Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Шкідники й хвороби — загроза незахищеним рослинам

Шкідники й хвороби — загроза незахищеним рослинам

Назва:
Шкідники й хвороби — загроза незахищеним рослинам
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,71 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Шкідники й хвороби — загроза незахищеним рослинам


Захист сільськогосподарських рослин від шкідливих організмів став обов’язковим елементом технологій інтенсивного землеробства. Раціональне використання засобів захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів зменшує (подекуди на 15–30% і більше) втрати врожаю, підвищує його якість.
Заходи захисту рослин планують на підставі прогнозів поширення та економічного значення шкідливих комах, хвороб, бур’янів. Так, у поточному році в Україні передбачено захистити 31,6 млн га посівів сільськогосподарських культур, із них біологічним методом — 1,3 млн га. Для цього сільгоспвиробники планують закупити хімічних засобів 23–25 тис. т проти 22 тис., використаних торік для захисту 28,6 тис. гектарів.
Основні принципи й технологічні процеси захисту рослин започатковано програмою “Захист рослин 2008–2015 рр.”, яку розробила Головна державна інспекція захисту рослин і затвердило Мінагрополітики України. Під час організації робіт, вибору строків і обсягів їхнього проведення виходять із прогнозів розвитку конкретних найшкодочинніших видів. Вирішального значення при цьому надають чинникам середовища, що визначають умови життя, серед яких важливими є кормові ресурси й погодні умови, що впливають на фазову мінливість, а також темпи розвитку й загальний стан популяцій шкідливих організмів. За сприятливого збігу цих чинників спостерігаються інтенсивне розмноження шкідників і розвиток патогенів, а також висока їхня живучість. З’ясуванням зазначеного якраз і займаються спеціалісти державних інспекцій захисту рослин, здійснюючи фітосанітарний моніторинг шкідливих організмів в агроценозах.
Беручи до уваги ці дослідження, фітосанітарну ситуацію торішньої вегетації можна характеризувати як помірно напружену. Надзвичайний стан, пов’язаний зі спалахами масового розмноження шкідників і епіфітотіями хвороб, на великих площах не виникав. Однак деякі з понад 400 ентомологічних і фітопатологічних об’єктів, за якими ведуть фітосанітарний нагляд спеціалісти нашої служби, завдали неабияких клопотів сільгоспвиробникам, і вони мусили вкладати додаткові кошти для збереження врожаїв.
Передусім, це багатоїдні шкідливі комахи, накопичення яких у надпороговій кількості спостерігається в природі за тривалого нераціонального використання землі (порушення сівозміни, спрощені технології підготовки грунту, висока забур’яненість, незбалансованість удобрення грунтів тощо), виведення з обігу значної частки земель і потепління клімату.
Більшість із цих фітофагів слабо піддаються регулюванню чисельності через наявні, часом недосконалі методи та засоби захисту посівів. Це підгризаючі совки, стебловий і лучний метелики, грунтові шкідники (личинки чорнишів і коваликів, травневих і червневих жуків). Усі вони цьогорічної вегетації повсюди розвиватимуться та поширюватимуться в посівах більшості сільськогосподарських культур, яким осередково завдаватимуть значних пошкоджень у разі невчасного або неякісного реагування господарників.
Підгризаючі совки (озима, оклична, іпсилон) розповсюджені в усіх зонах на просапних, овочевих та озимих культурах (зернових колосових і ріпаку). Збільшується чисельність цих шкідників у Вінницькій, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Сумській, Харківській, Хмельницькій областях, де зафіксовано осередки значних пошкоджень посівів і збільшення щільності зимуючого запасу шкідників. Загибель значної частки зимуючих гусениць за їхнього доброго фізіологічного стану та теплої цьогорічної зими малоймовірна.
Посівам кукурудзи, площі під якою в країні планують збільшити до 2,3 млн га, окрім совок, повсюди загрозою буде стебловий (кукурудзяний) метелик, який, до того ж, пошкоджуватиме просо, сорго, соняшник, хміль, суданку тощо. Цей фітофаг уразить кукурудзу, насамперед у Лісостепу (Вінницька, Київська, Полтавська, Харківська, Черкаська обл.), в Степу (Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська обл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Шкідники й хвороби — загроза незахищеним рослинам

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок