Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ефективність застосування сурфактантів під час хімічної обробки посівів

Ефективність застосування сурфактантів під час хімічної обробки посівів

Назва:
Ефективність застосування сурфактантів під час хімічної обробки посівів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ефективність застосування сурфактантів під час хімічної обробки посівів


Ефективність виробництва продукції рослинництва значною мірою залежить від раціонального використання грунтово-кліматичних умов, потенціалу рослин, матеріальних і трудових ресурсів.
У підвищенні врожайності сільськогосподарських культур і збільшенні виробництва продукції рослинництва важливе місце належить боротьбі з бур’янами, шкідниками та хворобами культурних рослин, які завдають шкоди всім без винятку сільськогосподарським культурам. Якщо завчасно не застосувати відповідних засобів боротьби проти них, то втрати врожаю можуть сягнути 30–50%, а вирощена продукція втратить свою якість і не буде використана за призначенням. Ефективність розв’язання цього питання великою мірою залежить насамперед від удосконалення методів боротьби з ними та якості самих хімічних препаратів.
Водночас з інтенсифікацією сільськогосподарського виробництва та широким впровадженням механізованих технологій вирощування й збирання сільськогосподарських культур зростають обсяги використання хімічних препаратів для захисту рослин. Однак застосування пестицидів у великих обсягах сприяє забрудненню ними вирощеної продукції і навколишнього середовища, нагромадженню токсинів у рослинах, грунті, водоймищах і призводить до матеріальних збитків. Тому разом із розробкою та застосуванням пестицидів потрібно використовувати такі препарати, які можуть підсилити та забезпечити ефективну дію хімічних засобів захисту рослин і, можливо, зменшити норму витрати робочого розчину, звівши нанівець шкідливий вплив на навколишнє середовище.
У системі застосування хімічних засобів захисту рослин визначальним є якісне їх внесення та економічна ефективність самого процесу застосування пестицидів.
Якість внесення пестицидів визначають за ступенем густоти покриття краплинами листків рослин, дисперсністю розпилу, знесенням препарату вітром, рівномірністю внесення робочого розчину на обробленій площі.
На ефективність використання пестицидів значною мірою впливає якість обприскування. Науковими дослідженнями встановлено: залежно від якості виконання обприскування, кількість препарату, що потрапляє на рослини і проявляє свою захисну дію, коливається від 10 до 90%, а решта завдає шкоди навколишньому середовищу та призводить до зайвих витрат коштів на хімічний захист.
Пестициди — це доволі дорогі хімічні препарати. Розрахунками визначено, що частка пестицидів у собівартості виробництва насіння соняшнику за урожайності 18–20 ц/га становить 20–23%, а зерна сої за урожайності 10–12 ц/га дорівнює приблизно 25–30%. Тому передусім треба забезпечити максимально високу якість обприскування, що дасть можливість підвищити урожайність сільськогосподарських культур і збільшити валовий збір продукції.
Існує низка природних і біологічних чинників, які впливають на ефективність робочого розчину пестицидів. Це і стікання крапель із листків, і змивання їх дощем, і поверхневий натяг крапель, і випаровування води з робочого розчину в разі високої температури та низької вологості, й наявність кутикули на листках, і якість води тощо.
Менші розміри краплин забезпечують краще покриття робочим розчином поверхні рослин і проникнення в клітини листя. Водночас із зменшенням розміру краплин знижується ступінь осідання препарату на поверхні листків, тобто зростає його знесення вітром і випаровування в атмосферу, що спричиняє низьку ефективність використання препарату.
Для поліпшення обприскування (зменшення впливу зовнішніх чинників на ефективність засобів захисту рослин) слід використовувати сурфактанти (поверхнево-активні речовини), які підсилюють захисну дію робочого розчину.
Наразі деякі фірми — виробники препаратів для хімічного захисту рослин виготовляють і сурфактанти. Причому використання таких речовин дедалі зростає.
Гербіциди здебільшого проникають через листкову поверхню та стебла рослин. Тому будь-які чинники, що впливають на просочування цих речовин через епідерміс листка, впливають на їх ефективність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ефективність застосування сурфактантів під час хімічної обробки посівів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок