Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сортооновлення — шлях до підвищення ефективності вирощування сільськогосподарських культур

Сортооновлення — шлях до підвищення ефективності вирощування сільськогосподарських культур

Назва:
Сортооновлення — шлях до підвищення ефективності вирощування сільськогосподарських культур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,53 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сортооновлення — шлях до підвищення ефективності вирощування сільськогосподарських культур


Сучасний стан розвитку науки у світі обумовлює дуже швидке оновлення будь-якої продукції протягом 6–10 років. Продукція, яку виробляли 10 років тому, безнадійно застаріла (автомобілі, електронна техніка).
На превеликий жаль, у сільськогосподарському виробництві відзначається певна стагнація, і у виробництві використовують сорти і гібриди, які з’явились на ринку 12–20 років тому. Як свідчать дані Державної служби з охорони прав на сорти рослин, щорічно випробовується велика кількість гібридів і сортів, і деякі з них показують високі прибавки врожайності (10–20% до стандартів). Швидке втілення у виробництво таких сортів і гібридів обумовило б значне підвищення ефективності сільгоспвиробництва.
Соняшник є основною культурою, яка дає стабільний доход сільгоспвиробникові. Стабільна ціна на цю культуру — 260–280$ за тонну, — на наш погляд, збережеться і надалі. Цьому, на нашу думку, є декілька причин. По-перше, скорочення дотацій на цю культуру в європейських країнах призвело до зменшення посівів соняшнику, по-друге, в 2004 році площа під ним у третій за виробництвом соняшникового насіння країні — Аргентині — зменшена майже на 30% унаслідок несприятливих погодних умов, посухи. По-третє, в 2004 році майже на 20–25%, (порівняно з 2001 роком) збільшиться потужність переробних заводів. Таким чином, можна прогнозувати сталий попит на насіння соняшнику як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. В зв’язку з цим показники розміру площ під цією культурою в Україні будуть коливатися в найближчі роки десь у межах близько 3 млн га, а збір — десь 3,5–4,0 млн т за умов збереження врожайності на рівні 11–13 ц/га.
Як свідчить європейський досвід, впровадження у виробництво нових гібридів цієї культури обумовлює підвищення ефективності сільського господарства. Оновлення гібридів у країнах ЄС відбувається протягом 6–10 років, після цього наявні гібриди замінюють новими, більш продуктивними, стійкішими до несприятливих погодних умов та основних хвороб.
Гібриди, насінництвом яких займається агрофірма “Сади України”, занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні. В останні роки їх вирощування, безумовно, більш ефективне, ніж застарілих гібридів.
Випробування гібридів у мережі Державного сортовипробування є об’єктивним критерієм придатності гібрида для поширення в Україні. Ця мережа представлена 18 сортовипробувальними станціями та дільницями в різних регіонах України, де працюють професіонали високого рівня і проводять оцінку аналізованого гібрида за багатьма показниками. Інтегральним показником якостей усіх гібридів є врожайність. У 2003 році гібрид Титанік показав 56,7 ц/га на Золотоніській сортодільниці, що є абсолютним рекордом урожайності всіх досліджуваних гібридів у цьому році.
Відмінно зарекомендували себе гібриди Драган і Титанік у мережі Державного сортовипробування і в Російській Федерації, де вони з 2003 року досліджуються на 27 сортовипробувальних станціях. За загальними даними, гібрид Драган показав найкращий результат серед п’ятдесяти чотирьох досліджуваних гібридів, а Титанік за врожайністю посів почесне четверте місце.Обидва ці гібриди дали прибавки понад стандарти на 20% і більше .
Для отримання сталих урожаїв сільгоспвиробники не повинні висівати один, навіть найпродуктивніший, гібрид на всій площі, занятій під соняшник. Тільки вирощування гібридів різних груп стиглості з різними вимогами до тепла і вологи, з різною стійкістю до грибкових хвороб та вовчка може забезпечити досить сталий урожай у сучасних умовах, коли неможливо спрогнозувати кліматичні умови, які складуться того чи іншого року і наскільки вони будуть задовольняти потреби конкретного гібрида в теплі і волозі. Спеціалістами агрофірми розроблено регіональні моделі набору гібридів для кожного регіону України, що в звичайний щодо вологості і температурного режиму рік обумовлять отримання максимальної ефективності вирощування цієї культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сортооновлення — шлях до підвищення ефективності вирощування сільськогосподарських культур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок