Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Овердрафт — особлива форма кредитування клієнтів банку

Овердрафт — особлива форма кредитування клієнтів банку

Назва:
Овердрафт — особлива форма кредитування клієнтів банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,09 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Овердрафт — особлива форма кредитування клієнтів банку


Користування овердрафтом, на відміну від традиційного кредитування, дає можливість у будь-який час без оформлення додаткових документів скористатися кредитними ресурсами для покриття тимчасової нестачі обігових коштів.
Сьогодення потребує, з одного боку, вдосконалення методик проведення традиційних видів банківських послуг, а з іншого, — впровадження принципово нових банківських операцій.
Одним із відносно нових видів банківських послуг є кредитування в формі овердрафту.
Національним банком України овердрафт розглядається як короткостроковий кредит, що надається надійному клієнтові понад його залишок на поточному рахунку в цьому банку в межах заздалегідь обумовленої суми способом дебетування його рахунку. При цьому утворюється дебетове сальдо. Овердрафт оформлюють договором, в якому зазначають ліміт овердрафту, умови його використання, відсотки за ним, а також відповідальність за несвоєчасне повернення. Відсотки за овердрафтом нараховують на дебетовий залишок за рахунком за заздалегідь визначеною процентною ставкою.
Взагалі кажучи, відповідно до світової практики, кредит у формі овердрафту може надаватися не тільки юридичним, а й фізичним особам (в т.ч. з використанням пластикових карток) як у національній, так і в іноземній валюті.
Крім того, у рамках згаданої послуги (овердрафт) клієнту може надаватися право розплачуватися чеками або давати доручення в інших формах (окрім зазначених вище) на визначену суму понад залишок коштів на його поточному рахунку (понад кредитові надходження).
У разі надання овердрафту банк у межах узгодженого ліміту проводить платежі за клієнта на суму, що перевищує залишок коштів на його поточному рахунку. Як наслідок, на рахунку позичальника утворюється дебетове сальдо, яке й виражає суму його заборгованості перед банком. Із від’ємного залишку на рахунку банк стягує відсоток як за звичайний кредит. Правом на одержання такого кредиту користуються особливо надійні клієнти банку.
Як правило, банком встановлюється ліміт кредитування за овердрафтом (максимальна сума, в межах якої позичальник може проводити платежі понад залишок коштів на поточному рахунку). Зазвичай це певний відсоток обсягу середньомісячних кредитових надходжень на розрахунковий рахунок (розраховується за кілька останніх місяців та може бути встановленим як в абсолютній сумі, так і у відсотковому відношенні до середньомісячних надходжень).
Примітка редактора. Деякі банки практикують встановлення ліміту на рівні 15–20%, деякі — до 50%, а для певних категорій клієнтів — до 60% (наприклад, Укрсоцбанк).
Оцінку якості кредитного портфеля банк здійснює на основі вивчення фінансового стану позичальника, стану обслуговування ним основного боргу, погашення відсотків, якості наданої застави. Виходячи з платоспроможності клієнта, банк визначає економічну доцільність кредитування за овердрафтом.
Овердрафт може надаватися багаторазово в межах одного операційного дня, тому з позиції позичальника його можна вважати кредитом до запитання. Корисним він є для тих, у кого на поточному (кореспондентському) рахунку відбувається активний рух грошей, тобто гроші постійно перебувають в обороті. У разі затримки надходжень від одного контрагента його діяльність не зупиниться: скориставшись овердрафтом, він може вчасно розрахуватись із своїми партнерами.
Примітка редактора. Погашення овердрафту здійснюється автоматично за наявності на рахунку позичальника кредитного залишку, максимальний строк безперервної заборгованості, як правило, обмежується. Заставного забезпечення цей кредит може не потребувати (бланковий овердрафт), однак банк може затребувати поручительства власників та керівників підприємства, а також вимагати підтримання обігів на розрахунковому рахунку на рівні, що кількаразово перевищуватиме ліміт овердрафту.
Оскільки овердрафт надають “під чесне слово”, то відсотки за ним є дещо більшими (плата за ризик видачі кредиту без забезпечення).
З погляду бухгалтерського обліку, особливість овердрафту полягає в тому, що:
кредит видають і погашають багаторазово в межах встановленого ліміту;
сума кредиту, на яку нараховують відсотки, є непостійною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Овердрафт — особлива форма кредитування клієнтів банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок