Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> реферат на тему: Захисні заходи проти церкоспорозу цукрових буряків

Загрузка...

Захисні заходи проти церкоспорозу цукрових буряків / сторінка 3

Назва:
Захисні заходи проти церкоспорозу цукрових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

У країнах, де щороку відбувається сильне поширення церкоспорозу, отримання прогнозованого врожаю можливе лише за вирощування стійких гібридів і застосування засобів хімічного захисту. За умов низького ступеня розвитку церкоспорозу стійкі форми буряків стримують розповсюдження інфекції і віддаляють строки обробки фунгіцидами і таким способом зменшують кількість хімічних обробок.
Раніше стійкі проти церкоспорозу генотипи цукрових буряків поступалися за врожайністю сприйнятливим гібридам за відсутності хвороби. Це певною мірою пояснюється тим, що активація механізмів захисту передбачає споживання значного обсягу енергетичних ресурсів, які інакше використовувалися б для синтезу та накопичення цукрози. Однак останнім часом із розвитком методів селекції сучасні стійкі проти церкоспорозу гібриди за продуктивністю не поступаються звичайним гібридам, а в роки з епіфітотіями значно їх перевищують.
Серед поширених гібридів стійкістю проти церкоспорозу вирізняються Білоцерківський ЧС 57, Слов’янський ЧС 94, Іванівський ЧС 33, Верхняцький ЧС 63 та інші. Серед нових гібридів ІЦБ УААН — Максим, Анічка, Ромул, Смарагд тощо.
На окрему увагу заслуговує також потенціал трансгенних форм цукрових буряків, стійких проти C. beticola. Хоча перше покоління трансгенних цукрових буряків, що синтезують протигрибкові білки, не продемонструвало бажаного рівня, перспектива таких форм очевидна. Розпочато дослідження зі створення трансгенних рослин, які контролюють синтез церкоспорину або містять нові фунгітоксичні пептиди, що ефективніше протистоятимуть розвитку інфекції.
Хімічний контроль хвороби
Попри те, що існують гібриди з відносною стійкістю проти церкоспорозу, рівень стійкості більшості гібридів невисокий та нестабільний за роками. Вчасне застосування фунгіцидів дає можливість обмежити розвиток, поширення та шкодочинність церкоспорозу. З появою високоефективних системних препаратів із широким спектром фунгіцидної активності та специфічними механізмами дії, результативність захисних заходів значно підвищилася. Перевагами системних фунгіцидів перед препаратами контактної дії є швидке поглинання їх рослиною (протягом 0,5–1 год), тому їхня ефективність менше залежить від опадів, ніж контактних. Вони здатні пересуватися в рослині та захищати всю рослину й нові листки, які з’являються вже після обробки, тоді як контактні препарати захищають тільки ті частини рослини, на які наносять фунгіцид. Термін захисної дії системних фунгіцидів становить два-чотири тижні, а іноді й більше, контактних — сім-десять діб, а насправді — до першого рясного дощу.
Більшість системних фунгіцидів характеризується захисною та лікувальною дією, тоді як контактні — тільки захисною. Контактні фунгіциди захищають рослину від проникнення збудників хвороб до її тканин і не здатні контролювати їх після проникнення в рослину. Ефективність таких препаратів залежить від терміну останньої обробки, кількості й рівномірності нанесення препарату на рослину, погодних умов. Застосовують їх переважно з профілактичною метою. В інтегрованих системах захисту слід застосовувати фунгіциди контактної і системної дії, які належать до різних хімічних класів і мають різні механізми впливу на збудника хвороби. Обов’язкове їхнє чергування теж дає можливість запобігти виникненню стійкості в збудника церкоспорозу до препаратів і подовжити термін захисної дії фунгіцидів.
Ефективність системних препаратів залежить від того, коли відбулося проникнення збудника та почався розвиток інфекції у рослині, а також від часу початку хімічної обробки. Що коротшим є цей період, то вища ефективність застосування фунгіциду. Для визначення ефективності фунгіцидів за пізніх строків обробки (фунгіциди застосовували через п’ять-сім діб від часу перших проявів хвороби) ми дослідили препарати Альто супер, 330 ЕС, к.е. (ципроконазол, 80 г/л + пропіконазол, 250 г/л) та Фундазол, з.п. (беноміл, 500 г/кг). Препарати використовували в концентраціях відповідно до визначених норм по розвинутому інфекційному фону.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Захисні заходи проти церкоспорозу цукрових буряків

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок