Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Створення сортів соняшнику кондитерського напряму

Створення сортів соняшнику кондитерського напряму

Назва:
Створення сортів соняшнику кондитерського напряму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Створення сортів соняшнику кондитерського напряму


2003 рік українська насінницька галузь відпрацювала за новим регулятивним документом — Законом “Про насіння і садивний матеріал”. У зв’язку з цим постає запитання: а чи викликав цей Закон якісні зміни у вітчизняному насінництві? Дати відповідь на це просте — на перший погляд — запитання “Пропозиція” запропонувала одному з найбільших в Україні виробників насіння сої — засновникові наукової селекційно-насінницької фірми “Соєвий вік” фермерові Руслану Монічу.
Білок соняшнику має високу поживну цінність. Він входить до складу гормонів, ферментів, вітамінів і інших, необхідних для життєдіяльності людини, речовин. Знежирене насіння (шрот) утримує близько 60% сирого протеїну і є джерелом високоякісного білка.
Нині в багатьох країнах шрот соняшнику вивчається не тільки як корм для тварин, але і як високобілковий продукт харчування для населення, використовуваний у кондитерській промисловості для виробництва халви, козинаків, шоколадних цукерок, хлібобулочних та інших виробів.
Проте слід відзначити, що високоолійні сорти соняшнику для кондитерських цілей використовувати не раціонально через те, що вони містять в ядрах насінин порівняно мало білка (15–19%) і багато олії (65–68% і вище). Крім того, високоолійні сорти соняшнику погано обрушуються через тонку лушпинність, щільно прикріплену до ядер.
В Постанові Президії УААН від 16 березня 2000 року “Про хід виконання науково-технічних програм Української академії аграрних наук на 1996–2000 роки та основні напрямки досліджень з проблем АПК на 2001–2005 роки” вказано на відсутність у селекційних установах України робіт із створення сортів та гібридів кондитерського напряму.
Враховуючи ці упущення, в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва спільно з акціонерною компанією “Контакт” розпочали роботу зі створення кондитерських сортів соняшнику, яка дала позитивний результат. На 2000 рік в Державне сортовипробування був переданий скоростиглий сорт соняшнику кондитерського напряму під назвою Ранок. Цей сорт створено методом індивідуального добору великоплідних з підвищеним вмістом білка біотипів з сорту Харківський скоростиглий, який районований з 1990 року у Волгоградській та Оренбурзькій областях Росії.
Сорт Ранок належить до скоростиглої групи. Вегетаційний період — 90–105 днів. Посухостійкість — середня, здатність осипатися — слабка. Сорт стійкий до вовчка, несправжньої борошнистої роси, іржі, соняшникової молі.
Висота рослин — 130–150 см, кошики ледь опуклої форми діаметром 20–24 см, лушпинність — 24,0–24,5%, маса 1000 насінин — 90–100 г.
Урожайність і якість. У таблиці 1 наведені результати випробування сорту Ранок на трьох державних сортостанціях, розташованих в різних зонах Харківської області. Дані таблиці свідчать, що урожайність сорту за три роки (2000–2002 рр.) випробування становила, в середньому, 20,2–26,8 ц/га, збір олії — 812–1073, збір білка — 464–616 кг/га, олійність насіння — 45,5%, вміст білка в ядрах насіння — 25,5%. Таким чином, за якістю насіння сорт належить до кондитерського типу.
Високі врожаї сорту Ранок отримані і в умовах виробничого випробування. Так, на полях СП ім. Щорса Кегичівського району Харківської області у 2002 році на площі 270 га було зібрано по 27,0 ц/га насіння.
У незвичайно несприятливих погодних умовах 2003 року низка господарств виростила по 20–22 ц/га насіння цього сорту. Так, у фермерському господарстві “Мазурівське” Кривоозерського району Кіровоградської області на площі 150 га одержано по 21,4 ц/га, а в ПСП “Перемога” Ольшанського району цієї області на площі 130 га зібрано по 22,4 ц/га. В СТОВ “Земля” Солонянського району Дніпропетровської області на площі 170 га одержано по 20,6 ц/га насіння сорту Ранок.
За висівання сорту Ранок в звичайні агрономічні строки, встановлені для кожної зони України, він практично дозріває в кінці серпня — на початку вересня, що дає можливість зібрати його в сприятливі ранні строки і заготовити доброякісну сировину для кондитерської промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Створення сортів соняшнику кондитерського напряму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок