Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> реферат: Нові сорти озимої пшениці

Нові сорти озимої пшениці / сторінка 2

Назва:
Нові сорти озимої пшениці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,26 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Їх можна розміщати після посередніх і гірших попередників, при відхиленнях від прийнятої агротехніки. Вони пластичніші щодо строків сівби. При розміщенні їх на високих агрофонах, по кращих попередниках, за сприятливих умов, ці сорти можуть вилягати і знижувати врожайність.
Виходячи з того, що в господарствах не всі площі посіву озимих можна забезпечити високим агрофоном, підібрати добрі попередники, організувати належний агротехнологічний процес, то в кожному із них варто висівати 3–5 сортів всіх трьох типів — високоінтенсивні, універсальні та напівінтенсивні, які мають бути взаємодоповнюючими, і при забезпеченні відповідних умов для кожного з них здатні давати високу і стабільну урожайність. Разом з тим, подекуди можна помітити однобоку тенденцію — до добору сортів лише високоінтенсивного типу, але з низькими адаптивними властивостями, які можуть давати досить високі врожаї лише на високих агрофонах, у дуже сприятливих умовах, коли не враховуються реальні можливості щодо забезпечення належних умов їх культивування та ресурсного забезпечення, що буває однією з причин низької врожайності або зниження продуктивності в несприятливі за погодою роки чи за інших екстремальних умов.
2. Час дозрівання.
Якщо раніше набір сортів у виробництві не мав значних відмінностей щодо вегетаційного періоду, то нині положення дещо змінилося. У Реєстрі є сорти різних груп стиглості. Рання група представлена найменшою кількістю — Знахідка одеська, Миронівська ранньостигла, Дріада, зі старих сортів — Донська напівкарликова. Це пояснюється тим, що селекціонерам важко поєднати в одному генотипі високу продуктивність і скоростиглість. До середньоранніх можна віднести Альбатрос одеський, Заставу одеську, Зустріч, Ніконію, Колумбію, Пошану, Куяльник, Смуглянку та інші, які достигають на 5–6 днів пізніше за ранньостиглі. Середньостигла група найчисленніша, сюди можна віднести сорти Володарка, Київська 8, Палма, Перлина Лісостепу, Переяславка, Повага, Пошана, Подолянка, Київська 8, Ятрань 60, Херсонська безоста, Ремеслівна та інші. Група середньопізніх включає сорти Венера, Веста, Елегія, Копилівчанка, Миронівська 65, Крижинка тощо.
У кожному господарстві варто мати сорти всіх груп стиглості. По перше — біологічний оптимум найвищої урожайності буває лише протягом 8–10 днів після настання стиглості, а при перестої щодня втрачається до 50–100 кг зерна на гектарі. За сівби одним сортом зібрати вирощене у такі короткі терміни важко, якщо ж висівати кілька сортів, різних за строками достигання, то їх збирають у міру досигання кожного в найбільш стислі строки і процес розтягується, створюється так званий збиральний конвеєр, тобто оптимізуються строки жнивного комплексу. По-друге, фактор скоростиглості в посушливих умовах інколи відіграє позитивну роль за рахунок формування урожайності в період до настання суховійних явищ і жорстоких посух. І, навпаки, в окремі роки при весняно-літніх посухах ранні сорти до випадання опадів уже закінчують формування зернівки, а дощі, які випадають пізніше, сприяють підвищенню продуктивності уже середньостиглих і середньопізніх сортів. Виходячи із цього чинника, у кожному господарстві варто висівати 3–5 сортів різних груп стиглості, причому, на нашу думку, рання й середньопізня групи мають займати приблизно по 15–20% посівних площ, середньоранні і середньостиглі — по 30–35% .
3. Адаптивні властивості, стійкість до несприятливих факторів середовища і стресів.
Дуже важливою властивістю є морозо- і зимостійкість сорту, адже випадки загибелі озимини від вимерзання в Україні трапляються приблизно один-два рази на десять років. Великий вплив на рівень зимостійкості мають загальний рівень культури землеробства і цільові агротехнічні прийоми. Проте визначальним фактором перезимівлі є генетична основа та біологічні властивості сорту. Придатними для вирощування в основних зонах України вважаються сорти із середньою-вищесередньою зимостійкістю, які витримують зниження температури на глибині вузла кущіння до мінус 18.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Нові сорти озимої пшениці

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок