Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> реферат: Досвід Польщі: ринки м’яса та молока

Загрузка...

Досвід Польщі: ринки м’яса та молока / сторінка 2

Назва:
Досвід Польщі: ринки м’яса та молока
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Разом витрати на сільське господарство та розвиток сільських територій з обох бюджетів становили 6,7 млрд злотих, тобто приблизно 2,2 млрд доларів США.
Слід підкреслити, що більшість виплат з бюджету ЄС потребує внутрішнього співфінансування.
Структура виробництва та розподіл продукції
У структурі промислового виробництва Польщі приблизно 20% припадає на харчовий сектор. Здебільшого промисловість цього сектору зосереджена в приватних руках (майже 95% підприємств, що забезпечують у середньому понад 50 робочих місць кожне). Майже 90% продукції направляється на внутрішній ринок, 10,6% — на експорт. У структурі реалізованої продукції харчового сектора 23,7% — це м’ясні продукти, 15,7% — молочні вироби та 19,7% — інші харчові продукти. У харчуванні має місце тенденція до зростання у споживанні м’яса домашньої птиці та падіння — у споживанні яловичини. У 2004 році споживання м’яса на душу населення в Польщі було на рівні 67 кг (в Україні — 38,5 кг). Середній удій від 1 корови в 2004 році становив 4082 л (на 946 літрів більше, ніж у 1995 році), споживання молока на душу населення — 170 л.
Польща є значним експортером сільгосппродукції та продуктів харчування. Частка цих товарів у загальному експорті країни в 2004 році становила 8,7% (вартість — 5,2 млрд євро), а в імпорті — 6,7% (4,4 млрд євро). Було досягнуто позитивне сальдо — 853 млн євро, що є ефектом лібералізації торгівлі сільськогосподарськими виробами з ЄС. Даються взнаки осучаснення переробної галузі та відносно низька собівартість виробництва — звідси конкурентоспроможність на ринках ЄС.
Головними споживачами польських сільгосппродукції та продуктів харчування є країни ЄС — на ринки 24 країн направляється продукції на суму 3,8 млрд євро. Зауважимо, що до країн ЄС надходить 72% експорту сільгосппродукції та продуктів харчування з Польщі, частка цих країн у імпорті Польщі складає 62%. Серед імпортерів з ЄС найбільшими споживачами згаданої продукції польського походження є: Німеччина (36% постачань з Польщі до країн Європейської спільноти), Голландія, Великобританія, Італія, Чехія та Литва.
До країн СНД сільгосппродукції та продуктів харчування експортується приблизно на 700 млн євро й на таку саму суму — в усі інші країни. Серед країн СНД основними покупцями є Росія (59% постачань з Польщі у країни співдружності) та Україна (20%).
У польському експорті сільгосппродукції та продуктів харчування частка живої худоби та продуктів тваринного походження охоплює 31%, продуктів рослинного походження — 40%. При цьому в експорті продуктів тваринного походження знижується частка живої худоби, при тому що в абсолютних показниках у кількісному та вартісному вимірі — збільшується. Одночасно збільшується, як у відносних, так і в абсолютних показниках експорт м’ясних та молочних продуктів.
У групі “живої худоби” у вартісному вимірі на ВРХ припадало 67% експорту (в рамках товарної групи), коней — 18, свиней — 6, овець та кіз — 2, інших тварин — 7%. Жива худоба експортується головним чином у країни ЄС (зокрема в Італію), Росію, Румунію, а в 2005 р. — також в Україну.
Щодо м’яса основні обсяги експорту припадають на яловичину, яка постачається, в тому числі, в Білорусь, Росію та Україну. Останнім часом у постачаннях за цими напрямами з’явилися ускладнення у торгівлі, пов’язані з ветеринарними свідоцтвами. Споживачами польської свіжої та мороженої яловичини є також країни ЄС (переважно Голландія, Італія, Великобританія, Німеччина та Ірландія).
У експорті м’яса домашньої птиці (головним чином, тушок та елементів) збільшується частка експорту до країн ЄС — як наслідок ліквідування митних бар’єрів. Курячі яйця експортують переважно в Німеччину, Голландію, Чехію та Словаччину.
Польсько-український товарообмін
За даними Головного управління статистики Польщі, зовнішня торгівля між Польщею та Україною в секторі сільгосппродукції та харчових продуктів у 2005 році виглядала таким чином (подано дані експорту з Польщі, імпорту в Польщу), млн євро:
жива худоба та продукти тваринного походження: експорт — 45,3, імпорт — 6,2;
продукти рослинного походження: експорт — 33,5, імпорт — 25,7;
готові харчові продукти та напої: експорт — 74,2, імпорт — 13,9;
рослинні та тваринні жири й олії: експорт — 1,5, імпорт — 8,4.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Досвід Польщі: ринки м’яса та молока

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок