Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> реферат: Захисні заходи проти церкоспорозу цукрових буряків

Загрузка...

Захисні заходи проти церкоспорозу цукрових буряків / сторінка 2

Назва:
Захисні заходи проти церкоспорозу цукрових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

За рівнем агресивності одна група ізолятів збудника церкоспорозу демонструє стабільний і високий рівень патогенності порівняно з місцевою популяцією збудника, а інша група — невисокий рівень патогенності, що, можливо, залежить як від агрокліматичних умов зони або рівня інфекційного навантаження, так і від подібності рівня патогенності популяції збудника. Найбільший ступінь агресивності в польових умовах виявляли ізоляти С-3 та С-6, які спричиняють сильне ураження всіх досліджуваних гібридів цукрових буряків.
Дослідження засвідчили пряму залежність між ступенем ураження церкоспорозом і зниженням показників урожайності культури буряків (табл. 1). Ураження цукрових буряків ізолятами C. beticola вплинуло на врожайність коренеплодів більше (зниження врожайності становило від 4 до 49% проти місцевої популяції), ніж на їхню цукристість (0–16%).
Отже, збудник церкоспорозу характеризується значною внутрішньовидовою мінливістю. Вид C. beticola є неоднорідною систематичною одиницею і сформований низкою генетичних форм (ізолятів) зі значним спектром властивих їм особливостей. За сприятливих для розвитку цих ізолятів умов вони можуть посісти домінуюче положення в популяції і спричинити виникнення нових епіфітотій церкоспорозу.
Контроль розвитку церкоспорозу
Прогнозування ураженості цукрових буряків
Для контролю ураженості цукрових буряків церкоспорозом слід враховувати низку показників, які дають можливість передбачити розвиток хвороби та вчасно застосувати захисні заходи. Основною умовою розвитку захворювання є чинник вологості: кількість опадів у червні-серпні, характер рельєфу та близькість відкритих водойм.
За багаторічними даними ІЦБ УААН, в основних бурякосійних регіонах хвороба починає проявлятися з І-ІІ декади липня. При цьому в зоні достатнього зволоження розвиток церкоспорозу відбувається значно активніше: ураженість рослин на 5–10% сильніша, ніж у зоні нестійкого зволоження. У всіх зонах уже в ІІ декаді липня спостерігається перевищення економічного порогу шкодочинності (ЕПШ), який до половини серпня становить не більше 5%.
Дані ЕПШ визначено за показниками шкодочинності церкоспорозу (рис. 5). Згідно з ними, залежно від початку масового ураження рослин церкоспорозом, до половини серпня зниження врожайності може становити від 8 до 36%, тому вчасне проведення захисних заходів забезпечує значну економічну ефективність. За пізнього розвитку хвороби (в другій половині серпня) зниження врожайності є незначним. Виходячи з цього, доцільність обробки фунгіцидами варто визначати залежно від строків збирання коренеплодів: розпочинати обробку треба на тих полях, де збирати коренеплоди почнуть наприкінці вересня та в жовтні.
Під час планування захисних заходів слід також враховувати термін повернення цукрових буряків на поле. За частого повернення цукрових буряків на одне й те саме поле зафіксовано ранній прояв хвороби та сильне ураження рослин, що потребує додаткових фунгіцидних обробок і, відповідно, призводить до збільшення собівартості кінцевої продукції.
У сівозмінах, насичених культурою буряків більш як на 30%, розвиток церкоспорозу починається на 5–15 діб раніше, ніж у сівозмінах із насиченням 20–25%. Оптимальним є повернення цукрових буряків на попередні місця у сівозміні не раніше ніж через три-чотири роки.
Вчасне застосування фунгіцидів на основі прогнозів поширення хвороби може бути важливим доповненням у системі захисту від церкоспорозу. Як наслідок, такий підхід робить більш контрольованим та економічним використання фунгіцидів і в такий спосіб запобігає відбору та поширенню стійких проти фунгіцидів форм збудника церкоспорозу в його популяціях.
Використання стійких гібридів
Гібриди цукрових буряків, стійкі проти церкоспорозу, поширені в усіх бурякосійних країнах світу. Стійкість цих генотипів — часткова, і найсильніші її ознаки виявляються під час епіфітотій. Проте, особливо наприкінці вегетації, генетичної стійкості рослин буває недостатньо для запобігання пошкодженню листкового апарату хворобою, в цьому разі є потреба у використанні фунгіцидів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Захисні заходи проти церкоспорозу цукрових буряків

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок