Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Раціон і якість молока корів

Раціон і якість молока корів

Назва:
Раціон і якість молока корів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Раціон і якість молока корів


Визначальним фактором якості молока є генотип тварини, її порода, інтенсивність селекційного процесу в низці поколінь. Проте дуже суттєвий вплив на господарські показники й властивості молока мають і зовнішні чинники, особливо рівень та повноцінність годівлі худоби.
Протеїнова годівля не є вирішальною для підтримки концентрації білка в молоці. За високого рівня протеїну в раціоні і за недостатнього рівня енергії значна частина протеїну корму не лише втрачається, а й завдає шкоди здоров’ю. Достатній рівень крохмалю сприяє збільшенню чисельності бактерій у складному шлунку жуйних, і в зв’язку з цим, підвищується синтез бактеріального протеїну. В середньому, тільки 30% протеїну корму надходить у кишківник без змін. Узагальнення результатів численних експериментів свідчить, що найвищу якість продукції молока, молочного жиру й білка одержують у разі згодовування кормових буряків, що забезпечує високу кількість бактерій у вмісті передшлунків корів. Cлід з обережністю вводити в раціон годівлі корів барду. Підвищені норми згодовування цього корму (>35 л за добу) молочним коровам спричинюють абсцес печінки.
Під час гістологічного обстеження печінки, яка не має макроскопічних змін, виявляють зернисту й гідропічну дистрофію й атрофію гепатоцитів, набряк поздовж міжбалочних капілярів, незначну поліферацію кліток інтерстиції; знижується білковий якісний показник продукції.
У Німеччині й Голландії чимало кормових буряків згодовують високопродуктивним коровам. До раціону входять 10 кг кукурудзяного силосу, досхочу сінажу й 30 кг буряків. У середньому, за стійловий період від корів надоювали по 26 кг молока жирністю 3,8 % із вмістом білка 3,26%. Вважають, що згодовування концентратів доцільно обмежити до 4 кг на день. За використання помірної кількості зернових (3–4 кг) на початку лактації помітно знижується кількість випадків порушення обміну речовин, поліпшується відтворення.
Др. Ларрі Чейз — професор тваринництва Університету Корнелл (США), має учений ступінь державного університету Огайо, державного університету Північної Кароліни й державного університету Пенсильванії. З 1975 року займається дослідженнями в галузі годівлі молочної худоби.
У збірному молоці корів у січні вміст білка становив 3,2%, у квітні він знизився до 3,1, а потім підвищився до 3,2% у листопаді. Вміст білка в молоці співвідноситься не тільки з рівнем протеїну корму, а й із забезпеченням корів енергією та споживанням клітковини.
У разі стійлової годівлі корів зеленими кормами підвищенню білка в молоці сприяли: зелена маса кукурудзи, жита й ботвина цукрових буряків.
Зелена маса гороху, суміш люцерни й конюшини знижували вміст білка в молоці, що, ймовірно, обумовлено неоднаковим вмістом у них цукру. Введення цукрових буряків у раціон сприятливо впливає на вміст у молоці білка жиру, на поліпшення здоров’я й плідність корів, ріст молодняку. Оптимальна норма згодовування сухої речовини буряків становить 0,4 кг на 100 кг живої маси лактуючої корови і 0,2 кг — сухостійної. Максимальна норма може бути збільшена вдвічі. Разове згодовування буряків не повинно перевищувати 1,2–1,4 т сухої речовини на голову. Перевищення максимальних доз призводить до порушень травлення й обміну речовин. Раціони з буряками потрібно балансувати за фосфором, протеїном і вітамінами А і D. Буряки найкраще згодовувати після сіна, бажано високої якості. Привчають корів до цього корму постійно. Подрібнювати буряки для високопродуктивних корів доцільно безпосередньо перед згодовуванням.
Пропонуємо вашій увазі практичні рекомендації професора тваринництва др. Ларрі Чейза, які він оприлюднив на Міжнародній конференції “Молочні ріки”, що відбулася в с. Травневому Дніпропетровської області на базі господарства компанії “Агро-Союз”.
Балансування раціонів і склад молока
Існує низка кормових і некормових чинників, які визначають рівень жиру й протеїну в молоці. Генетика дуже важлива й може відповідати за 50% варіативності кількості протеїну й жиру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Раціон і якість молока корів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок