Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Проблеми ремонтно-обслуговуючої служби переробних підприємств

Проблеми ремонтно-обслуговуючої служби переробних підприємств

Назва:
Проблеми ремонтно-обслуговуючої служби переробних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Проблеми ремонтно-обслуговуючої служби переробних підприємств


На підприємствах переробної галузі сільськогосподарської сировини АПК України гостро стоїть проблема технічної готовності експлуатованого обладнання, устаткування, засобів автоматизації і механізації трудомістких процесів. Лише 28% основних фондів відповідає світовому рівню, 42 підлягають модернізації, а 30% — списанню і заміні новими. Недостатнє постачання запасних частин, матеріалів, недостатній розвиток мережі інженерно-технічного забезпечення на підприємствах, відсутність стабільних і взаємовигідних зв’язків з ремонтними підприємствами не дають змоги ефективно використовувати парк машин підприємств переробної галузі України і підтримувати їх постійно в працездатному стані.
Через слабку матеріально-технічну базу, недосконалість технологічного обладнання втрачається понад 20% сільськогосподарської продукції. У структурі металів, які використовуються для виробництва устаткування харчових галузей, нержавіюча сталь становить 18–20%, а в устаткуванні, випущеному за кордоном, ця частка сягає 50–60%. Слід зазначити, що таке устаткування слунує в 1,5–2 рази довше, ніж устаткування вітчизняного виробництва. Практично на кожному підприємстві з переробки сільськогосподарської сировини система обслуговування і ремонту наявного устаткування потребує поліпшення. Обслуговуванням і ремонтом устаткування переробної галузі займаються служби, що не мають в своєму розпорядженні належної бази і не мають працівників необхідної кваліфікації. Гострота питання полягає у тому, що парк містить дуже багато старого, спрацьованого і морально застарілого устаткування і, якщо його не підтримувати в працездатному стані, то працювати буде ні на чому.
Харчова і переробна промисловість відчуває труднощі в матеріально-технічному забезпеченні, склався критичний стан з постачанням нового технологічного устаткування, а також із наданням послуг з ремонту, обслуговування і відновлення спрацьованих деталей технологічного устаткування. Забезпеченість підприємств переробних галузей запасними частинами та матеріалами вкрай незадовільна, а наявна ремонтно-обслуговуюча база не в змозі задовольнити ці потреби. Постачання запасних частин до устаткування переробних галузей задовольняє потреби підприємств всього на 35–40%. Нині постачання запасних частин до устаткування, випущеного в пострадянських країнах, зведено нанівець, наявні виробничі потужності підприємств із ремонту техніки та устаткування недовантажені практично у більшості регіонів. Є великі можливості й ресурси для організації ремонту та обслуговування устаткування переробних галузей на ремонтних підприємствах АПК. Водночас переробні підприємства змушені виконувати всі види ремонтів, виготовляти поштучно деталі та вузли великої номенклатури, порушуючи вимоги технологічних процесів, не забезпечуючи їх якості. Витрати на ремонт устаткування протягом всього терміну служби нерідко у кілька разів перевищують первинні витрати на його придбання. Ще більші збитки несуть підприємства через аварійні відмови, руйнування деталей устаткування, тривалий його простой, що призводить до псування харчових продуктів, сировини, зниження якості вихідного продукту.
Як свідчить виробничий досвід, практика робіт, увага має бути зосереджена на рішенні двох взаємозв’язаних завдань інженерної служби АПК: слід забезпечити підтримку наявної техніки та устаткування в працездатному стані завдяки організації належного їх обслуговування і ремонту, а також організувати використання технічного потенціалу кожного підприємства. Насамперед, слід розширити конструкторсько-технологічні роботи з розробки технологічної документації (ремонтних креслень) на деталі, які можуть бути відновлені та зміцнені сучасними способами на ремонтних підприємствах, а також організувати розробку креслень на виготовлення деталей до устаткування зарубіжного виробництва. Низький рівень уніфікації деталей і вузлів, що підлягають відновленню, зумовлює їх дуже широку номенклатуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проблеми ремонтно-обслуговуючої служби переробних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок