Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування часнику

Вирощування часнику

Назва:
Вирощування часнику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,53 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вирощування часнику


В Україні останнім часом площі під часником значно скоротилися, і знизилася його врожайність. В окремих регіонах переробна промисловість і значна частина населення використовують майже виключно часник закордонний. І це дуже дивно, адже в Україні є всі умови для успішного виробництва цієї культури.
Який часник ми вирощуємо?
Весь вирощуваний в Україні часник поділяють на два підвиди: стрілкуючий — викидає квіткову стрілку, що закінчується суцвіттям з повітряними цибулинками, якими можна розмножувати часник, і нестрілкуючий — стрілок і суцвіть не утворює.
Стрілкуючий часник добре зимує у відкритому грунті, його висаджують восени під зиму й називають озимим. Основна частина нестрілкуючого часнику (75–85%) доволі чутлива до понижених температур і погано зимує за осіннього садіння. Такий часник висаджують тільки навесні і називають ярим. Цю узагальнюючу назву переносять на весь нестрілкуючий часник, хоча тут є і стійкі до пониження температур форми, які вирощують в озимій культурі.
Озимі часники більш скоростиглі і врожайні, але відзначаються поганою лежкістю при зберіганні. Це часники осіннього і раннєзимового використання, найбільш придатні для консервної промисловості. Ярі часники менш урожайні, формують найчастіше дрібнішу цибулину, але відзначаються високою лежкістю (часто до нового врожаю).
Часник — культура вегетативного способу розмноження. Нові його покоління потребують майже таких самих умов середовища, у яких самі були сформовані. Через це часник відносять до культур так званого вузького ареалу. Практично це означає, що часник, завезений з інших (тим більше — віддалених) регіонів, на новому місці погано росте, сильніше уражується хворобами і шкідниками, істотно знижує врожайність і, так і не пристосувавшись до змінених умов, поступово гине.


Умови для нормального розвитку
Часник належить до холодостійких овочевих культур. Його корені починають відростати за температури нижче 1°С, оптимальна температура становить 8...12°С. Добре вкорінені зубки озимого часнику витримують зниження температури в зоні денця до мінус 4...10°С. При зниженні температури до мінус 12...14°С можуть спостерігатись значні випадання. Ріст надземної частини рослин часнику починається за температури 5...10°С. Зелені рослини витримують короткочасні заморозки до мінус 5...7°С.
Ярий часник на початку росту потребує невеликих плюсових температур, у іншому разі спостерігається посилений ріст надземної частини, і цибулина може не сформуватися. Отже, ярі часники слід садити якомога раніше.
Через слабку кореневу систему часнику потрібна волога, особливо стрілкуючому на початку його росту — у період вкорінення зубків. Недостатня кількість її в цей час пригальмовує ріст кореневої системи, і зубки втрачають здатність протистояти несприятливим умовам зими. У період від сходів до формування цибулин оптимальна вологість грунту під посадками часнику має становити 80–85% повної вологоємкості, з поступовим зниженням до 60–70% на час визрівання цибулин.
Низка авторів, особливо зарубіжних, стверджує, що високий урожай часнику можна одержати лише на зрошенні.
Грунти і площі під часник
Високі врожаї часнику можна одержати лише на структурних, багатих на органічну речовину середньо- і легкосуглинкових і старанно окультурених супіщаних грунтах, які добре провітрюються і мають здатність утримувати воду, з близькою до нейтральної реакцією грунтового розчину. Оптимальне значення рН має становити 6,6–6,8, за нижчих показників площу під часник слід вапнувати.
Під посадки часнику треба відводити ділянки, захищені від пануючих, а також північних і північно-східних холодних вітрів. Не можна садити часник на понижених ділянках рельєфу, де він вимокає і випріває, і на ділянках, що піддаються вітровій ерозії, де він вимерзає і випріває.
Вибір попередника
При виборі попередника слід передусім звернути увагу на можливість його ураження шкідниками й хворобами, які можуть передаватись часнику.
Однією з причин недобору врожаю цієї культури є ураження фузаріозом і нематодою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вирощування часнику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок