
Післязбиральна доробка картоплі посідає ключове місце в підготовці партії до закладки на зберігання й підвищення лежкоздатності бульб. При цьому враховується цільове призначення партії картоплі, планована тривалість зберігання, фізіологічний стан бульб, рівень зараженості фітопатогенами і забрудненості землею. З огляду на сказане вище, обробку проводять за повною або скороченою схемою.
Операції, що входять до післязбиральної доробки, можна поділити на три этапи: видалення домішок, землі й дрібних бульб; видалення травмованих або хворих бульб; поділ бульб на фракції за розміром (калібрування). Якщо в партії картоплі відсутні бульби з явно вираженими дефектами, вміст землі — не більш як 10–15 %, а збирання проведене в суху погоду, від перших двох етапів можна відмовитися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Збирання і зберігання картоплі та коренеплодів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок