Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Особливості догляду за посівами картоплі

Особливості догляду за посівами картоплі

Назва:
Особливості догляду за посівами картоплі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,39 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Особливості догляду за посівами картоплі


Своєчасний і якісний догляд за посівами картоплі підвищує врожайність бульб не менше ніж на 20%. Головна мета в догляді за посівами картоплі протягом вегетаційного періоду — забезпечення оптимальних умов для росту й розвитку рослин, сприяння якнайповнішому використанню агрокліматичних ресурсів на накопичення врожаю бульб.
В розпорядженні фахівців є такі засоби, як можливість зміни термінів проведення робіт, різні варіанти обробітку грунту, добрива, пестициди. З допомогою таких “помічників” можна подовжити період активної вегетації, створити оптимальні водний і повітряний режими, щільність і грудкувату структуру грунту в зоні бульбоутворення, усунути негативний вплив шкідників, хвороб та бур’янів, задовольнити потребу рослин у поживних речовинах.
У систему догляду входять: механізовані досходові та післясходові обробітки міжрядь, обробка пестицидами проти хвороб, шкідників та бур’янів; поливання за умови дефіциту вологи.
Механізований догляд передбачає розпушення грунту в гребенях і міжряддях, знищення бур’янів, створення на період збирання заданих параметрів гребенів, які забезпечують нормальні умови для комбайнового збирання.
Заходи з догляду за насадженнями залежать від багатьох факторів, у тому числі й від погодних умов, які часто бувають нестійкими. Нерідко сухі та жаркі періоди чергуються з холодними й вологими. У зв’язку з цим система догляду за насадженнями має бути гнучкою. Одна з основних причин, що спричиняє різке зниження врожайності картоплі, — забур’яненість насаджень. Бур’яни добре пристосовані до екологічних умов поля, мають кращу, ніж у картоплі, розвинену кореневу систему і без належного догляду за насадженнями відбирають у неї світло, вологу та поживні речовини. Крім того, бур’яни зумовлюють поширення хвороб, насамперед вірусних, а також ускладнюють механізоване збирання, збільшуючи втрати бульб. Особливо великий недобір врожаю через забур’яненість на зріджених насадженнях. Загущені насадження з рівномірним розміщенням рослин краще протистоять бур’янам. Тому забезпечення оптимальної густоти насаджень та рівномірне розміщення рослин картоплі в рядках є важливою умовою одержання високого врожаю. Дослідами доведено, що на 1 ц біомаси бур’янів недобирають (залежно від сорту) від 0,5 до 1,5 ц бульб. Та гірше все ж сортам інтенсивного типу, оскільки для них характерний подовжений період посиленого росту бульб. Гребеневий спосіб садіння дає змогу ефективно доглядати насадження, не ущільнюючи грунту в рядках.
За вирощування картоплі дуже важливо не запізнитися з першим досходовим обробітком. З урахуванням багатьох чинників доцільно розпочинати його через шість-вісім днів після садіння, коли на поверхні грунту ще не з’явилися сходи бур’янів, аїхні паростки перебувають у грунті в стадії білої ниточки.
У цей період можна знищити 80–90% бур’янів з одночасним розпушуванням грунтової кірки, внаслідок чого створюються сприятливі умови для розвитку рослин картоплі в початковий період. Коли ж сходи бур’янів з’являються на поверхні грунту, боротися з ними значно складніше, бо їхня коренева система проникає глибоко в грунт, і кількість знищених бур’янів у разі запізнення з першим обробітком помітно зменшується. До того ж, одного досходового обробітку недостатньо, оскільки, знищуючи паростки одних бур’янів, одночасно стимулюється проростання інших, пізніших за схожістю. Тому насадження картоплі потрібно повторно обробляти через шість-вісім днів. У більшості випадків до появи сходів картоплю обробляють двічі-тричі культиваторами (КОН-2,8 ПМ, КРН-4,2Г, КНО-2,8 та ін.), укомплектованими відповідними робочими органами. За гребеневого способу висаджування в досходовий період перший і другий обробіток здійснюють з допомогою боронування та легкого підгортання. В останній операції висота гребенів залежить від погодних умов: гребені формують вищими, якщо більше випадає опадів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості догляду за посівами картоплі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок