Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ефективність використання сексованої сперми у скотарстві

Ефективність використання сексованої сперми у скотарстві

Назва:
Ефективність використання сексованої сперми у скотарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ефективність використання сексованої сперми у скотарстві


Тваринництво України переживає складні часи. Але, зважаючи на те, що наша держава — аграрна країна і відокремлення рослинництва від тваринництва, особливо скотарства, неможливе, є щира віра в перспективний розвиток цієї галузі.
Тваринництво України переживає складні часи. Але, зважаючи на те, що наша держава — аграрна країна і відокремлення рослинництва від тваринництва, особливо скотарства, неможливе, є щира віра в перспективний розвиток цієї галузі.
Практично всі регіони України мають сільськогосподарські підприємства, які бачать своє майбутнє у веденні скотарства і вже нині як перспективні та рентабельні розвивають його. Це такі господарства, як ТОВ ПЗ “Агро-Регіон” Бориспільського району та ТОВ “Агрофірма “Київська” Макарівського району Київської області, ПАОП “Зоря” Красноградського району Харківської області, ТОВ ПЗ “Степной” Кам’янка-Дніпровського району Запорізької області та інші. Ці підприємства, використовуючи сучасні передові технології ведення тваринництва, як його флагмани, дають надію на відродження скотарства як галузі.
Темою нашої розмови буде передовий технологічний метод відтворення та відродження стада великої рогатої худоби як складової селекційної роботи у скотарстві. Ремонт дійного поголів’я є на сьогодні актуальною темою, а з огляду на те, що використання сексованої сперми дає можливість збільшити кількість теличок за той самий період розведення тварин, актуальність методики є економічно обгрунтованою. Але перш ніж говорити про майбутнє, проаналізуємо наше сьогодення.
Як сказав свого часу один із вітчизняних поетів: “Наша ненька Україна має бути краєм, що политий медом та молоком…”. Тому прикро констатувати, що кількість корів в Україні невпинно зменшується (табл. 1).
Причин для такого різкого скорочення поголів’я худоби багато. Проте хоч би скільки чинників скорочення поголів’я сьогодні ми з вами визначили, потрібно, навпаки, шукати ефективні шляхи швидкого нарощування поголів’я.
Згідно з офіційною статистикою Держкомстату, в Україні станом на 01.01.2008 року в усіх категоріях господарств утримують 3139,9 тис. корів, у тому числі на сільськогосподарських підприємствах — 678,3 тис. голів, або 21,6% загальної кількості. Якісне молоко, та ще й у великих обсягах, можна мати лише на середніх та великих сільськогосподарських підприємствах, у яких, на жаль, поголів’я корів скоротилося на 11,2% проти 2007 року. Враховуючи зростання попиту на молочну продукцію в світі (та й в Україні), ціни на молоко для великих колективних підприємств тепер зросли до 2,0–3,2 грн/кг, що сприяло певній стабілізації поголів’я за попередній календарний рік.
У 2007 році через скорочення поголів’я корів виробництво молока зменшилося на 8%, зокрема в аграрних підприємствах — на 11% за незначного зростання продуктивності тварин. Середній надій молока від однієї корови на сільськогосподарських підприємствах становить 3293 кг і, порівняно з 2006 роком, зріс на 2%, в господарствах населення він зменшився на 1,3% та сягає 3995 кг на голову.
За прогнозами фахівців, у 2008 році в Україні планують одержати близько 11 750 тис. т молока, що на 505 тис. т менше, ніж торік, а падіння виробництва цього найважливішого продукту харчування сягатиме 4%. Таким чином, споживання молока й молочних продуктів (у перерахунку на молоко) на душу населення зменшиться до 213 кг. Тоді як науковці обгрунтували, що мінімальна річна норма споживання людиною молока має бути не менше 341 кілограма.
Оскільки українські підприємства значно покращують технологію ведення молочного скотарства, а річний середній надій молока на рівні не менше 4 000 кг є реальним (за кількості населення України близько 46 мільйонів), загальна потреба в молоці, не враховуючи експорту, становить 15 686 тис. т. Для цього треба мати 3 921,5 тис. голів корів дійного стада. Тобто вже станом на 1 січня 2008 року нам не вистачало 781 600 голів корів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ефективність використання сексованої сперми у скотарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок