Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сучасна вітчизняна альтернативна технологія збирання цукрових буряків

Сучасна вітчизняна альтернативна технологія збирання цукрових буряків

Назва:
Сучасна вітчизняна альтернативна технологія збирання цукрових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,01 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сучасна вітчизняна альтернативна технологія збирання цукрових буряків


Нині в Україні цукрові буряки збирають за одно-, дво- та трифазним способами. Доцільність застосування того чи іншого способу збирання визначається грунтово-кліматичними умовами вирощування. Чи є їм альтернатива?
Однофазний спосіб збирання провадять прямим комбайнуванням однією самохідною машиною (бурякозбиральний комбайн КСБ-6 “Збруч”), яка за один прохід виконує всі технологічні операції збирання гички та коренеплодів.
Двофазне збирання здійснюють двома окремими машинами: причіпними гичкозбиральними [БМ-6Б, МБП-6 та її модифікації (МГУ-6, МБК-2,7), МГР-6 (роторна), МГШ-6 (шнекова), універсальною — МГМ-6 (розробили ННЦ ІМЕСГ і ІЦБ УААН, виготовило ВАТ “Борекс”] і самохідними коренезбиральними — КС-6Б, КС-6В, КБ-6, РКМ-6 (01-06), МКК-6 (02-07); або причіпними чотири- та шестирядними машинами МКП-4, МКП-6, розробленими та виготовленими на ВАТ “Тернопільський комбайновий завод”, які агрегатують із орнопросапними тракторами ХТЗ-120/121, ХТЗ-161/163 Харківського тракторного заводу.
Трифазне збирання провадять трьома окремими машинами: гичкозбиральною (однією із зазначених вище), копачем-валкоукладачем КВЦБ-1,2 (ВАТ “Борекс” або АЗК-6-01 (ВАТ “Уманьферммаш”) і підбирачем-навантажувачем ПНБВ-1,6 “Борекс” або АЗК-6-03 “Уманьферммаш”.
Упродовж тривалого періоду машинобудівники в співдружності з профільними інститутами УААН проводили розробку та адаптування конструктивних схем бурякозбиральних машин до конкретних грунтово-кліматичних умов регіонів. Найважливіший експлуатаційний показник — продуктивність — збільшено завдяки: встановленню потужнішого, надійного двигуна ЯМЗ-236Д “Автодизель” (Ярославль); підвищенню робочих швидкостей і технологічної надійності та коефіцієнта використання часу зміни; вивільненню збиральних машин із жорсткої залежності від технологічного транспорту після обладнання їх бункерами-компенсаторами (3–8 м3) та бункерами-нагромаджувачами (10–12 м3).
Важливим показником ефективності застосування бурякозбиральної техніки вважають повноту збирання та фізичну засміченість сировини грунтом і рослинними рештками. Ці показники великою мірою визначаються як урожайністю коренеплодів, так і типом викопувальних та очисних робочих органів, а також істотно варіюють залежно від фізичного стану грунту (вологість, щільність та твердість).
Для середніх і важких умов роботи (важкі суглинки за вологості 20–28%, висока забур’яненість поля, підмерзання поверхневого шару грунту) найпрацездатнішими визнано приводні дискові копачі з просіювальними вікнами, які, порівняно з іншими, забезпечують краще подрібнення грунту. В сухих умовах роботи (за вологості 10–14%), якщо абсолютна швидкість дисків у місці затиснення коренеплодів під час викопування не спрямована вертикально вгору, спостерігається обламування хвостової частини коренеплодів під час викопування та високе (до 30%) засмічення їх грунтом, погіршується заглиблення дискових копачів і збільшуються витрати пального.
Універсальнішими щодо діапазону вологості (15–28%) і твердості грунту (2,5–3,5 МП а) є лемішно-коливальні копачі, якими оснащено переважну більшість зарубіжних машин і вітчизняних, виробництва ВАТ “Борекс”, а також змінні викопувальні пристрої до машин КС-6Б, КБ-6, КСБ-6 “Збруч”, МКП-4 і МКП-6. Досвід їх використання засвідчує, що вони чутливі до сухого й щільного чи підмороженого грунту, недостатньо стабільно втримують глибину ходу в грунті й не забезпечують належної повноти збирання. Ефективніше вони працюють на вологих легких і середніх незабур’янених грунтах за врожайності 500–700 ц/га і значно гірше за низької — 200–250 ц/га, коли втрачаються малі коренеплоди (діаметром 40–50 мм). Ефективними для таких умов залишаються ротаційно-вилкуваті копачі машин (РКМ-6, МКК-6), але вони поступаються лемішно-коливальним і дисковим копачам за надійністю та якістю роботи, оскільки утворюють і підбирають багато земляних грудок (15–20%) за вологості грунту 8–12%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасна вітчизняна альтернативна технологія збирання цукрових буряків

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок