Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Пошуки резервів відтворення ВРХ: здобутки і перспективи

Пошуки резервів відтворення ВРХ: здобутки і перспективи

Назва:
Пошуки резервів відтворення ВРХ: здобутки і перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Пошуки резервів відтворення ВРХ: здобутки і перспективи


Інтенсивне відтворення стада є одним із головних факторів успішного вдосконалення існуючих і виведення нових порід високопродуктивної худоби. Тому в наукових установах України постійно досліджують технології утримання та годівлі сухостійних корів, які забезпечують одержання повноцінного приплоду; розробляють методи об’єктивної оцінки корів за відтворною здатністю на основі морфофункціонального стану статевих органів; удосконалюють методи штучного осіменіння корів і телиць; розробляють нові та вдосконалюють існуючі способи стимуляції відтворної функції самок сільськогосподарських тварин з метою її підвищення; розробляють комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на усунення акушерсько-гінекологічних захворювань, насамперед у високопродуктивних тварин; удосконалюють облік та контроль за відтворенням стада.
Плодючість великої рогатої худоби належить до ознак, що сформувалися в процесі еволюції. Але селекція худоби, насамперед за молочною продуктивністю, відокремлене вирощування теличок і бугайців призвели, певною мірою, до погіршення їх плодючості. Відомо, що навіть у разі короткочасного контакту з бугаями-пробниками всі ознаки стадії збудження у самок виражені яскравіше, підсилюється моторика матки, скорочується післяродовий період тощо. У зв’язку з цим доцільно вдосконалювати метод штучного осіменіння телиць і корів з детальним урахуванням анатомо-фізіологічних особливостей репродуктивної здатності самок, умов їхнього життя та продуктивності. Важливим із практичного погляду є точне виявлення самок з ознаками статевої охоти для своєчасного однократного їх осіменіння. Дослідження багатьох вчених довели, що найефективніше визначити охоту у телиць і корів можна з допомогою бугая-пробника. Під час його використання доцільно проводити однократне осіменіння тварин, що забезпечує ефективніше використання сперми бугаїв. З урахуванням результатів досліджень деяких авторів і наших спеціальних дослідів ми вважаємо, що повторне осіменіння телиць і корів в одну охоту небажане, оскільки при цьому збільшується можливість інфікування статевих органів, особливо в разі глибокого введення сперми в матку. Це також зумовлює підвищення титру спермоантитіл і збільшує ймовірність виникнення імунологічної неплідності. Це припущення потребує спеціальних дослідів.
Під час виведення нових типів і порід великої рогатої худоби слід перманентно переглядати стандарти показників їх відтворної здатності, одним із яких у корів є тривалість сервіс-періоду. Час від отелення до плідного осіменіння залежить передусім від характеру перебігу післяотельного періоду, який характеризується значними змінами в організмі самок, а, найбільше, у статевих органах. Разючі перетворення відбуваються в цей час у матці — унікальному органі, маса якого збільшується з 500–800 г в нетільному стані до 7–9 кг перед отеленням. Упродовж післяродового періоду відбувається інволюція (зворотний розвиток) матки, під час якої вона набуває розмірів і маси, характерних для нетільного стану. Так, у корів української м’ясної породи за перші 30 днів післяотельного періоду маса матки зменшується в середньому з 6,97 кг до 781 г, а довжина рогу, який містив у собі плід, — з 125,2 до 31,9 см. Характерно, що максимальні зміни маси матки відбуваються в перші два тижні після отелення. Так, за перші 7–8 днів маса матки зменшувалася на 36,2%, а за 15 днів — на 83,8%. У цей період не тільки зменшуються масо-габаритні показники, а й відбуваються складні процеси лізису карункулів та зміни будови епітелію слизової оболонки і залоз матки. Важливо, що покривний епітелій злущується і наростає новий. Перша половина післяотельного періоду збігається за часом із закінченням молозивного, збільшенням продукції молока і змінами в годівлі. Якщо ж ще й санітарні умови утримання худоби порушено, тоді, внаслідок зниження загальної опірності організму, в статевих органах самок можуть виникати запальні процеси, їх хронічний перебіг з виникненням анатомічних змін у статевих органах є частою причиною вибраковування корів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Пошуки резервів відтворення ВРХ: здобутки і перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок