Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Скачати: Досвід Польщі: ринки м’яса та молока

Досвід Польщі: ринки м’яса та молока

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Досвід Польщі: ринки м’яса та молока
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Досвід Польщі: ринки м’яса та молока


Попри усілякі побоювання, вступ до ЄС не завдав удару по сільському господарству Польщі. Навпаки, підготовка до членства принесла позитивні результати. У “всеозброєнні”, зокрема, виявився аграрний сектор, який не забарився продемонструвати свою конкурентоспроможність на спільному ринку.
Польща є потужним європейським та світовим виробником сільськогосподарської продукції та продуктів харчової промисловості. Ця країна посідає шосте місце в Європі за обсягами виробництва м’яса та молока, з огляду на поголів’я свиней — третє (17 млн гол. у 2004 р.), великої рогатої худоби (ВРХ) — дев’яте місце (5,4 млн гол.). Крім цього, Польща входить до числа найпотужніших європейських виробників жита (друге місце), картоплі (третє місце), пшениці та цукрових буряків (п’яте місце).
Польща увійшла до Європейської спільноти із високими показниками виробництва у тваринницькій галузі. У 2004 році поголів’я свиней становило 17 млн голів, ВРХ — 5,4 млн голів. Загальний обсяг виробництва м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі) у 2004 році становив 4560 тис. т, у тому числі свинини — 2538, яловичини — 611, телятини — 53, м’яса домашньої птиці — 1309 тис. т.
Підготовка до членства у Європейському Союзі сприяла концентрації вигодовування молочної та м’ясної худоби. Це стало причиною того, що з ринку пішло багато малих виробників (особливо це стосувалося вигодовування молочної худоби). Проте інтеграція в ЄС дала змогу збільшити рентабельність виробництва яловичини та молока, а також наростити експорт м’ясо-молочної продукції.
Відкриття кордонів країн ЄС сприяло істотному зростанню експорту молочної продукції, переважно знежиреного сухого молока та сирів. Стимулюючу дію мають високі ціни у торгівлі з країнами ЄС. Сухе молоко з Польщі направляється головним чином в ЄС-15 та в треті країни (за межами ЄС-25), зокрема в Алжир. Сир — у ЄС-25 (у т.ч. у Чехію, Німеччину та Голландію). Тваринне масло експортується головним чином у Бельгію, Німеччину та Голландію. Після вступу до ЄС відмічається зростання зовнішнього попиту на молоко та сметану в якості сировини для подальшої переробки, а також йогуртів та молочних напоїв, що є досить новим явищем для польського ринку. Попит на названу польську продукцію, зокрема, збільшився з боку німецького та голландського ринків.
У 2004 році в Польщі введено регуляторні механізми на аграрному ринку в рамках Спільної Сільськогосподарської Політики (ССП), метою яких є стабілізація попиту та пропозиції за окремими товарними позиціями й гарантування аграріям стабільних цін збуту для забезпечення рентабельності сільськогосподарського виробництва, споживачам, відповідно, — стабільних закупівельних цін. Механізмами, які регулюють ринки в Польщі, займаються два агентства — Агентство сільськогосподарського ринку (АСР) і Агентство реструктуризації та модернізації сільського господарства (20 товарних груп та два ринки, відповідно). Регулювання охоплює в тому числі ринки зернових, цукру, м’яса та молока. У 2004 році обидва агентства виплатили аграріям у рамках реалізованих механізмів 340 млн злотих (близько 110 млн доларів США).
Джерела фінансування сільського господарства
Згідно з даними за 2004 рік, витрати з національного бюджету на сільське господарство та розвиток сільських територій загалом становили 4,6 млрд злотих (приблизно 1,5 млрд доларів США), в тому числі:
на сільське господарство — 608 млн злотих (приблизно 200 млн доларів США);
на розвиток села — 2,4 млрд злотих (приблизно 800 млн доларів США).
Крім цього:
на сільськогосподарські ринки (АСР) — 874 млн злотих (приблизно 290 млн доларів США);
на сільське господарство з бюджетів воєводств — 683 млн злотих (приблизно 227 млн доларів США).
Витрати з бюджету Європейського Союзу — понад 2,1 млрд злотих (приблизно 700 млн доларів США). Це головним чином були дотації в рамках програми SAPARD (передвступна допомога), прямі доплати стосовно сільськогосподарських угідь та дотації в рамках Плану розвитку сільських територій.

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Досвід Польщі: ринки м’яса та молока

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок