Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Нові сорти озимої пшениці

Нові сорти озимої пшениці

Назва:
Нові сорти озимої пшениці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,26 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Нові сорти озимої пшениці


До Реєстру сортів рослин України на 2004 рік занесено 85 сортів озимої пшениці, із них для зони Степу — 48, Лісостепу — 53, Полісся — 35 сортів. Це надає широкі можливості керівникам і спеціалістам у доборі сортів для різних агрокліматичних зон, різних рівнів господарювання, різних попередників, полів тощо. Разом з тим без належних фахових знань буває нелегко добрати і сформувати сортовій склад для конкретного господарства.
Найпершою умовою правильного добору сортів має бути ознайомлення з даними дослідження сортів у Державній службі з охорони прав на сорти рослин, у системі якої працює Український інститут експертизи сортів рослин (Київський філіал — у м. Бородянка), Центр сортознавства та сортовивчення (м. Біла Церква) та більш як 100 сортодослідних станцій у різних агрокліматичних зонах України. Під час добору сортів озимої пшениці м’якої варто послуговуватися такими чинниками.
1. Генетичний потенціал і тип вимог до умов вирощування.
Сорти за цим чинником бувають високоінтенсивні, напівінтенсивні та універсальні. До високоінтенсивних належать в основному низькорослі сорти — Колумбія, Смуглянка, Палма, Ремеслівна, Київська 8, Харус, Ятрань 60, Переяславка, Пошана, Дріада1, Кірія, а із старих — Скіф’янка, Одеська 162 та інші. На особливу увагу з цієї групи заслуговують перші два, які зареєстровані для всіх агрокліматичних зон і забезпечують високу урожайність та якість зерна. Сорт Смуглянка у 2002 році в Крижопільській держсортостанції сформував урожайність 114,1 ц/га. Генетичний потенціал продуктивності сортів цієї групи перевищує 100 ц/га, для реалізації його потрібні високий агрофон, сприятливі умови, суворе дотримання технологічного процесу, надійний захист від хвороб та шкідників. Рослини практично не вилягають. Віддача від внесення добрив у цієї групи сортів найвища. Оптимум реалізації потенціалу їх сягає 60–80%, а 20–40% — у резерві, якого буває достатньо для нарощування урожайності в найбільш сприятливі роки. Проте ці сорти недоцільно використовувати в умовах, де їхні можливості реалізуються лише на 30–40%. В умовах низького агрофону, поганих попередників, низького ресурсного забезпечення та в екстремальних умовах високоінтенсивні сорти можуть знижувати врожайність більшою мірою, ніж напівінтенсивні та універсальні. Для заможних господарів, які мають добре ресурсне забезпечення, можуть ретельно виконати агротехнологічний процес і прагнуть одержувати на частині площ високі врожаї, потрібні саме такі сорти.
Останніми роками селекційними закладами створено універсальний тип сортів. Основною особливістью сортів цього типу є високий (80–90 ц/га) рівень урожайності за інтенсивної технології вирощування та досить високий нижній поріг урожайності в середніх умовах господарювання, тобто на середніх та низьких агрофонах, при дещо нижчому рівні агротехнологічного процесу. До цього типу сортів можна віднести сорти Альбатрос одеський, Ніконія, Селянка, Подолянка, Крижинка, Перлина Лісостепу, Повага, Херсонська безоста, Зустріч, Застава одеська, Куяльник та інші. Ці сорти мають дещо нижчу стійкість до вилягання, добре реагують на агрофон, внесення добрив, хоч, на відміну від високоінтенсивних сортів, менш вимогливі до попередників. За дефіциту ресурсного забезпечення, добрив та пестицидів у виробництві найдоцільніше використовувати саме ці сорти. На особливу увагу заслуговують сорт Подолянка, який у всіх зонах формує стабільно високий урожай доброї якості, а також сорти Повага, Херсонська безоста — у цих самих зонах — та Куяльник — у зоні Степу і Лісостепу. Використовуючи ці сорти, хлібороби можуть одержувати високий і більш стабільний урожай.
Наступний тип представляють напівінтенсивні сорти. Сюди можна віднести сорти Венера, Веста, Елегія, Копилівчанка, Миронівська ранньостигла, Харківська 105, Одеська 267, Донецька 48. Вони найбільш адаптовані до несприятливих факторів зовнішнього середовища, ефективніше реалізують агрофони середньоеродованих і бідніших грунтів, природні ресурси грунтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Нові сорти озимої пшениці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок