Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Агротехніка озимої пшениці

Агротехніка озимої пшениці

Назва:
Агротехніка озимої пшениці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Агротехніка озимої пшениці


У пору сівби озимої пшениці час ще раз згадати усі нюанси її ефективної агротехніки.
Через слабку кореневу систему, високу чутливість до якості підготовки та фітосанітарного стану грунту озима пшениця дуже вимоглива до попередників. Тому її доцільно розміщувати після кращих попередників: чисті та зайняті пари, зернобобові, кукурудза на зелений корм і силос, баштанні культури.
У Степу кращий попередник під озимину — чорний пар. Цінними попередниками в зоні Степу є й зайняті пари, які рано звільняють площу, озимі на зелений корм, еспарцет, люцерна на один укіс, вико-овес на зелену масу, кукурудза на зелений корм.
За своєчасного збирання перерахованих парозаймаючих попередників та негайної післязбиральної високоякісної підготовки грунту врожай озимої пшениці, висіяної після них, не поступається врожаю пшениці, висіяної по чистих парах.
Щоб забезпечити озимині кращі попередники, потрібно дотримуватись сівозмін. Разом з тим, у сучасних умовах, коли традиційних сівозмін через низку причин не дотримуються, в зоні Степу доцільно було б дотримуватися хоча б такої сівозміни: 1) соняшник — 20%; 2) ярий ячмінь — 20%; 3) соя, горох, гречка — 20%; 4) озима пшениця — 20%; 5) озима пшениця, озимий ячмінь, кукурудза — 20%. Після ультраранньостиглих сортів соняшнику в другому полі доцільно висівати не ярий ячмінь, а озиму пшеницю, а ярий ячмінь вирощувати в останньому полі, тобто перед соняшником.
Невеликим господарствам доцільно запроваджувати також сівозміни з короткою ротацією: 1) пар чорний; 2) озима пшениця; 3) соняшник (кукурудза); 4) ячмінь. У такій сівозміні соняшник треба вирощувати не в кожній ротації, а через одну, замінюючи його на кукурудзу, або ж одну половину поля відводити під соняшник, а другу — під кукурудзу, міняючи їх місцями в дальшій ротації в межах цього поля.
У Лісостепу кращими попередниками озимої пшениці є зайняті однорічними та багаторічними травами на один укіс пари, горох, озимі на зелений корм, однорічні трави, кукурудза на зелений корм і силос. Чисті пари в Лісостепу не мають переваги над зайнятими, і їх вводити недоцільно.
Слід зазначити, що реакція різних сортів озимої пшениці на попередники неоднакова. Наприклад, вирощування сорту озимої пшениці Побєда 50 у разі забезпечення потрібного агрофону, на відміну від більшості інших сортів, добре родить і після стерньових попередників. Тому, вирощуючи озиму пшеницю, треба враховувати особливості того чи іншого сорту.
Система обробітку грунту під озиму пшеницю залежить від грунтово-кліматичних умов та попередника і повинна забезпечувати оптимальний водно-повітряний, фізичний та поживний режими, сприяти очищенню поля від бур’янів.
У степових районах озиму пшеницю на значних площах вирощують по чорних парах, обробіток яких потрібно починати з лущення стерні та боронування поля відразу ж після збирання попередника. Після масової появи сходів бур’янів слід провести глибоку зяблеву оранку. В подальший весняно-літній період система обробітку грунту повинна забезпечити знищення бур’янів, а для цього треба вчасно обробити грунт та нагромадити вологу. Щоб накопичити вологу, відразу ж після кожної хвилі інтенсивних опадів бажано проводити її закриття (боронування), а ще, здійснюючи агротехнічні заходи боротьби з бур’янами, уникати глибоких культивацій дисковими знаряддями. Глибоке розпушування грунту з негайним боронуванням або коткуванням на парових полях можна проводити лише навесні. Перед сівбою грунт доцільно прокультивувати лапчастими або пружинними культиваторами лише на глибину загортання насіння.
У разі вирощування озимої пшениці після інших попередників дуже велике значення має своєчасне проведення оранки з боронуванням та ущільненням грунту кільчасто-шпоровими котками відразу ж після збирання попередника.
Глибина оранки в Степу — 20–22 см, а в Лісостепу, за потреби загортання решток, глибину оранки можна збільшити до 30 см.
Якщо в господарстві немає можливості провести оранку відразу після збирання попередника, тоді звільнене поле лущать на глибину 8–10 см і боронують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Агротехніка озимої пшениці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок