Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Новий племзавод сучасного типу

Новий племзавод сучасного типу

Назва:
Новий племзавод сучасного типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,04 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Новий племзавод сучасного типу


Селекційно-племінна робота з породами свиней відкриває перспективи не лише для задоволення потреб харчування населення, а й для валютних надходжень у Державний бюджет. Але за умови зваженої державної політики в розвитку АПК.
Робота наявних та організація і атестація нових племзаводів свиней в Україні — основа прибутків, оскільки в них зосереджено генетичні властивості тварин давати високу продуктивність. Саме в племзаводах (верхівці селекційно-генетичної піраміди) відпрацьовують основні етапи створення, вдосконалення порід, типів, ліній, родин, а зростання продуктивності та стабільності вирощування племінної продукції забезпечує збагачення галузі племінними ресурсами.
Відділення товариства з обмеженою відповідальністю “Прод-Альянс” АР Крим” засновано в Чаплинському районі Херсонської області в 2002 році, тут вирощували птицю. Площа під сільськогосподарськими угіддями становила 660 гектарів. Однак, вивчивши ринковий попит, у господарстві дійшли висновку, що основні зусилля треба спрямувати на вигіднішу справу — свинарство.
Тож, не вагаючись у своєму рішенні, генеральний директор підприємства Андрій Анатолійович Катишев чотири роки тому поставив за мету створити племінний завод свиней української степової білої породи — племзавод сучасного типу з усіма потребами новітніх умов годівлі, напування, утримання, ветобслуговування, селекційно-племінної роботи.
Справа неординарна й потребувала вона не тільки практичних зусиль, а й наукових рішень. Зв’язок було встановлено з Інститутом тваринництва степових районів ім. М. Ф. Іванова “Асканія-Нова” — Національним науковим селекційно-генетичним центром з вівчарства УААН. Чотири роки колектив відділення ТОВ “Прод-Альянс” АР Крим” разом з науковцями самовіддано й творчо працювали, попри різні катаклізми. Організаторський талант А. А. Катишева сприяв створенню працездатного колективу (150 робочих місць, облаштованих за сучасними вимогами) та визначенню генеральної лінії у розвитку ринкової економіки, а саме: забезпечення оптимальних умов для збереження та подальшого розведення свиней з високою резистентністю і неперевершеною пристосованістю до умов південного регіону України.
Основне стадо було сформовано із племінних кнурців і свинок української степової білої породи племзаводів ДПДГ “Асканія-Нова”, ДПДГ “Каховське”, племінних ферм КСП “Колос” та ім. Калініна Херсонської області. Дальшим етапом стала цілеспрямована селекція й організаційна робота: відтворення стада, вирощування цінного ремонтного молодняку від кращих поєднань; поповнення стада за рахунок завезення кнурців перспективних ліній; відбір і вирощування ремонтних свинок, міцних за конституцією, з добре розвиненими окостами; формування провідної групи маток за високопродуктивним довголіттям; відпрацювання технології годівлі, напування та утримання. Як наслідок, було досягнуто оптимальних показників щодо оформлення племінної документації та подання її на атестацію племзаводу.
На період атестації в господарстві поголів’я становило 2093 голови, в т. ч. основних кнурів — 13, свиноматок — 130, в контролі, відповідно, — 25 і 127, опоросилося свиноматок 218, одержано приплоду 2049 голів, у т. ч. від основних свиноматок — 1506 голів.
З 2003 року основне стадо комплектували за рахунок власного відтворення ремонтних свинок та завезення племінних кнурців із племзаводів ДПДГ “Асканія-Нова” (11 голів) та ДПДГ “Каховське” (7 голів).
Серед заходів, спрямованих на поліпшення й зміцнення племінної бази, важливе місце відводили використанню генетичного потенціалу кнурів-плідників і маточного поголів’я, забезпеченню константності ліній і родин, подовженню їхнього продуктивного існування. Довго чекати не довелося. Племінне стадо відділення ТОВ “Прод-Альянс” АР Крим” після атестації за наказом № 131/28 від 2.04.2005 р. було затверджено в статусі племзаводу української степової білої породи свиней на 150 основних свиноматок.
Створенням нового племзаводу було збагачено генетичний потенціал породи та примножено племінні ресурси України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Новий племзавод сучасного типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок