Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування малини

Вирощування малини

Назва:
Вирощування малини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вирощування малини


Успішне вирощування малини в усіх агрокліматичних зонах країни значною мірою залежить від правильного вибору площі, передпосадкової підготовки грунту, запровадження відповідної сівозміни, строків і способів садіння, якості садивного матеріалу, добору сортів та догляду за насадженнями.
Здавна малину цінують за смакові, харчові й лікувальні властивості. В її плодах містяться цукри (до 10%), органічні кислоти, солі фосфору, заліза, кальцію, магнію, пектин, дубильні речовини, вітаміни С (30–60 мг%), В1, В2, D, Е, Р-активні речовини, ефірні олії, антибіотики та саліцилова кислота, чим зумовлене використання ягід для зниження температури під час застудних захворювань.
Малина — швидкоплідна культура. Вже на другий рік після садіння можна отримати перший урожай дієтичних плодів, а на третій-п’ятий рік — 60–80 ц/гектар.
Будова та особливості росту й плодоношення. Малина — напівкущова рослина з дворічним циклом розвитку надземної частини. Кущ малини складається з однорічних і дворічних стебел. У середині літа на додаткових коренях і кореневищах утворюються бруньки, з яких до осені виростають білі короткі (3–7 см) пагони. В стані етіольованих проростків вони зимують у грунті, а навесні чи влітку проростають і до осені можуть досягти довжини 2–3 м. У пазухах листків утворюються по дві (рідше одна-три) плодові бруньки. Із основної бруньки навесні наступного року виростає плодова гілочка, на якій утворюються квітки, а згодом — плоди. Після плодоношення пагони другого року життя відмирають.
У ремонтантних сортів плодові гілочки утворюються на верхній частині пагонів улітку в перший рік їхнього росту, і в кінці літа — на початку осені на них формується врожай.
Квітки малини двостатеві. Малина — самозапилювана культура. Суцвіття — китиця. Період цвітіння тривалий — 25–30 днів. Плоди достигають приблизно через місяць після початку цвітіння, в другій половині червня.
Дозрівання плодів неодночасне, тому їх збирають протягом сезону вісім-дванадцять разів. Найбільш розвинуті та врожайні плодові гілочки, розміщені заввишки 60–120 см від поверхні грунту. Якщо вирощувати різні сорти за строками достигання, збирати малину можна протягом 35–40 днів. Ремонтантні сорти вдруге плодоносять із серпня-вересня до пізньої осені.
Плід малини — збірна кістянка. Залежно від сорту, ягоди бувають різні за формою — від видовжених до конусоподібних і округлих, за забарвленням — від чорних і червоних до кремових.
Підземна частина складається з багаторічного кореневища (підземного стебла) і додаткових коренів. Корені розміщуються переважно у верхньому шарі грунту (5–20 см). Тому орний шар потрібно збагачувати поживними речовинами.
З бруньок на кореневищі біля основи дворічних стебел виростають пагони заміщення, а з бруньок на додаткових коренях — паростки. Продуктивний вік кореневищ — 7–10 років.
Кращі сорти. В сучасних умовах з недостатнім фінансуванням сільського господарства головним і найбільш доступним кожному господарству резервом збільшення врожайності малини є впровадження високопродуктивних районованих сортів, що без додаткових капіталовкладень підвищить на 20–30% продуктивність культури.
Для впровадження в сільськогосподарське виробництво на 2007 рік до каталогу сортів рослин, придатних для поширення в Україні, введено 13 сортів малини. На 2006–2007 рр. районовано такі високоврожайні сорти малини: Осіння, Промінь, Космічна, Сяйво, Персея, Саня, Феномен.
Осіння. Заявник — Національний аграрний університет.
Молодих пагонів середня кількість. Плодоносні пагони середньої довжини. Плід пурпуровий, дуже великий, середньотвердий, помірно- глянсуватий. Період основного плодоношення на пагонах поточного року — восени. Час появи пагонів ранній. Час достигання на пагонах минулого року ранній. Тривалість урожайного сезону середня. Час достигання ягід на пагонах поточного року ранній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вирощування малини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок