Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Система захисту овочевих культур закритого грунту

Система захисту овочевих культур закритого грунту

Назва:
Система захисту овочевих культур закритого грунту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,05 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Система захисту овочевих культур закритого грунту


Хоч би як лихоманили наше суспільство хвилі економічних криз, а кількість площ закритого грунту в країні поступово зростає. І це зрозуміло, адже ціни на овочеву продукцію доволі високі. Хай там що кажуть нам про нітрати та хімічне навантаження на тепличну продукцію, проте, погодьтеся, взимку все це затьмарюється вельми привабливою картиною відбірних огірків і помідорів на магазинному прилавку. Отож і зростають площі“під склом та плівкою”. Більшість із них — у приватній власності.
Особливості захисту культур закритого грунту в загальному вигляді відомі більшості виробників, тим більше, що до цього стимулює й ухвалення Закону “Про пестициди і агрохімікати” (ст. 13), який певним чином регламентує пріоритетність методів захисту від шкідників і хвороб. І все ж в Україні сьогодні немає комбінату, де не застосовували б хімічні інсектициди. Обгрунтовано це чи ні? А, може, й справді вже не можна без них обійтися? В сучасному виробництві, мабуть, неможливо. І не тому, що біометод не ефективний. Просто хімічний метод набагато простіший, особливо в разі використання ентомофагів. Навіщо морочитися, розраховувати співвідношення, везти комашок бозна звідки й труситися, “чи не передохли” вони в дорозі, адже коштують теж чималі гроші? Значно простіше “накрити” шкідників одним із сучасних препаратів, без зайвої мороки, та ще й вигідніше фінансово. Ну а продукція? Люди все з’їдять. На жаль, цьому сприяє й контроль за продукцією, тобто безконтролля. Але ж від “хімії” страждають і самі виробники. Адже за умов постійного пестицидного пресу популяції шкідників стають нечутливими до хімічних сполук і відповідають спалахами розмноження. В умовах закритого грунту це явище часто спостерігається щодо трипсів (КСП “Зоря” Рівненської обл., 1997–1998 pp.), білокрилки (тепличний комбінат Рівненської АЕС, 1996 p.), борошнистої роси (КСП “Волинський тепличний комбінат” 1990, 2000 p.), стеблових гнилей (Тернопільський тепличний комбінат, 1998 р.) тощо.
Так чи інак, існує інтегрована система захисту рослин у теплицях, яка пропонує шлях до отримання безпечної продукції. До того ж, вона не така вже й витратна. Застосування екологізованих систем є економічно доцільним завдяки зменшенню витрат на захист культури (матеріальних і трудових), скороченню обсягів застосування пестицидів (до 70%), зниженню токсикологічного навантаження (до шести разів) і повторності обробок (до чотирьох разів).
Загалом захисні заходи в закритому грунті можна поділити на дві великі групи: профілактичні (тобто ті, що спрямовані на запобігання проблемі) й безпосередньо захисні (ті, що вирішують проблему в разі її виникнення).
До найважливіших профілактичних заходів належать підготовка грунту та його оздоровлення. Це можна зробити біологічним, термічним або хімічним способами.
Біологічний спосіб полягає в тому, що грунт складають у штабелі, заввишки 1–1,5 м і завширшки близько 3 м. Під час укладання грунт змішують зі свіжим гноєм і вапнують із розрахунку 4 кг вапна на 1 м3 грунту. Субстрат залишають у штабелях на два-три роки. В глибині таких штабелів температура піднімається до 50…60°С. Періодично (раз-двічі) їх перекопують, борються з бур’янами та грунтовими шкідниками.
Термічна дезінфекція — це вплив на грунт підвищеної температури (100°С) протягом 30–60 хв. Для цього, постійно перемішуючи, прогрівають вологий грунт на металевих листах або піддають впливу гарячої пари в закритих контейнерах. Пропарювати можна й безпосередньо в парниках і теплицях, не виймаючи грунту, або в купах. Для цього зазвичай використовують генератор пари. На Півдні для термічної дезінфекції можна використовувати сонячну енергію. Для цього грунт у парниках розпушують і поливають водою, парники щільно накривають рамами. Парниковий субстрат витримують так п’ять днів, рахуючи з того дня, коли грунт прогрівся до температури 45°С.
Хімічне знезараження грунту проводять за допомогою формаліну, хлорного вапна або бромистого метилу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Система захисту овочевих культур закритого грунту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок