Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Матеріали для захисту сільськогосподарської техніки під час її зберігання

Матеріали для захисту сільськогосподарської техніки під час її зберігання

Назва:
Матеріали для захисту сільськогосподарської техніки під час її зберігання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,05 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Матеріали для захисту сільськогосподарської техніки під час її зберігання


Специфічною особливістю сільськогосподарського виробництва є те, що переважну частину машин і знарядь використовують сезонно. Значно інтенсивніше експлуатують трактори, але й вони протягом року часто простоюють як під час польових робіт, так і взимку. В разі перерв у використанні тракторів, автомобілів, сільськогосподарських машин і знарядь спрацювання їх деталей не припиняється, а інколи, за неякісного зберігання машин, навіть збільшується. Коли механізми не працюють, на робочих і неробочих поверхнях їх деталей створюються умови для розвитку корозійних процесів.
Задля забезпечення якісного зберігання механізмів застосовують матеріали, які умовно поділено на чотири групи: робочі (призначені для експлуатації різних машин та механізмів і не мають властивостей тривалий час захищати їх від корозії); консерваційні (призначені для зовнішньої і внутрішньої консервації металовиробів на час зберігання або транспортування і не придатні для експлуатації, після зберігання потребують розконсервації техніки, а також заміни консерваційних олив на робочі); консерваційно-робочі (різняться з консерваційними можливістю їх одноразового застосування під час уведення техніки в експлуатацію (наприклад, до першої заміни оливи); робочо-консерваційні (призначені для зберігання, транспортування, періодичної й постійної експлуатації техніки. Маючи високі експлуатаційні властивості, вони поступаються консерваційним і консерваційно-робочим матеріалам за захисними властивостями).
Для забезпечення консерваційних властивостей консерваційні, консерваційно-робочі та робочо-консерваційні нафтопродукти містять у різній кількості захисні присадки — інгібітори. Інгібіторами, або сповільнювачами корозії, називаються речовини, які в разі безпосереднього контакту з металом чи в газовому середовищі сповільнюють, а інколи й повністю припиняють процес корозійного руйнування металу. Механізм їх дії полягає у витісненні води з поверхні металу в разі його контакту з присадкою, утворення на металі захисних плівок, які перешкоджають проникненню вологи та агресивних речовин до поверхні.
Розглянемо властивості деяких матеріалів.
Консерваційні оливи К-17, К-19, НГ-203, Кормін.
К-17, К-19 (ГОСТ 10877-76) — це масляниста рідина темно-коричневого кольору. Виготовляють її на основі суміші олив: авіаційної МС-20 і трансформаторної з присадками ПМСЯ, ЦИАТИМ-339, окисленого петролатуму, каучуку СКБ-45 і дифеніламіну. Забезпечують захист внутрішніх деталей, виготовлених із чорних, кольорових металів і сплавів, упродовж п’яти років в особливо жорстких умовах зберігання.
Оливи НГ-203 марок Б і В (ГОСТ 12328-77) — розчин сульфонату кальцію та окисленого петролатуму в індустріальній оливі (НГ-203Б), в індустріальній або в трансформаторній оливі (НГ-203В). Основний компонент олив (сульфонат кальцію) має добрі диспергувальні властивості, що дає змогу стабілізувати всю композицію за будь-яких умов зберігання та експлуатації, тому їх застосовують для надійного убезпечення від корозії металевих виробів за високих температур і високої вологості.
Кормін (ТУ 38 1011159-88) використовують для захисту від атмосферної корозії зовнішніх поверхонь механізмів і деталей машин і знарядь. Випускають замість консерваційних олив НГ-204у і НГ-208, знятих із виробництва. Термін захисної дії на відкритому майданчику — близько року.
Консерваційно-робочі оливи. Одержують додаванням до базових олив присадок. Серед них найефективніші інгібітори корозії АКОР-1, КП, ЕКОМІН, які за температури 80...90°С змішують безпосередньо на місцях використання з моторними, трансмісійними, гідравлічними та іншими оливами. У моторні й трансмісійні оливи додають 10% присадки АКОР-1 або 20% присадки КП чи 1–2% ЕКОМІН.
Робочо-консерваційні оливи. Оливу М-8-Г (и) використовують для обкатки й першої заправки автомобілів ВАЗ. Її можна застосовувати за постійної та періодичної експлуатації, а також під час зберігання автомобілів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Матеріали для захисту сільськогосподарської техніки під час її зберігання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок