Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сучасні методи забезпечення дієздатності плугів

Сучасні методи забезпечення дієздатності плугів

Назва:
Сучасні методи забезпечення дієздатності плугів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сучасні методи забезпечення дієздатності плугів


В Україні останнім часом спостерігається не лише зменшення кількісного складу техніки, а й зниження рівня її технічної готовності, що призводить до значних витрат урожаю та до збільшення простоїв через технічні причини. У матеріалі йдеться про те, як забезпечити дієздатність плугів.
Основними машинами аграрні підприємства забезпечені лише на 45–65%, тракторами — на 41; зернозбиральними комбайнами — на 44; кормозбиральними — на 37; бурякозбиральними — на 42; жниварками — на 57; сівалками — на 30; грунтообробними машинами — до 47; зрошувальною та поливною технікою — до 20% тощо. Аналіз статистичних даних свідчить, що купівля техніки зарубіжного виробництва проти 2006 року зросла: тракторів — на 76,8%; зернозбиральних комбайнів — на 55,6; самохідних кормозбиральних машин і комбайнів — на 52,9 відсотка.
З огляду на це потрібне уточнення пріоритетних напрямів розвитку підприємств сільськогосподарського машинобудування. Разом із такими важливими питаннями, як використання новітніх матеріалів і високоякісних комплектуючих техніки, триває робота з розвитку сучасної елементної бази та оптимізації конструкцій робочих органів для реалізації основних виробничих процесів АПК.
На підприємствах АПК України здебільшого використовують різноманітні вітчизняні та зарубіжні три-, чотири-, п’яти-, семи-, восьмикорпусні начіпні плуги загального призначення. Але останнім часом їх поступово замінюють плуги нового покоління — оборотні, модульні, зі змінною шириною захвату, які утворюють складні комплекси машин. Оборотні плуги конструктивно мають: два комплекти корпусів (лівообертових і правообертових); раму, яка може обертатися на 180°; гідравлічну систему, що забезпечує обертання корпусів; механізм приєднання рами плуга до трактора тощо.
Загальна металоємність оборотного плуга в 1,3–1,6 раза більша, ніж загінного. Як у класичних моделях, так і в нових плугах спільним залишається значна частина технологічних параметрів і конструктивних елементів. Досвід використання плугів і проведений аналіз наукових джерел свідчить, що фактично не можливо знайти прикладів вирішення питань забезпечення дієздатності цих сільськогосподарських машин з позиції їхньої надійності. Відомо, якщо сільськогосподарська машина або комплекс машин не мають відповідного рівня надійності, економічні показники та показники призначення втрачають своє практичне значення й не можуть бути реалізовані під час використання техніки. Придбання сільськогосподарської техніки з низькими показниками надійності нелише призводить до зниження ефективності її використання, зростання збитків від простою та матеріальних витрат на технічне обслуговування та ремонт, а й дуже часто породжує недовіру в аграріїв до підприємств — виробників сільськогосподарських машин.
Сучасні плуги класифікують: на плуги загального призначення та спеціальні; за способом приєднання до трактора — на причіпні, навісні та напівнавісні; за кількістю корпусів; за формою полиці — на плуги, корпуси яких мають культурні полиці, циліндричні, напівгвинтові та гвинтові. Виготовляють полиці з тришарової композиції або зі сталі Ст.2. Поверхню таких деталей цементують із двох боків, що забезпечує високу міцність внутрішнього шару та стійкість проти спрацювання поверхневих шарів. Польові дошки, спрацьовані до товщини 10 мм або висоти 65 мм, і за загострення нижньої грані заднього обрізу вибраковують. Польові дошки плугів найбільше спрацьовуються на ділянці носка й можуть бути відновлені приварюванням сталевої накладки. Сталеві стійки основного корпуса, передплужників і дискових ножів виготовляють із сталі марок Ст. 5 і Ст. 6. Деформовані стійки правлять ковальським способом і гартують за довжиною 300 мм у воді й відпускають. Стійки ремонтують електрозварюванням, підсилюючи місця злому накладками.
Дослідженнями встановлено, що найчастіше спрацьовується леміш. Відомо, що опір лемеша становить 50–70% опору корпусу плуга.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасні методи забезпечення дієздатності плугів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок