Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Соняшник виборюватиме місце під сонцем

Соняшник виборюватиме місце під сонцем

Назва:
Соняшник виборюватиме місце під сонцем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,98 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Соняшник виборюватиме місце під сонцем


І в Україні, і в Росії цього року, порівняно з торішнім, прогнозується істотне збільшення валового збору соняшнику. Очікування багатого врожаю підтверджуються і даними про хід польових робіт. Ціни на насіння соняшнику істотно знизилися, причому стосується це не тільки українського ринку, а й європейського. Найбільше зниження цін зафіксовано в Росії. Збільшення пропозиції насіння олійних культур і низькі ціни можуть обумовити відносно високі показники експорту насіння соняшнику навіть в умовах дії 16–17% експортного мита. Кон’юнктура світового ринку рослинних олій не обіцяє сприятливих для експорту цін на соняшникову олію, а потреби внутрішнього ринку в продукції переробки соняшнику обмежені.
Останніми роками в олійному секторі сталися істотні структурні зміни. А саме: збільшення виробництва сої та ріпаку, нарощування споживання соєвого шроту, що покривається переважно за рахунок внутрішньої переробки сої, вирощуваної в Україні, збільшення споживання імпортованої пальмової па пальмоядрової олії. І, звичайно ж, на чому ми сьогодні й сфокусуємо нашу увагу, — значне збільшення внутрішньої переробки насіння соняшнику та перехід від експорту цього виду олійних до експорту продукції переробки соняшнику.
Частка соняшнику в загальному обсязі всіх вироблюваних світовим ринком олійних невелика — менше 10%. Так, виробництво всіх олійних культур у світі в новому сезоні прогнозується на рівні 385 млн тонн, із них насіння соняшнику — 29 млн тонн. На переробку, як очікується, буде спрямовано близько 315 млн тонн усіх олійних, у тому числі 25 млн тонн соняшнику. Але соняшникова олія є одним із найдорожчих видів рослинних олій (зокрема, порівняно з лідируючими за обсягами світового виробництва — соєвою та пальмовою) і користується великою популярністю в європейських споживачів (тут мається на увазі територія від Уралу до Піренейського півострова). Основне виробництво соняшнику зосереджено в Євразії та Південній Америці. Україна, поряд із ЄС, Аргентиною та Росією, входить до четвірки найбільших світових країн — виробників соняшнику — та до трійки головних експортерів продукції соняшникового комплексу. ЄС традиційно є нетто-імпортером насіння соняшнику та/чи продукції його переробки.
Потреби України в соняшнику, за нашими оцінками, становлять близько 1,5 млн тонн на рік. Від сезону до сезону цей показник змінюється залежно від загального використання всіх олій та жирів і структури споживання (в окремі сезони він становив 1,1–1,2 млн тонн). Усе, що перевищує названий обсяг, за винятком інших потреб внутрішнього ринку ( а це ще близько 200 тис. тонн), повинно бути експортовано або насінням олійних культур, або продукцією переробки. Ще кілька років тому з нашої країни експортували головним чином насіння соняшнику. Але після того, як Україна ввела експортне мито (спочатку вивізне мито було встановлено на рівні 23%, потім знижено до 17), перевагу одержали внутрішні переробні підприємства: почали нарощувати потужності, основні обсяги олійних переробляли в Україні, а надлишки експортували соняшниковою продукцією: олія, шрот, макуха. Українські експортери (а це переважно великі олійно-добувні підприємства та їхні торгові доми) продемонстрували, що їм під силу за сезон поставляти на зовнішні ринки понад 950 тис. тонн соняшникової олії та понад 1 млн тонн шроту/макухи соняшнику (таких показників було досягнуто в 2003/04 МР).
У цьому сезоні в Україні будуть істотні експортні надлишки продукції соняшникового комплексу. Згідно з даними Мінагрополітики, станом на 18 листопада соняшник в Україні зібрано з 3,61 млн га (100% прогнозу). Одержали 4,95 млн тонн олійного насіння (в початково-оприбуткованій вазі) за середньої врожайності — 13,7 ц/га. Тобто валовий збір насіння соняшнику прогнозується на рівні 5 млн т (такий прогноз, зокрема, дали фахівці “АПК-Інформ” станом на середину листопада). Зауважимо, що різниця між валовим збором у початково-оприбуткованій (чи бункерній) вазі та виробництвом соняшнику у вазі після доробки зазвичай становить близько 6%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соняшник виборюватиме місце під сонцем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок