Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технічна політика АПК

Технічна політика АПК

Назва:
Технічна політика АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,91 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Технічна політика АПК


Криза українського сільськогосподарського машинобудування - сумна спадщина попередньої епохи чи наслідок господарювання сучасних владців? Які кроки слід зробити, щоб її подолати? Відповіді на ці питання чекають у тисячах українських агрофірм.
Якщо об’єктивно оцінювати технічну політику АПК за 14 минулих років, то здобутки є. Два попередніх президенти через Міністерство промислової політики реалізували в металі два “грандіозних” технічних “ноу-хау” для задоволення потреб своїх співвітчизників — це тачки під назвою “кравчучка” і “кучмовозка”. Селяни та міські жителі не натішаться такими практичними винаходами. Тому не дивно, що за широке впровадження подібних винаходів у виробництво їхні автори — колишні президенти — отримали свої визначні дивіденди.
Із тракторами й комбайнами не склалося. Із гвинтокрилами для бізнесменів теж не вийшло, тому міністерство зупинилося на тачках. За принципом — голодному й опеньки м’ясо, а тачка — машина.
Всі політичні та економічні кризи, негаразди в державі насамперед позначаються на сільгоспвиробниках через нестабільність цін на паливно-мастильні матеріали, вироблену продукцію, ринки її збуту. Протягом останнього року політичні та економічні кризи мають властивість виникати періодично. Тому сільгоспвиробники почуваються як пасажир у кузові вантажного автомобіля на вибоїстій дорозі.
Проблема оновлення й поповнення машинно-тракторного парку вітчизняних сільгоспвиробників особливо актуальна напередодні вступу України в СОТ. Адже із сільгоспвиробниками розвинутих країн світу доведеться конкурувати за законами вільного ринку.
Оновлення й поповнення машинно-тракторного парку сільгоспвиробників на початку ХХІ сторіччя потрібно розглядати не тільки з погляду продуктивності, економічності нових машин, а й з позицій економічності, ергономічності — це й належне робоче місце оператора, і відповідна заробітна плата, а не забруднений тракторист, якого ми звикли бачити. Сучасна якісна і комфортна техніка стимулюватиме повернення молоді в село, а відтак і його відродження.
Упродовж десяти років ми порушуємо проблему поступової деградації механізованих технологій у рослинництві через безперервний процес зниження кількості техніки в сільгоспвиробників, фізичне й моральне старіння наявного машинно-тракторного парку. Через рік-півтора може статися технічний обвал, і товарне виробництво сільськогосподарської продукції припиниться через нестачу техніки.
Сільськогосподарські підприємства за роки незалежності списали 252 тис. тракторів, а придбали 78,8 тис., із них 42,1 тис. у 1992 році, які вже відпрацювали по 13 років, що в 1,3 раза більше за амортизаційний строк. Комбайнів списано 58,6 тис., а придбано 9,04 тисячі.
Господарства списують техніку не тому, що вона відпрацювала амортизаційний термін, а тому, що показниками технічного стану і рівнем комплектації відновити її працездатність практично не можливо. Наявна техніка відпрацювала 1,5–2,5 амортизаційні строки. За висновками механізаторів, у селян залишилися “недобитки” машин.
Що таке старий і спрацьований трактор у реальних умовах виробництва? Це — перевитрати паливно-мастильних матеріалів, непрогнозовані поломки під час польових робіт, втрачений час агростроків, зайві витрати запасних частин і праці на ремонти. Це фізичне й психологічне навантаження на механізатора, якому черговий раз доведеться ремонтувати трактор. Для того, щоб підтримувати в працездатному стані старий і спрацьований трактор, потрібно затратити протягом року понад 300 люд..год. А якщо за механізатором закріплені плуг, сівалка, культиватор, причіп, зчіпка, то ще 200 люд..год. Тільки для ремонту тракторного парку по Україні слід витратити 68 млн люд./год. А для того, щоб підтримувати працездатність усього машинно-тракторного парку, треба близько 100 млн люд..год. Якщо вважати, що 40 млн люд..год витрачають самі механізатори, то 60 млн люд..год доведеться затратити у спеціалізованих ремонтних майстернях, цехах, заводах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Технічна політика АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок