Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технологічні аспекти вирощування гороху

Технологічні аспекти вирощування гороху

Назва:
Технологічні аспекти вирощування гороху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,47 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Технологічні аспекти вирощування гороху


У зерновому балансі значна роль належить виробництву зернобобових культур, зокрема найпоширенішій із них — гороху.
Зерно гороху вирізняється великим вмістом білка, який є важливою складовою харчування людей, а також цінним кормом для сільськогосподарських тварин. Білок гороху містить чимало важливих амінокислот, які сприяють повноцінному його засвоєнню. В зерні й зеленій масі є багато вуглеводів, мінеральних солей, вітамінів.
У тваринництві горох широко використовують як зелений і концентрований корм, сіно, сінаж та для виробництва трав’яного борошна.
Горох має важливе агротехнічне значення як бобова культура з енергоощадним потенціалом. Його коренева система з великою засвоювальною здатністю досить глибоко проникає в грунт, використовує поживні речовини з важкорозчинних сполук. Бульбочкові бактерії на корінні засвоюють азот повітря й таким способом збагачують ним грунт, що має важливе значення в підвищенні його родючості. Саме тому горох є добрим попередником для інших сільськогосподарських культур.
Вирощування гороху як парозаймаючої культури в сівозміні — важливий чинник збільшення хлібофуражних ресурсів зерна.
Під час комплексних досліджень доведено, що за кліматичними, грунтовими, іншими характеристиками територія України умовно поділяється на зони, сприятливі та несприятлеві для вирощування гороху.
Сприятливі для вирощування гороху зони охоплюють територію Лісостепу, де зосереджено близько 84% посівних площ.
Несприятливі (11%) та малосприятлеві (5%) характерні для областей Південного Степу й Полісся.
Зважаючи на високу сприятливість грунтів (чорноземи, темно-каштанові тощо), у південних областях негативний вплив на врожай гороху справляє недостатнє вологозабезпечення рослин у період вегетації, а в західних областях та північних районах Полісся — низька родючість дерново-підзолистих, світло-сірих та інших грунтів, а також надто високий рівень вологозабезпечення.
Порівняно стала врожайність (15,7–20,4 ц/га) спостерігається у Львівській, Тернопільській, Харківській, Дніпропетровській, Чернігівській областях, у низинних та передгірних районах Закарпатської, лісостепових — Волинської, Рівненської, Полтавської областей (37% території).
Доцільно розширити площі посівів гороху в сприятливих зонах за рахунок скорочення їх у зонах несприятливих, де врожайність низька (12–14 ц/га).
Горох — цінний компонент для однорічних трав. Його зелена маса придатна для використання на сидерати. Він є добрим попередником для зернових та інших польових культур.
Потреба в теплі
Під час вирощування сільськогосподарських культур, у т. ч. й гороху, значна увага приділяється тому, наскільки рослини чутливі до впливу природних чинників, зокрема до тепла. Горох — культура мало вибаглива до тепла. Насіння за наявності вологи й кисню починає проростати за температури 1…2°С, але дуже повільно (сходи з’являються через 18–20 днів), а за температури 10…16°С — на восьмий-десятий день. Найсприятливіша температура для формування генеративних органів — 16…22°С. Температура після 26°С негативно впливає як на кількість, так і на якість урожаю. Сума середньодобових температур за період сівба-сходи дорівнює 145°С, сходи-цвітіння — 375, цвітіння-дозрівання — 650°С. Існує також зв’язок між урожаєм та максимальними денними температурами в репродуктивні фази росту. Вегетаційний період гороху коливається залежно від сорту від 65 до 110 днів. Тривалість періоду сходи-цвітіння — 30–35 днів, цвітіння-дозрівання — 35–45 днів.
Температурний режим окремих періодів вегетації в зоні нестійкого зволоження Лісостепу України значно змінюється за роками. Періоду формування сходів властиве зниження температури до 10°С із значним коливанням за роками (від 7 до 13°С). У період інтенсивного росту рослин утримується помірна, достатньо стійка за роками, температура (14…18°С).
Горох належить до культур, які потребують помірного тепла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Технологічні аспекти вирощування гороху

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок