Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Розширення функціональності кормозбиральної техніки

Розширення функціональності кормозбиральної техніки

Назва:
Розширення функціональності кормозбиральної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,36 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Розширення функціональності кормозбиральної техніки


Для розв’язання проблем механізації заготівлі стеблових кормів в Україні ми розробили кілька ефективних гнучких технологій і комплекс техніки з розширеними функціональними можливостями.
Ефективність сільськогосподарської техніки безпосередньо пов’язана з обгрунтованим розширенням її функціональних можливостей. Це дає змогу, з одного боку, інтенсифікувати використання машин і робочих органів, а з іншого, — зменшити кількість найменувань техніки та, відповідно, капітальні вкладення на її придбання. В Україні, в умовах високих ризиків сільськогосподарського виробництва та процентних ставок банківського кредиту й проблеми його застави, розширення функціональності техніки — головний напрям забезпечення зростання обсягів і рентабельності виробництва сільгосппродукції. Особливо це стосується збиткової тваринницької галузі, собівартість продукції якої на 50–70% становить корм. Практично кожні 2% зменшення вартості кормів зменшують на 1,0–1,4% ціну м’яса й молока. Більша частка у формуванні ціни кормів належить засобам механізації заготівлі кормів, зокрема, стеблових — найдешевших.
Під час заготівлі стеблових кормів — сіна, сінажу, силосу та зерносінажу — застосовують операції скошування врозстил, або валок; плющення; згрібання; ворушіння та перевертання валків; підбирання з пакуванням і (або) подрібненням та завантаженням у транспортні засоби.
На скошуванні трав дедалі більшого поширення як в Україні, так і за кордоном набувають ротаційні косарки завдяки високим показникам якості, зокрема продуктивності та надійності, порівняно із сегментно-пальцевими. В Європі ротаційні косарки зайняли близько 80% ринку скошувальної техніки. Розроблені конструкції ротаційних косарок можна використовувати для формування здвоєних валків, для ворушіння, перегортання та строювання валків пров’яленої або висушеної до кондиційної вологості маси. Практично така косарка виконує ще й функції граблів-ворушилок. Відтак можна зекономити значні кошти.
Експериментальний зразок розробленої косарки з надійним клинопасовим приводом досліджували в ТОВ “Агро-Дніпро” с. Кодаки Васильківського р-ну Київської обл. Косарку начіплювали на трактор МТЗ-82, на якому працював кваліфікований механізатор. Показники роботи відповідають агротехнічним вимогам.
Косарку досліджували на природних, злакових, бобових травах і злаково-бобових сумішках як з урожайністю 150–200 ц/га, так і на маловрожайних та низькорослих. Висота зрізування рослин не перевищувала 6–8 см, що значно менше порівняно із сегментно-пальцевими косарками. Нова косарка якісно та упорядковано складає скошену траву у валок за трактором. Під час подальшого проходу скошена трава не притоптується колесами трактора, і за сприятливої погоди такий валок легко підібрати на сіно або сінаж без додаткового згрібання — перегортання. На рівній площі робоча поступальна швидкість агрегату сягала 18 км/год. Була можливість працювати й на вищій швидкості, але забракло потужності двигуна трактора, режим роботи якого переходив поріг димлення. Агрегат здебільшого працював на доволі високій швидкості — 15 км/год, що дало змогу механізаторові контролювати процес скошування й устигати реагувати та змінювати режим роботи. Продуктивність косарки — 3 га/год за ширини захвату 2 м. Клинопасові передачі працювали надійно, й паси із шківів не спадали незважаючи на горизонтальне розміщення. Істотного намотування скошеної маси на вали, яке б впливало на надійність технологічного процесу, не спостерігалось, хоча про всяк випадок було виготовлено захисні щитки. Загалом у господарстві якісно скосили потрібні 40 га трав. Маса косарки не перевищує 480 кг і має резерви до зменшення завдяки вдосконаленню шківів, підшипникових корпусів роторів тощо.
Під час апробації було перевірено різні схеми руху та режими роботи косарки. Для формування здвоєного валка на чотириметровій ширині поля трактор їхав по траві й складав скошену масу під стінку нескошеної.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розширення функціональності кормозбиральної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок