Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Підготовка техніки до весняно-польових робіт

Підготовка техніки до весняно-польових робіт

Назва:
Підготовка техніки до весняно-польових робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,59 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Підготовка техніки до весняно-польових робіт


Висока ефективність використання машинно-тракторного парку в сільському господарстві завжди визначалась його готовністю до виконання основних агротехнічних робіт. Із сивої давнини відомо, що весняний день може прогодувати цілий рік, якщо його правильно використати. Сучасне сільськогосподарське виробництво практично неможливо уявити без застосування як на полях, так і на фермах енергонасиченого високоефективного обладнання: тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин, знарядь та реманенту. Підприємства сільськогосподарського машинобудування працюють над проблемами підвищення якості та економічності техніки. Висока ефективність роботи машинно-тракторного парку значною мірою залежить від якості ремонту і технічного обслуговування машин.
У важких умовах осені минулого року працювала сільськогосподарська техніка, трактори, збиральні машини та автотранспорт, що привело до підвищеного спрацювання їх елементів. Стан справ, що склався з підготовкою техніки до весни у багатьох господарствах, вимагає від механізаторів вжиття невідкладних заходів для прискорення темпів ремонтно-обслуговуючих робіт. Дальшого поліпшення і вдосконалення потребує організація технічного обслуговування машинно-тракторного парку. Аналіз показує, що в багатьох господарствах практично не створено бази з технічного обслуговування МТП, а спеціалізовані ланки не повністю укомплектовані кваліфікованими слюсарями, не проведено перепрофілювання районних агротехсервісних формувань для проведення технічного обслуговування і ремонту техніки. Нині вже створено 63 фірмових центри з обслуговування тракторів, комбайнів та іншої складної техніки.
Важливого значення надають централізованому технічному обслуговуванні енергонасичених тракторів типу Т-150, Т-150 К та К-701 при створенні мережі фірмових центрів з реалізації, технічного обслуговування і ремонту складної сільськогосподарської техніки, в тому числі із залученням приватного капіталу. Технічна готовність таких тракторів в напружені періоди польових робіт в результаті своєчасного обслуговування і ремонту сягає 80%, наробіток, порівняно з тракторами, які обслуговують в господарствах чи на фермах, збільшується на 10–16%, а затрати на обслуговування і поточний ремонт скорочуються на 15–20%. Слід відмітити, що в багатьох господарствах такі трактори експлуатуються не зовсім задовільно. Їх середньодобовий наробіток на 20% нижчий за нормативний, а затрати на утримання, значна частина яких припадає на поточний ремонт, значно більші.
Основними причинами незадовільного використання технічних можливостей таких машин є низький рівень організації та порушення правил технічного обслуговування та ремонту. В умовах господарств регламент технічного обслуговування виконується в обсязі 35–45% запланованого. Недовиконання планових обсягів робіт припадає на найскладніші і найвідповідальніші операції ТО-2 і ТО-3 (а також сезонного), а це своєю чергою призводить до збільшення затрат на усунення наслідків відмов і до довгочасного простоювання машинно-тракторного парку через технічні причини. За середньорічного наробітку трактору 1400 мотогодин простої через усунення наслідків відмов і для ремонту становлять в середньому 20–25% робочого часу, за своєчасного і якісного обслуговування в повному обсязі середній наробіток на відмову збільшується в 1,2–1,5 раз, а коефіцієнт готовності МТП до експлуатації — на 10–15%.
Головними причинами виникнення вад в організації підготовки техніки до проведення весняно-польових робіт є: низька організація проведення ремонтно-обслуговуючих робіт за відсутності належної бази і потрібного ремонтно-технологічного обладнання, недостатня кількість висококваліфікованих спеціалістів з ремонту та обслуговування техніки та невідповідність методів обслуговування і ремонту фактичним потребам. Потрібно провести технічне переозброєння існуючих та створення нових регіональних, обласних та міжрайонних сервісних центрів з технічного обслуговування і ремонту складних сільськогосподарських машин та обладнання тваринницьких ферм і підприємств з переробки та зберігання продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підготовка техніки до весняно-польових робіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок