Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Великі можливості мікроскопічних організмів

Великі можливості мікроскопічних організмів

Назва:
Великі можливості мікроскопічних організмів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Великі можливості мікроскопічних організмів


Людям, далеким від науки, можливо, важко усвідомити, що мікроскопічні живі істоти здатні якщо не вирішити, то суттєво полегшити вирішення глобальних проблем людства. І все ж на сьогодні це є доведений факт, який варто сприйняти як керівництво до дії.
Природа раціональна. Однак люди завжди намагалися в ній що-небудь змінювати: покращувати, нарощувати ... Потім нерідко доводилося відроджувати й заощаджувати, але це ніколи не зупиняло прогресивну думку, навпаки, надавало їй нового поштовху.
Основоположник сучасної агрохімії німецький учений Юстус Лібіх навіть уявити не міг, якого розмаху набере його спроба поєднати хімію з рільництвом. Яких успіхів досягнуть його послідовники, а надто, — якими будуть наслідки. Практика показала, що поліпшити поживний режим грунтів, подолати шкідників і хвороби сільськогосподарських культур масовим застосуванням хімічних засобів не вдається. Їхня ефективність обмежена здатністю рослин засвоювати синтетичні сполуки. Залежно від культури і типу грунту, азотні добрива засвоюються на 45–50%, фосфорні — на 20, калійні — на 25–60%. Натомість решта добрив накопичується в землі, забруднює навколишнє середовище й знищує не лише патогенну, а й корисну мікрофолору. Це ж стосується і хімічних засобів захисту рослин. Коли виснаження і деградація грунтів, неспроможність давати високі врожаї та якісну продукцію, екологічні проблеми досягли критичної межі, на перший план виступила мікробіологія — чи не єдина панацея для відродження землі після надмірної і глобальної хімізації. Це цілком логічно, позаяк відомо ще зі шкільної лави, що в природі в здорових агроценозах рослина живе в оточенні корисних мікроорганізмів, і лише вони здатні відтворювати природне середовище, підтримувати потрібний для комфортного існування живих істот баланс поживних речовин, а відтак — максимально реалізовувати потенціал урожайності.
Крім екологічних чинників, важать і суто економічні: виробництво і внесення добрив та ЗЗР потребує значних енергозатрат. Приміром, у розвинутих країнах на виробництво азотних добрив витрачають майже третину енергії, яка споживається в сільському господарстві. Не меншу проблему на сьогодні становить і дефіцит сировини для виробництва фосфорних добрив, що обумовлює їхню високу вартість. Одно слово, причин для того, щоб вдатися до пошуку шляхів мобілізації природних поживних речовин, які містяться в грунті або в атмосфері, більш ніж достатньо.
Вперед до минулого?!
На початку 90-х у багатьох країнах було схвалено екологічні стандарти на державному рівні, в 1991 році прийнято постанову в Євросоюзі, у 2002-му — в Америці. Ставиться питання про “біологізацію” сільського господарства, скорочення застосування агрохімікатів або ж заміну їх на біологічні препарати та ЗЗР. У світі популяризуються ідеї біоорганічного рільництва, за якого застосування хімічних добрив та пестицидів —мінімальне або зовсім не допускається. Нині світовий ринок біотехнологій для сільського господарства та харчової промисловості оцінюється майже в 50 млрд американських доларів і щороку зростає на 20–30%.
Однак усе не так просто.
Біологічне рільництво з використанням органічніх добрив може вирішити проблему деградації грунтів і відтворення їхньої родючості, але потребує підвищення продуктивності. Навіть якщо вдасться забезпечувати потрібні обсяги органіки, гарантувати продовольчу безпеку за такого способу господарювання — годі й мріяти. Розв’язавши екологічні проблеми, матимемо натомість соціальні. До того ж, під час розщеплення органічних відходів утворюються парникові гази, які теж не на користь довкіллю.
Оптимальним підходом на сьогоднішній день можна вважати так зване екологічне землеробство, яке не передбачає відмови від застосування синтетичних речовин і водночас виключає забруднення навколишнього середовища, тобто поєднання хімічних і органічних сполук з мікробними препаратами. Йдеться про фізіологічно оптимальні дози добрив, які повністю споживаються рослиною на початковому етапі вегетації, а далі, з допомогою спеціально підібраного комплексу мікроорганізмів, рослина самостійно забезпечує свої потреби за рахунок природних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Великі можливості мікроскопічних організмів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок