Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Внутрішній ринок картоплі

Внутрішній ринок картоплі

Назва:
Внутрішній ринок картоплі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,30 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Внутрішній ринок картоплі


Останніми роками в Україні накопують 16,7–20,7 млн т картоплі — переважно господарства населення. На продовольчі цілі за рік споживають близько 135 кг на одну особу. Населення закуповує картоплю на міських і стихійних ринках, частіше у непереробленому вигляді.
Пропозиція
Якщо порівняти з 1990 р., посівні площі під картоплю зросли на 85,2 тис. га, а в структурі посівних площ — на 1,4% і сягають 6,0% (зростання частки посівів картоплі, в основному, зумовлене скороченням загальної посівної площі майже на 6,4 млн га). Водночас порівняно з 2000 р. площа посадки картоплі скоротилася на 115 тис. га, або на 7,6% — до 1513,9 тис. га (після деякого розширення, що спостерігалося до 2000 р., накреслилася тенденція до скорочення площ).
Останніми роками картоплі в Україні виробляли 16,7–20,7 млн т і переважно в господарствах населення — їхня питома вага становить понад 98%. Площі під картоплею в сільськогосподарських підприємствах скоротилися до 16–16,5 тис. га (близько 4% до рівня 1990 р.), а в господарствах населення зросли до 1,45–1,5 тис. га (що компенсує зниження в сільгосппідприємствах).
В умовах економічної нестабільності населення значною мірою змушене займатися самозабезпеченням продуктами харчування, насамперед картоплею. Цим ми схильні пояснювати насиченість картоплею загальної площі посівів у господарствах населення та зміни в розміщенні виробництва. Питома вага картоплі в структурі посівів у восьми областях України більша за 10%, у т. ч. в Івано-Франківській становить 21,2, Закарпатській — 17,8, Львівській — 16,9%.
За останні 20 років сталися значні зміни в розміщенні виробництва картоплі. Картопля — культура Полісся — впевнено просувається на Південь України (табл. 2). За аналізований період на 14,9% скоротилася питома вага площ посадки на Поліссі та на 14,0% зросла в Степу. Загальна площа посадки на Поліссі скоротилася на 210 тис. га та зросла в Лісостеповій зоні на 32 тис. га, в Степу — на 220 тис. га.
Області, що історично займалися товарним виробництвом, зменшили площі посівів і, як наслідок, їхня питома вага зменшилася: в Чернігівській області — з 16,1 до 6,3% у 2005 р.; Сумській — з 8,7 до 4,5%. Збільшення площ посівів як в абсолютних величинах, так і в структурі посівів сталося в АРК, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях.
Виробництво, навіть у сільгосппідприємствах, переважно, дрібнотоварне. Звідси низька ефективність, висока собівартість продукції.
Імпорт картоплі. Достатня кількість пропозиції власної продукції та високе ввізне мито стримують надходження імпортної картоплі в Україну. 2005 року в Україну було ввезено 2,65 тис. т картоплі.
Ця тенденція збережеться і найближчими роками.
Попит
Споживання картоплі з розрахунку на душу населення в Україні стабільне — в межах 130–140 кг (за раціональної норми — 125). В Україні на продовольчі цілі використовують не більше 35% валового збору, тоді як у середньому в світі цей показник становить 50, у європейських країнах — 75%. Різні й способи продовольчого споживання: жителі України купують картоплю в сирому вигляді й готують із неї страви в домашніх умовах, натомість у країнах ЄС переважає споживання готових продуктів чи напівфабрикатів із картоплі.
Зростає фізичний обсяг роздрібного товарообороту картоплі. За останні роки він зріс майже вдвічі, але проти рівня 1990 р. становить лише 67,0%. Зростання сукупних грошових доходів частини населення посприяло відмові від самозабезпечення картоплею.
Із розрахунку на одного міського жителя найбільшу кількість картоплі реалізовують у Луганській, Запорізькій, Миколаївській областях, де сконцентрована промисловість і несприятливі природно-кліматичні умови для вирощування культури.
Підприємства з переробки картоплі практично не забезпечені сировиною. Розпорошеність виробництва в сотнях тисяч селянських господарств стримує реалізацію картоплі переробним підприємствам, що зумовило зміну сировинної бази крохмальних заводів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Внутрішній ринок картоплі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок