Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Суниця у відкритому грунті

Суниця у відкритому грунті

Назва:
Суниця у відкритому грунті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,89 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Суниця у відкритому грунті


В Україні суниця великоплідна — основна ягідна культура, яка займає близько половини площ ягідних насаджень. Вирощуючи суницю різних строків достигання у відкритому й закритому грунті, свіжі ягоди можна мати практично цілий рік. Для отримання надранньої продукції доцільно використати як стаціонарні теплиці й парники, так і тимчасові тунелі з прозорою синтетичною плівкою, що дає змогу прискорити достигання ранніх сортів ягід на 10–15 і більше днів.
Суниця поширена від північних до південних районів країни. У кращих господарствах її врожайність становить 100–120 ц/га, а на присадибних ділянках — 2–3 кг/м2.
Суниця — світлолюбна і вологолюбна рослина. Через неглибоке розміщення коренів вона дуже вимоглива до вологості грунту (70–85% НВ). Нестача вологи, як і її надмірна кількість, погіршує ростові процеси рослин, спричинює зниження врожайності та якості ягід.
Суниця дуже вимоглива до родючості грунту. Добрива потрібно вносити залежно від вмісту поживних елементів у грунті.
Через високу пластичність суниця здатна рости і розвиватися у різних грунтово-кліматичних умовах. Посухостійкість її низька. В районах недостатнього і нестійкого зволоження суницю краще вирощувати на зрошуваних ділянках.
Надземна частина рослин витримує зниження температури до мінус 22°С.
Весняні заморозки (мінус 1–2 °С) під час цвітіння пошкоджують квітки і бутони. Щоб убезпечити їх, суничні насадження треба полити безпосередньо перед очікуваним заморозком.
Під плантацію суниць доцільно відводити рівну площу або схил до 5°С, бо на крутіших схилах грунт легко розмивається, і рослини засипає земля або вони вимиваються. В посушливих районах суниці вирощують на нижчих, зрошуваних, ділянках, а от мокрі низини та площі з великою кількістю блюдець, де застоюється вода, для суниць непридатні. Підгрунтові води повинні залягати не ближче як на 75 см від поверхні грунту. Плантація має бути захищена від сильних і холодних вітрів; у таких місцях краще зберігається сніговий покрив узимку й менше висушується грунт улітку. Треба уникати глибоких западин, долин, бо в них застоюється холодне повітря, що може призвести до пошкодження квіток весняними заморозками.
Суниця добре росте на дерново-підзолистих, чорноземних, легкосуглинкових і супіщаних грунтах з достатньою кількістю вологи та поживних речовин. Непридатні під суницю вапнякові, солончакові, заболочені, надмірно вологі й кислі, важкі, малопроникні для повітря грунти. Грунти добирають середньої щільності з дрібногорошкуватою структурою, що добре провітрюються і не запливають.
Площу під суниці готують завчасно, щоб очистити її від кореневищних бур’янів (пирій, осот тощо) та від личинок хруща і дротяників, які дуже шкодять культурі. За наявності на 1 м2 більше однієї личинки хруща або чотирьох личинок дротяника у травні в паровому полі підживлювачем ПОУ вносять на глибину 20 см 20% аміачну воду (1500—2000 л/га). Для знищення пирію повзучого та коренепаросткових бур’янів у травні-червні під культивацію пару вносять рекомендовані гербіциди. Зробити це слід не пізніш як за 2 місяці до садіння суниці.
Восени в разі весняного висаджування суниць або за 20–30 днів до літньо-осіннього садіння під оранку на глибину гумусового горизонту (18–22 см) на дерново-підзолистих і на глибину 28–30 см на чорноземних і сірих лісових грунтах вносять 80–100 т/га органічних і по 90–120 кг/га діючої речовини фосфорних та калійних добрив. На кислих грунтах вносять по 2–3 т/га вапна або дефекату.
Суницю в зонах Степу і Лісостепу краще вирощувати у сівозміні з таким чергуванням полів: 1 — чорний пар, 2–4 — суниця, 5 — озимі або ярі зернові. Площа поля сівозміни може становити від 12 до 20 га.
В умовах Полісся на піщаних і супіщаних грунтах добрі результати дає люпин на зелене добриво у такій сівозміні: 1 — люпин на зелене добриво, 2–4 — суниці, 5 — картопля, 6 — зернові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Суниця у відкритому грунті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок