Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Інтегрована система захисту цукрових буряків

Інтегрована система захисту цукрових буряків

Назва:
Інтегрована система захисту цукрових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,41 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Інтегрована система захисту цукрових буряків


Інтегрована система захисту рослин передбачає гармонійне застосування організіційно-господарських, агротехнічних, імунологічних, біологічних і хімічних засобів.
Інтегрований захист рослин (від. лат. integratio — об’єднання в ціле ізольованих частин) — система заходів, спрямованих на збільшення продуктивності агроценозів, що грунтується на взаємодії зовнішнього середовища із станом популяцій шкідливих організмів і використанні найбезпечніших для довкілля засобів їх утримання на економічно невідчутному рівні.
Інтегрована система захисту рослин передбачає гармонійне застосування організіційно-господарських, агротехнічних, імунологічних, біологічних і хімічних засобів.
Для інтегрованого захисту посівів цукрових буряків у кожній із бурякосійних зон, у кожному господарстві, навіть на кожному полі потрібно дотримуватися науково обгрунтованого чергування культур у сівозмінах, зональних системах обробітку грунту, удобренні та догляді за посівами, що відіграють надзвичайно важливу роль в обмеженні інтенсивності розвитку й розмноження шкідливих організмів, у підвищенні польової стійкості рослин. Надзвичайно важливу роль відіграє використання стійких сортів і гібридів, що дають можливість зменшити потенційні втрати врожаїв коренеплодів на 60–80% навіть за епіфітотійного розвитку збудників хвороб листя (церкоспорозу, еризифозу тощо).
Не менш важливу роль в інтегрованих системах захисту відіграють прогнози появи шкідливих організмів і вчасна оцінка фітосанітарного стану кожного бурякового поля, що дає змогу застосовувати найраціональніші заходи як проти окремих видів шкідливих організмів або їхніх груп, так і проти комплексів.
Застосовуючи хімічні пестициди, слід всебічно обміркувати як екологічну безпечність, так і економічну доцільність. Окрім того, підібрати найраціональніший спосіб застосування пестицидів (обробка насіння захисно-стимулюючими засобами, смушкові обробки, крайові та вибіркові обробки осередків пестицидами) ширше використовувати біологічні засоби (біопрепарати, ентомофаги).
За такого підходу до проблеми захисту посівів цукрових буряків від шкідників, збудників хвороб і бур’янів можна уникнути катастрофічних втрат урожаїв і підвищити врожайність коренеплодів до 45–50 т/га.
Основні елементи інтегрованого захисту посівів цукрових буряків наведено нижче. Їх коригування в кожному господарстві, на кожному полі за фактичних метеоумов вегетаційного періоду повинні провести спеціалісти господарств. Не менш важливим є вибір того чи іншого препарату або їх комбінацій.
У нашій системі викладено основні принципи їх спрямування та регламенти застосування. Спеціаліст, зважаючи на мету, призначення, можливість, ціну, ефективність, тривалість захисної дії, ступінь загрози від шкідливих організмів, підбирає потрібний асортимент препаратів для кожного поля з тим, щоб отримати найвищу рентабельність їх застосування.
У період ротацій культур у сівозміні проти комплексу шкідників, хвороб і бур’янів варто вжити таких заходів у сівозміні: науково обгрунтоване зональне чергування культур у сівозміні; систематичний моніторинг агроценозів і контроль шкідників, хвороб та бур’янів на полях; науково обгрунтовані зональні системи удобрення культур, обробітку грунту та операцій з догляду за посівами.
Вимоги щодо виконання агрозаходів: повернення цукрових буряків на попереднє поле не раніше ніж через чотири роки; вчасний та якісний фітосанітарний догляд за посівами; вчасне та якісне проведення технологічних операцій.
У серпні-жовтні готують поле під висів цукрових буряків після збирання попередника, захищаючи від комплексу шкідників (бурякова нематода, церкоспороз, коренеїд; совки, лучний метелик, клопи, цикадки, блішки, коренева бурякова попелиця, грунтоживучі фітофаги; збудників хвороб: коренеїд, церкоспороз, борошниста роса, фомоз та інші); бур’янів: багаторічних (осоти, пирій повзучий, свинорий пальчастий, березка польова та ін.), однорічних (злакові та дводольні), слід вжити таких заходів: внести органічні та мінеральні добрива в дозах і співвідношенні елементів живлення, за яких забезпечується прогнозована врожайність коренеплодів чи насіння; підвищити дозу фосфорнокалійних добрив на 10% за оптимального внесення азоту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Інтегрована система захисту цукрових буряків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок