Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технології та обладнання видалення й переробки гною і стоків на свинофермах

Технології та обладнання видалення й переробки гною і стоків на свинофермах

Назва:
Технології та обладнання видалення й переробки гною і стоків на свинофермах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,72 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Технології та обладнання видалення й переробки гною і стоків на свинофермах


Споконвіку своєрідним символом української кухні вважається сало. Але щоб виростити хорошу свинку чи кабанчика, слід добре попрацювати на фермі. Пропонуємо увазі тих, хто займається свинарством, поради Олександра Ляшенка, завідувача лабораторії Інституту механізації тваринництва УААН (3апоріжжя).
Вибір і подальша експлуатація тієї чи іншої системи видалення гною на свинарницьких фермах залежать від цілої низки чинників: потужності об’єкта, способу утримання тварин, наявності підстилкових матеріалів, технічної води, географічного розміщення тощо. Останнім часом доводиться зважати також на жорсткіші вимоги екології, санітарної гігієни, агрономії, економічної ефективності.
У Запорізькій області здебільшого застосовують дві системи видалення гною із свинарницьких приміщень, вони зумовлені технологічними особливостями утримання тварин. Проблеми видалення гною можуть носити організаційний, технічний або технологічний характер. Це передусім відображається в значних витратах праці під час очищення станків, внесення та розподілу підстилки, з іншого боку, зумовлені протяжністю ліній транспортування гною в приміщеннях, витратами води для змивання гною з каналів та, зрештою, браком споруд обробки рідкого гною й стоків, цехів або майданчиків для компостування тощо.
Розробки лабораторії спрямовані на розв’язання саме цих проблем способом створення сучасних технічних засобів видалення гною, а також дальшої переробки його у високоякісні органічні та комплексні добрива, отримання паливного біогазу, створення систем та обладнання для обробки стоків, технологій і комплектів обладнання для пришвидшеного компостування гною одночасно з сільськогосподарськими органічними відходами.
Результати багаторічних випробувань, а також всебічна оцінка впроваджених в Україні систем видалення та переробки гною дали нам змогу систематизувати передові досягнення та викласти їх у цілій низці опублікованих рекомендацій і нормах технологічного проектування.
Наш підхід до вибору системи видалення та переробки гною для конкретного об’єкта грунтується на передовому досвіді з економічним і техніко-технологічним аналізом не лише свинарницької ферми, а й землеробної структури господарства для повної утилізації гною як цінного органічного добрива.
Механічні системи видалення гною передбачають застосування відомих скребкових конвеєрів кругової дії типу ТСН (за новим позначенням КСГ). Їх ми рекомендуємо застосовувати в приміщеннях із використанням підстильних матеріалів, у т.ч. в приміщеннях для утримання маток із поросятами на підстилці, для утримання хряків, супоросних маток і в інших тваринницьких об’єктах.
Для приміщень, у яких використовують частково щілинну підлогу, рекомендуємо транспортери типу ТС (продольний і поперечний варіанти), які встановлюють у каналах.
За утримання свиней у станках з трохи піднятою щілинною підлогою рекомендуємо модифіковані скреперні установки типу УСФ або УГ. Вони обладнані змінними робочими органами нового покоління — однолопатевими, фронтального типу, розробленими в нашому інституті.
На невеликих фермах із різноманітними планованими рішеннями розміщення технологічного обладнання ми рекомендуємо для видалення гною гвинтові й спіральні транспортери.
Гідравлічні системи доцільно застосовувати в свинарниках великих комплексів без використання підстилкових матеріалів і в тому разі, якщо до раціону не входять силос і зелена маса. Ми розробили та перевірили у виробничих умовах різноманітні конструкції гноєзбиральних каналів із регламентацією конструктивних параметрів, які забезпечують високу працездатність систем із мінімальними витратами технічної води на змивання гною.
Великий практичний інтерес викликає рециркуляційна система видалення гною з використанням обробленої води, яку застосовують для промивання каналів і магістральних колекторів за межами приміщень. Обробку освітлених стоків перед повторним використанням здійснюють на очисних аераційних спорудженнях із застосуванням комплектів обладнання, що його розробили фахівці нашого інституту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Технології та обладнання видалення й переробки гною і стоків на свинофермах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок