Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ремонтантна малина на осінній урожай

Ремонтантна малина на осінній урожай

Назва:
Ремонтантна малина на осінній урожай
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,30 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
Ремонтантна малина на осінній урожай


Технологія вирощування ремонтантної малини на осінній урожай дає змогу підвищити прибутковість культури, поліпшити якість одержаного врожаю, а також диверсифікувати ринкові ризики.
Малина належить до чагарників. Її стебла живуть близько двох років, підземна частина багаторічна. Коренева система продукує 15 років і більше. Малина має кореневище і додаткові корені, що виростають із нижніх частин підземних стебел і відходять від них на 1,5–2,0 м в радіусі. Основна маса коренів міститься в шарі грунту 10–40 см. Окремі корені можуть проникати на глибину 1,5 м і більше, забезпечуючи рослину в критичні періоди водою та додатковими мінеральними речовинами.
Особливістю малини є наявність великої кількості адвентивних бруньок і етильованих пагонів на додаткових коренях. Бруньки формуються здебільшого в середині літа. Вони мають вигляд горбочків, які до осені проростають на 5–8 см у грунті. Навесні з них проростають паростки з власними кореневищем і коренями. Ці паростки втрачають зв’язок із материнською рослиною й тоді являють собою самостійні однорічні рослини.
З бруньок, розміщених на кореневищі, проростають пагони заміщення. В молодих рослин у перший рік зазвичай формується один пагін заміщення, в наступні їх відростає два-три, а починаючи з чотири-п’ятирічного віку, в основі кожного стебла минулого року відновлює ріст лише одна брунька. Тобто через старіння кореневища окремі його розгалуження відмирають, і кількість пагонів заміщення зменшується. Ті, що залишилися, розвиваються гірше, підмерзають, і врешті кореневище гине.
Цикл розвитку надземної частини ремонтантної малини дворічний, так як і звичайної. Однак є відмінності в біології рослин. У ремонтантних сортів спостерігається диференціація і розпускання бруньок, утворення квіток та ягід у перший рік життя пагона в літньо-осінній період. І тому в разі вирощування ремонтантних сортів малини ми отримуємо в одному році два врожаї: у літній період — на минулорічних стеблах і в літньо-осіннній — на молодих пагонах поточного року. Однак другий, осінній, урожай формується переважно на початку осені, і ягоди мають розтягнутий період достигання. Значна частина нестиглих плодів потрапляє під осінні приморозки, внаслідок чого врожай знижується. Для прискорення достигання плодів у другій половині вегетації використовують низку заходів. Одним із них є технологія вирощування ремонтантних сортів для одержання лиш осіннього врожаю на пагонах поточного року. Основною умовою цієї технології є видалення пагонів після збирання ягід. Наступного року рано навесні починають інтенсивно рости нові пагони, які вже до середини літа формують плодові утворення, а з другої половини серпня і до морозів — плодоносять. Таким чином щорічно підтримується однорічний цикл одержання ягід малини.
Переваги такого способу вирощування малини полягають у можливості отримання врожаю за зменшення витрат на захист насаджень від шкідників і хвороб (оскільки біологія їхнього розвитку не збігається з фазами розвитку малини ремонтантних сортів). Ягоди осіннього врожаю значно менше, ніж літнього, уражуються сірою гниллю. Це пов’язано з тим, що формування осінніх ягід відбувається за контрастних денних і нічних температур (добові коливання сягають 10...17°С), що затримує розвиток сірої гнилі й водночас стимулює утворення щільнішої м’якоті та товстої шкірки ягід. Усе це дає змогу одержати високоякісний екологічно чистий урожай. Проблем із перезимівлею стебел немає, оскільки рослини родять на однорічних пагонах, які після плодоношення видаляють із плантації.
Для успішного розвитку такого напряму треба мати високопродуктивні сорти й за допомогою технологічних заходів домогтися якомога швидшого достигання врожаю, щоб основну його масу зібрати до настання приморозків, які обмежують період плодоношення. Кращими для такої технології є сорти Херитейдж, Полка, Полана, Зєва, Баб’є лєто-2 та ін. Треба зазначити, що врожайність цих сортів (за технології збирання виключно осіннього врожаю) вища, ніж сумарна врожайність за вирощування їх для літнього й осіннього збирання, і також більша за врожайність сортів звичайної малини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ремонтантна малина на осінній урожай

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок