Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Система захисту люпину від шкідників

Система захисту люпину від шкідників

Назва:
Система захисту люпину від шкідників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,13 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Система захисту люпину від шкідників


На люпині в Україні зареєстровано 53 шкідливі види комах. Із них найістотнішої шкоди завдають жорсткокрилі (37,7%), значної (26,4%) — лускокрилі. Напівжорсткокрилі, двокрилі, рівнокрилі пошкоджують, відповідно, 13,2, 9,4 та 7,4 відсотка врожаю.
На різних етапах росту культури важливе значення мають і різні шкідники та їхні групи. Так, насіння й молоді рослини найуразливіші до грунтових фітофагів: дротяників, личинок хрущів, росткових мух, довгоніжок, гусені підгризаючих совок. Особливої шкоди зазначені шкідники завдають в умовах прохолодної весни, коли рослини розвиваються повільніше й, відповідно, збільшується “уразливий” період для культури. Для сходів люпину небезпечними є також люпиновий, смугастий і щетинистий бульбочкові довгоносики, конюшинний скосар і сірий довгоносик. Шкідники не полишають у спокої й дорослі рослини із значною вегетативною масою. У цей час важливими ентомологічними об’єктами стають сисні комахи: попелиці, клопи та трипси, поміж яких особливо виділяється конюшинна попелиця. Листки та суцвіття пошкоджують листогризучі совки (капустяна, конюшинна, совка-гамма та інші багатоїдні види), а також листовійки. Деякі сорти й різновиди люпину пошкоджуються бобовою (акацієвою) вогнівкою, гусінь якої виїдає зерна всередині бобів. У стеблах рослин розвивається гусінь стеблового метелика, внаслідок чого стебла надламуються.
Отже, шкідлива фауна люпину представлена переважно полі- та олігофагами. І лише люпиновий бульбочковий довгоносик може бути зарахований, із певними обмеженнями, до спеціалізованих шкідників. Хоча він пошкоджує не тільки люпин, а й інші бобові рослини — як культурні, так і дикорослі.
Біологічні особливості головних шкідників
Люпиновий бульбочковий довгоносик — Sitona griseus F. Зимують жуки під розетками багаторічних бобових рослин. Активізуються звичайно у квітні і починають живитися листками кормових рослин. Із підвищенням температури до 19…20°С жуки починають активно літати та переміщуватися, заселяючи інші посіви кормових рослин. Жуки йдуть на зимівлю статево незрілими, і їхнє дозрівання відбувається лише навесні після додаткового живлення. Самки в травні-червні й на початку липня відкладають яйця на поверхню грунту та рослини, звідки вони після підсихання скочуються на поверхню грунту. Плодючість самок залежить від якості корму, а взагалі може сягати 2000 яєць. Ембріональний розвиток триває 8–14 діб і залежить від вологості грунту. Личинки проникають у корені й пошкоджують бульбочки, які розміщені на них. Розвиток личинок триває від 5–7 до 25–30 діб. Тримаються вони переважно на глибині 5–20 см. Перед заляльковуванням утворюють комірку на глибині 10–15 см. Стадія лялечки триває 12–13 діб. Перші молоді жуки з’являються наприкінці липня, їхнє відродження триває близько місяця. У жовтні-листопаді жуки концентруються поблизу місць зимівлі. Шкодочинність шкідника полягає в об’їданні надземної вегетативної маси рослин жуками та у пошкодженні кореневих бульбочок личинками.
Смугастий бульбочковий довгоносик — Sitona lineatus L. Зимують жуки переважно на багаторічних бобових травах. Коли температура сягне позначки 13°С, жуки перелітають на сходи однорічних зернобобових культур і багаторічних бобових трав (першого року використання), живляться й відкладають яйця. Плодючість самок — майже 3000 яєць. Ембріональний розвиток за температури 25°С і відносної вологості 100% триває сім-вісім діб. Личинки проникають у коріння й виїдають вміст бульбочок. Розвиток личинок триває 30–40 діб. Заляльковування починається з першої половини червня й закінчується до кінця червня — початку липня. Стадія лялечки триває 9–13 діб. Жуки нового покоління у лісостеповій зоні з’являються наприкінці першої — на початку третьої декади липня. У масі жуки спостерігаються наприкінці червня — в першій декаді липня. Повний цикл розвитку закінчується за 45–60 діб (залежно від погодних умов).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Система захисту люпину від шкідників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок